Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek nagyon gáz, hogy...

Szerintetek nagyon gáz, hogy 19 éves létemre még soha az életben nem dolgoztam?

Figyelt kérdés

Semmi diákmunka. Az összes amit csináltam, a kötelező önkéntes munka volt, de azért ugye nem fizetnek. És ezen kívül semmit. Még egyébként középiskolás vagyok, ez az utolsó évem. Most nyáron már mindenképp szeretnék dolgozni, de nem fognak hülyének nézni, ha kérdeznek esetleg az előző munkámról, én meg nem tudok mit mondani? Hol lenne érdemes elkezdeni egyáltalán dolgozni? Van valaki hasonló helyzetben?


19 L


2017. márc. 4. 11:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

én 20 évesen kezdtem el dolgozni főállásban, előtte nem volt munkám, senki nem kérdezte, hogy dolgoztam e bárhol is (mondjuk én a szakmámban kezdtem el dolgozni, mint pályakezdő)


24F

2017. márc. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
miért lenne ciki? tanultál, nem szorultál rá, stb. diákmelósok nem szokták kérdezgetni, hogy dolgoztál-e azelőtt máshol.
2017. márc. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én életemben először 20 évesen dolgoztam. Akkor én már az egyetemen tanultam, második félévemet csináltam. Annyi cél lebegett a szemem előtt, hogy mire kikerülök az egyetemről, legyen valami az önéletrajzomban szakmai tapasztalatként. Így ha nem is sikerül elérnem azt, hogy stabil munkahelyem legyen már államvizsga előtt, akkor sem a semmire kerülök ki. (És milyen igazam lett - a gyakornoki pozícióm az abszolválással megszűnt, de főállású pozíciója pedig nem volt a cégnek, ahol dolgoztam.)


Akarom mondani, ne azért dolgozz, mert mindenki más dolgozik és mi az már, hogy te nem. Legyen valami célod, amit el akarsz érni a munkával. Mert ha nincs valamilyen célod, nem lesz, ami motiváljon és szívből gyűlölni fogod a munkádat - tehernek fogod érezni. Legyen valami nagy cél előtted és kis lépéseket tegyél meg érte. Ne fordítva csináld!


23/F

2017. márc. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%
Nyaranta igazából dolgozhattál volna 1-1 hónapot, hogy tudd a saját költségeidet kicsit finanszírozni, belekóstolni az életbe, másrészről meg vagy 65 éves korodig ezt fogod csinálni, szóval nem vagy semmiről se lemaradva.
2017. márc. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
én 25 évesen dolgoztam hivatalosan először, addig tanultam meg volt egy fél év amikor nem akadt semmi munka, akkor pedig megcsináltam a nyelvvizsgát.
2017. márc. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem kapáltál,nem segítettél otthon... stb.?Ha így van ,akkor igen.
2017. márc. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat, megnyugtattatok. :) Kedves utolsó, otthon (nyilván) dolgoztam, de én most rendes munkáról írtam a kérdésemben.
2017. márc. 4. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!