Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Angol nyelvtudás nélkül...

Angol nyelvtudás nélkül esélyem sincs a munkaerőpiacon? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Általános iskola óta németet tanulok, másra nem is volt lehetőségem, van belőle közép fokú nyelvvizsgám, most készülök pénzügyi nyelvvizsgára. Elkezdtem munkát keresni, de semmilyen gyakornoki programra se tudok jelentkezni, mert mindenhol követelmény a folyékony angol nyelvtudás :( Még ha neki is állok az angolnak nem tudom folyékony szintre fejleszteni, így hogy találjak munkát??? Amúgy van egy társadalmi területre vonatkozó diplomám, és másfél év múlva egy gazdasági is lesz, de gyakornokra sehova nem kellek :( tényleg ennyire kilátástalan a helyzet?
2013. nov. 8. 22:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Német tulajdonú cégeknél próbálkoztál már? Nálunk például nem kikötés, hogy angolul is tudni kell. Vagy angolul, vagy németül. A legtöbbet a német munkatársakkal beszélünk idegen nyelven.

Egyébként én azt tanácsolom, hogy kezdj el angolul is tanulni, szépen, nyugodtan, ahogy neked jól esik, mert lassan már ott tartunk, hogy nem is elég egy idegen nyelv.

2013. nov. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, próbálkoztam német tulajdonú cégeknél, de ott is alap az angol :( mindenképpen neki állok, sajnos muszáj lesz megtanulnom angolul.
2013. nov. 8. 23:23
 3/4 anonim ***** válasza:
Sajnos úgy veszem észre egy idegen nyelv nem elég, én is próbálkoztam gyakornoki programmal, de minden olyan helyen (ahol fizetnek is) nem elég nekik az angol tudásom mert németet is kérnek.
2013. nov. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Akkor úgy tűnik 1 idegen nyelvvel nem lehet megélni :(
2013. nov. 10. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!