Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felnőttektől kérdezem: Mit...

Felnőttektől kérdezem: Mit kezdtek olyan emberrel, kollégával aki legalább annyiszor szól be, mint ahányszor kedveskedik?

Figyelt kérdés
Van egy kolléganőm, akit nem tudok hova tenni, mert néha ha egyedül maradunk, egész jól el tudok vele beszélgetni. Viszont a legtöbb esetben nem vagyunk egyedül, és néha úgy érzem minden alkalmat megragad, hogy mások előtt beszóljon, minősítse a munkámat. Kishitű és csak önmagát védi? Van hasonló példátok?
2017. febr. 26. 11:21
 1/6 anonim ***** válasza:
46%
Felnőtt emberként nem névtelen oldalon kérdezném meg ezt, hanem négyszemközt a csajtól, hogy miért csinálja ezt, mert bántó és nem tudom mire fel érzi feljogosítva magát, hogy megalázzon. A következőnél meg írásban teszek panaszt a vezetőjénél, mert nem toleráom senkitől a megalázást.
2017. febr. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

# 1


Azért kérdezi meg, mert nem biztos magában...Nem kell rögtön lehurrogni.

Amúgy nekem ugyanilyen kollégám volt, én rákérdeztem, hogy mi baja és nem értette mi van, később derült ki, hogy személyiségzavaros.

De ez lehet dominancia, kompenzálás is, az adott falkához akar tartozni, és kipécéz egy veszélytelenebb embert, akit cseszegethet, ezzel egyfajta elismerést váltva ki a többiekből.

2017. febr. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
2# Köszi, és zömében igazad van, bár én inkább azt gondolom az ilyenekről ,hogy pont nem veszélytelennek tart engem, hanem veszélyesnek, ergo azt hiszi velem kell harcolnia. Persze ez nem így van, de ő ezt gondolja.
2017. febr. 26. 14:49
 4/6 A kérdező kommentje:
2# elhamarkodottam írtam, lehet neked is igazad van. Lehet benne van az is, hogy ezt úgy érzi velem tudja csinálni, és ezzel igazolja magát a többiek előtt. Négyszemközt nagyon barátságos tud lenni. Egyszer még volt is szó arról ,hogy meghívom magamhoz vendégségbe, de már nem tudom, hogy jó ötlet-e. Nem tudom ,hogy vissza élne -e a bizalmammal ,vagy jó irányba változna a kapcsolatunk.
2017. febr. 26. 14:56
 5/6 anonim ***** válasza:

ő ki amúgy? felettes vagy ugyanolyan beosztott mint te?


ha felettes, akkor négyszemközt megkérdezném, hogy mégis mi a retek baja van velem?


Ha beosztott, akkor meg 3. beszólása után elküldtem volna a k**a anyjába mindenki előtt, úgy, hogy többször a közelembe se jönne, nemhogy beszólogatna.

2017. febr. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igazad van, nem árt tisztázni itt a kérdésnél a viszonyt, bár ezt kicsit nehéz megfogalmazni. Fogalmazzunk úgy, hogy én bedolgozok annak a cégnek, ahol ő alkalmazott. Ez amolyan adok-kapok viszony, mert ők is jól járnak velem, és én is ővelük, ha jó az együttműködés. Szóval ennyi év után kollégák vagyunk, de ő is mondhatja azt, hogy honlaptól mással csináltatom, de én is mondhatom, hogy holnaptól a konkurenciájuknak csinálom. Szóval egál.
2017. febr. 26. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!