Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem átlátszó ünnep előtt...

Nem átlátszó ünnep előtt megbetegedni munkahelyen és ezzel meghosszabbítani az ünnepet? A fél gárda beteg nem gyengén átlátszó?

Figyelt kérdés

Jön az ünnep márc 15 és indul a munkahelyen a szokásos kabaré mint minden ünnep környékén. Tök mindegy húsvét karácsony aug 20 márc 15 mindegy. Ilyenkor az a kabaré meg hogy egyes munkatársak hirtelen „nagyon „ betegek lesznek és ilyen a „véletlen” már nem is tudnak jönni a nagy betegség miatt az ünnepig. Akkor meg amúgy se kéne jönni, így hétvégével együtt szépen meg van toldva az ünnep.

Érdekes módon bizonyos emberek olyan genetikai eredetű betegségben szenvednek ami főleg ünnepek és hétvége környékén jelentkezik.

És ha már beteg akkor épp hosszabbodik az ünnep miatti otthonlét emiatt.

Nem gyengén átlátszó pláne azzal megfejelve hogy adott kör az ami nagyon beteg szokott lenni ilyenkor. Van akiről most év elején megmondom hogy két ünnep között amikor jönni kéne nagyon beteg lesz és nem jön.

Vajon ezt a vezetés nem látja? Ha látja (és ha nem vak akkor látnia kell) miért nem tesz ellene? Kiszórná ezeket a lógós barmokat a francba és onnantól fogva annyit lehetnek otthon amennyit akarnak és még kamuzni se kell mindenféle átlátszó betegséget. Nem jól látnám?


2017. márc. 13. 11:09
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
97%
Hogy ki a beteg és ki a kamubeteg szerintem nem a te dolgod megítélni. Ha ott a kezében az orvosi igazolás akkor beteg volt és nem kérdőjelezheted meg. Ha nem tetszik irasd ki magad te is!
2017. márc. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 A kérdező kommentje:

"Nálunk a táppénz miatt csökkentik a havi cafeteriát vagy teljesen megvonják illetve az év végi jutalomosztásnál is figyelembe veszik."


Hát jó nektek-ott van mit elvenni. Nálunk a sima bér van és slussz.

2017. márc. 13. 11:42
 13/46 A kérdező kommentje:

"és nem kérdőjelezheted meg."


Nme is az én dolgom. A vezetőségé mint írtam is.

És ha én vezető lennék nem is kérdőjelezném meg, nem állnék le vitázni. Orvosi papír elfogadva betegállomány számfejtve ahogy azt kell és ETTŐL FÜGGETLENÜL kivágnám mint a szart a lógóst.

Találnék rá nem támadható indokot. Átszervezés megszűnő munkakör és csók.

2017. márc. 13. 11:44
 14/46 anonim ***** válasza:
93%
Kerdezo, te idegbeteg vagy, vegyel mar ki par napot, menj boffentsd el ezt mind amit ideirtal dokinak, kiir ahany napra csak akarod. Husvet utanig vissza se kell menned melozni. Most mi bajod? NIncs tanar aki bebiszitterje a gyereked?
2017. márc. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 A kérdező kommentje:

"akkor beteg volt és nem kérdőjelezheted meg. "


De egyébként ez sem igaz. Megkérdezőjelezhetem. Erre van a TB felülvizsgálati intézkedése bejelentés alapján.

De mint írtam ha főnök lennék nem mennék be ebbe az utcába. beteg vagy ott a papír rendben van elfogadom, másnap meg más indokkal repülsz.

2017. márc. 13. 11:46
 16/46 anonim ***** válasza:
95%
#13 nem teheti ezt meg egy munkáltató. Ha orvosi igazolása van azokról a napokról nem rúghatod ki. Tudod hogy mennyien perelnek ilyenért? És az esetek nagy részében nem a cég nyer egy ilyen pert.
2017. márc. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
97%

Az a baj ezzel a pr0li magyar társadalommal,hogy mindenki a másikat lesi,hogy mit csinál,mit nem csinál,stb...

Én mindig a saját dolgaimmal vagyok elfoglalva,és a másokkal való foglalkozás helyett a saját céljaimért dolgozom,meg a saját jólétem felé hajtok.

Engem pl.marhára nem érdekel,hogy melyik kollégám mikor van bent,meg mit csinál.

A másik meg az,hogy ebben az egyre anarchikusabb világban nem is csodálom,hogy mindenki kezd lesz.-ni mindent.

2017. márc. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 A kérdező kommentje:

"Ha orvosi igazolása van azokról a napokról nem rúghatod k"


?? te olvasni tudsz? Nem azért rúgnám ki. Beteg volt oké papírja van oké elfogadom oké számfejtem oké majd várok 1 hetet és kitalálom hogy átszervezés és megszűnik a munkaköre. Sajnos... köss bele ha tudsz.

2017. márc. 13. 11:54
 19/46 anonim ***** válasza:
96%
Bele tudnék kötni,de veled felesleges vitatkozni mert a fejedbe vetted hogy mindenbe igazad van. Olvass egy kicsit a dolgozók jogairól,aki tud valamit erről azt nem egyszerű csak így kirúgni.
2017. márc. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
94%
9: Várj, még előbb jön a húsvét! :)
2017. márc. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!