Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Diploma után te így ottmaradná...

Diploma után te így ottmaradnál a gyakorlati helyeden vagy váltanál?

Figyelt kérdés

Gyakornokként dolgozom a mostani munkahelyemen egyetem mellett és lassan végezni fogok. Még nem volt arról szó, hogy esetleg igényt tartanának utána is a munkámra, általánosságban mondták ezt. Nekem teljesen az az érzésem, hogy ha akarok maradhatok, ha akarok mehetek – senki se fogja törni magát azért, hogy eltűnjek innen vagy itt tartsanak.


A munkámba szívem-lelkem beleteszem, az elején nehezen boldogultam mostanra viszont hozom az elvárásokat, mégis elbizonytalanodtam. Magát a munkát imádom, teljesen beleillik a szakmai profilomba és mindig ezzel akartam foglalkozni, ha elmegyek innen valószínű nem találok majd ennyire testhezálló céget és feladatkört. Szeretem a csapatot, ahol dolgozom, de teljesen nem tudok szerintem majd beilleszkedni, mert én annyira nem szeretném a munkát és a magánéletet összevonni.


Viszont a fő dilemmám, hogy van előre lépési lehetőség és szinte mindenki megkapta az előléptetést a gyakornokok közül, kérték őket, hogy maradjanak itt, kivéve engem. Megmondom őszintén, ez borzasztóan rosszul esett, sokat gondolkodtam azon, hogy esetleg így akarnak elüldözni és jobb ha még most elkezdek keresgélni máshol. Valószínűleg csak én látom ennyire árnyaltan a dolgot, de ti mit tennétek?


Maradnátok egy olyan helyen, ami kihívást jelent, szeretitek a munkát, a csapat is okés, de sem szakmailag sem anyagilag nem ismerik el annyira a munkát, amennyire szeretnéd?

Elmennél máshová, ahol jobban keresel de valószínű nem akkora kihívás, ki tudja milyen a csapat…?



2017. febr. 26. 16:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha ennyire megkülönböztetnek, akkor az-azért eléggé érdekes.

Mármint majdnem mindnekit kiemeltek, kérték őket, csak téged nem.


Magyarul vagy nem tűnsz szimpatikusnak számukra, vagy a munkád nem annyira jó, mint aminek gondolod.

2017. febr. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha nem tetszene, akkor lehet, hogy keresnék mást, de az is lehet, hogy nem keresnék mást. Viszont addig fel ne mondj, amíg nincs másik biztos állásod. Plusz csak érdekesség meg tanulság képpen, Ismim elment egyik üzletlánc egyik üzletébe pénztáros-árufeltöltő-kombónak, de ott nem tetszett neki, közben jelentkezett egy másik láncnak a másik üzletébe, elment akkor oda a főnök is ahonnan át akart jelentkezni, megnézte milyen a pénztárnál az emberekkel, és akkor úgyvolt, hogy átveszi véglegesre, akkor van mindig ilyen első 3 hónap ilyen próbaidő, amíg még ki lehet valakit rúgni, és tök jól csinálta amúgy, de mindegy, szóval kirúgták onnan meg ahova átjelentkezett 3 hónap múlva. Vagy valamelyik kollégája áskálódott, az is lehet, de még amúgy a félórás ebédszüneteket se töltötte ki, és folyton rohangált és töltögette fel az árut, és volt olyan is, amikor egy kollégájának kellett volna a kasszánál lennie, de ő meg felszívódott, nem volt sehol, és akkor ott felgyülemlett a sor, és akkor beállt helyette. Meg hát pl legyenek mindig békések a kollégák, ne áskálódjanak, az is fontos; mert pl olyat is ismerek, akit meg- egy fiatalt, első munkahelyről, még nem kezdte el az életét, háza se volt - egy nyugdíjas rúgatott ki, csak mert nem az ő embertípusa volt, és ezért folyton kamuzott a vezetőségnek. És az emberünk meg már két évig nyugdíjas volt, onnan jött vissza, szóval őneki egymagára két fizuja volt, és kirúgatott egy olyat, akinek még semmi.
2017. febr. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!