Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mivel indokoljam, hogy munkahe...

Mivel indokoljam, hogy munkahelyen belül megpályáznék BP-en egy másik pozíciót?

Figyelt kérdés

Vidéken lakom és dolgozom, de azok közé tartozom akik nagyon Budapestre szeretnének költözni. A munkámnak egyik részét szeretem, a másikat viszont nem, viszont a munkahelyi légkör nagyon jó.

Annó még úgy kerültem oda, hogy diákmunkás voltam, halasztottam, ottmaradtam. Most végre befejeztem a fősulit, csak sajnos az a fránya nyelvtudás nélkül nem megyek sokra. Szeretném, nagyon szeretném tanulni, de mivel a kereskedelemben dolgozom, nyelviskolára nincs lehetőségem, és a megkeresett 2 magántanár sem vállalt. egyik héten délelőtt dolgozom, ez ok lenne, másik héten "délután", ami áruház esetében azt jelenti, hogy 11kor már indulok itthonról. A 4 hétvégéből általában 2,5 öt dolgozom, össze vissza.


Most láttam, hogy meg van hirdetve egy budapesti áruházunkban egy másfajta pozíció, amire teljesen alkalmas lennék szerintem (bár diploma nem kell, de a jelenlegihez sem, sőt még érettségi sem)


Igy ha összejönne Budapestre költözhetnék (van rá félretett pénzem), és ez a munkakör H-P ig tart 8-16-ig, ami mellett tudnék nyelvsuliba járni. És igy több lehetőségem lenne ha beszélem.


De ezzel nem indokolhatom, hogy miért is akarok én elköltözni. Szerintetek mit mondjak, hogy komolyan is vegyenek, és ne ugy hogy hamar felmondanék. mire olyan szintre kerülnék nyelvből az lehet két év is kb, de akkor sem jelentené azt, hogy egyből mást keresnék.



2017. márc. 11. 21:30
 1/4 A kérdező kommentje:
Jah, és nem valahonnan az ország másik feléről vagyok, akár napi szinten is be tudnék járni, sokan ingáznak, csak költséges, de amúgy 50 perc vonattal, tehát nem vészes.
2017. márc. 11. 21:32
 2/4 A kérdező kommentje:
sajnos a munkahelyemen mindenki tudja, hogy nincs párkapcsolatom, úgyhogy még azt sem tudom mondani, hogy a párkapcsolatom végett szeretnék oda menni.
2017. márc. 11. 21:50
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem világos, miért kéne külön indokolnod -- ha van ilyen cégen belüli lehetőség, akkor gondolom tisztában vannak vele, hogy a dolgozók élnek vele.


Ha indokot kérnek, akkor inkább olyanokat mondj, ami igaz is lehet, tehát pl. érdekel az új terület, több kihívást jelentene, előrelépési lehetőség. Remélhetőleg értékelik az ambíciót.

2017. márc. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én ahol vagyok ott kifejezetten örülnek annak ha cégen belül megtudják oldani az utánpótlást más, főleg komolyabb munkakörbe ahová többnyire tapasztalt embert keresnek aki dolgozott már hasonló helyen. Én egyszerű gyártósoron voltam össze szerelő, de megpályáztam egy karbantartói állást cégen belül. Mivel látták is hogy van érzékem a dologhoz, meg azt is látták hogy engem ez komolyan érdekel, meg ezt ezzel is indokoltam hogy érdekel a dolog. Annyi feltételt kellett megtennem hogy cégen belül elküldtek különböző oktatásokra, meg kaptam pár oldalas leírást arról hogy pontosan miről, mit kell tudnom gyáron belül. Arra volt egy hónapom hogy átfussak rajta, írattak velem egy gyors tesztet, és már kaptam is a papírt hogy dolgozhatok abban a munkakörben.
2018. jan. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!