Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért kell teszt a gyárakba...

Miért kell teszt a gyárakba felvételikor?

Figyelt kérdés
Akkora nagy marhaság...
2017. febr. 28. 13:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert van aki alkalmatlan. Nem feltétlenül agyilag (vannak akik úgy is) de lehet fizikálisan esetleg egészségügyileg.
2017. febr. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Nem marhaság. Ahogy nem mindenki alkalmas orvosnak, úgy nem mindenki alkalmas gyári szalagmunkásnak sem. Mindkét esetben (és természetesen minden más munkakör esetében is) vannak olyan kompetenciák, ami a munka hatékony elvégzéséhez szükségesek.
2017. febr. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen hihetetlen neked, de gyári munkára is megkell felelni. Pl. kézügyesség, egy két balkezes emberrel nem sokra mennek. Kell némi ész is, hogy felfogd a munkafolyamatot stb... Sokan jelentkeznek és valahogy ki kell szűrni az alkalmatlan embereket, morzsolni kell belőlük. Lehet valakinek diplomája is mit sem ér, ha egy csavarhúzót nem tud megfogni pl.
2017. febr. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert van, aki még oda se felel meg.


Én CNC tanfolyamra jelentkeztem egy gyárba.

Volt teszt írás, olyanok voltak a kérdések hogy pl. mi Magyarország államformája?

Miután már felvettek és dolgoztam, beszélgettem a többiekkel és volt egy nő (a tanfolyamra nem került be, valami alkatrész összeszerelői munkára vették fel) aki azt mondta milyen nehéz volt ez a teszt. Honnan kéne azt tudni, hogy mi MO államformája? Nincs sehol se kiírva. Ő azt válaszolta a lapon, hogy ország.

2017. febr. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen meglepő a gyári munka sem egyszerű. 8-12 órában kell figyelni , nem hibázni, megtanulni és elviselni a szabályokat az idióta kollégákat meg a monotóniát. Na erre egyáltalán nem alkalmas mindenki. Ezért is kell teszt,és még így sem tudják kiszűrni csak egy részét az oda nem való embereknek.
2017. febr. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Egy adalék, ami eddig nem hangzott el: így tudják gond nélkül kiszórni azokat a jelentkezőket, akik nem szimpatikusak.

A teszt kiértékelése után felolvassák azoknak a nevét, akiknek megköszönik a részvételt. Ha szeretnéd látni a teszted eredményét, kérésre sem mutatják meg.

2017. febr. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
49%

"Egy adalék, ami eddig nem hangzott el: így tudják gond nélkül kiszórni azokat a jelentkezőket, akik nem szimpatikusak. "


Ehhez nem kell ilyen cécó, ha akarnak elküldhetnek enélkül is, felesleges idő és energiapocsékolás lenne a részükről ezért tesztet íratni.

Amúgy gondolom a végképp totál idiótákat szűrik ki ezekkel a tesztekkel. Na megy az analfabétákat.

2017. márc. 5. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

De könyörgöm, valóban ciki, ha valaki nem tudja Mo. államformáját, de mi köze van a gyári munkához? Ettől még kiváló dolgozó lehet.


Én viszont ismerem az államformákat, de biztos vagyok benne, hogy csapnivaló gyárista lennék. :D

2017. aug. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 kpe válasza:
Nemrég voltam egy interjún gyári melóra jelentkezni,ahol volt egy írásbeli teszt meg egy szóbeli elbeszélgetés. Az írásbelin számolás volt meg szövegértés. Ha jól töltöm ki a tesztet,akkor mi alapján döntik el,hogy alkalmas valaki erre? A beszélgetésnél annyit kérdeztek,hogy hol dolgoztam,milyen végzettségem van. Amikor a munkaügyi központon keresztül jelentkeztem tanfolyamra,ott is hasonlóan ment a kiválasztási folyamat. Tudom nincs köze a témához,csak gondoltam leírom.
2018. szept. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Ha jól töltöm ki a tesztet,akkor mi alapján döntik el,hogy alkalmas valaki erre?"


Ha valaki (funkcionális) analfabéta, akkor nem tud például munkabiztonsághoz szükséges előírásokat betartani, akkor sem ha le van írva.

Pont most szakadt le egy gyárban a keze egy dolgozónak. Nem játék ez.

2018. okt. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!