Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kisgyermeknevelők! Lenne pár...

Kisgyermeknevelők! Lenne pár kérdésem hozzátok (? )

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Majdnem 22 évesen azon gondolkoztam, hogy jelentkezek jövőre (sajnos az idei jelentkezésről lemaradtam) kisgyermeknevelői alapszakra. Miután elvégeztem, természetesen szeretnék bölcsiben dolgozni.


Kisgyermeknevelőként tudnátok írni tapasztalatot, mennyi idő után tudtatok elhelyezkedni diplomával, milyen a fizetés (elvileg most emelték is a diplomások bérét?), hány órát dolgoztok egy nap és hogy mennyire megterhelő ez a munka?


Én a fővárosban dolgoznék, itt a közelemben van vagy 4-5 bölcsi is, tehát itt a közelben terveznék elhelyezkedni (persze tudom, ez nem ilyen egyszerű)


Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2017. márc. 19. 20:22
 1/3 anonim válasza:

Szia!

Sajnos sok információval nem tudlak segíteni, de úgy gondolom írhatok pár hasznos gondolatot.

Nekem még folyamatban vannak a tanulmányaim. Van egy 2 éves kisfiam, mellette csinálom levelezőn. Az elején, mikor belevágtam nagyon féltem tőle, hogy hogy fogom tudni összeegyeztetni a dolgokat és fogok-e tudni tanulni...de már most azt tudom neked mondani, hogy nem bántam meg. Nagyon szeretem, nagyon tetszik és nagyon érdekel. Ezekből kifolyólag hál'Istennek megy is a dolog. Én nagyon komolyan gondolom ezt és ebben szeretnék elhelyezkedni...hosszú távú terv még mellé a pszichológia.


Szóval ha téged is nagyon érdekel a dolog, biztosan el fogod tudni végezni. Az elhelyezkedésről annyi infót kaptunk, hogy mindenféleképpen kell a BA, mert kb. 10 évet adnak arra, hogy átalakuljon teljesen a pedagógus életpályamodell. Ami azt eredményezi, hogy bölcsődékben is már csak BA képzéssel dolgozhatnak. Ezért van most kicsit túljelentkezés a szakokra, mert aki OKJ-vel dolgozik jelenleg már vagy 20 éve egy bölcsődében, annak most így veszélybe kerülhet az állása, ergo vagy kirúgják idővel vagy leteszi a BA-t és maradhat. Eddig a fizetés miatt vették fel könnyebben az OKJ-seket, most már inkább a diplomásokat fogják felvenni, mert ez lesz az alap követelmény oda. Jelenleg ez a helyzet.

És valóban OKJ és diplomás bér között állítólag 60 ezer Ft különbség is lehet akár. De hátha írnak még olyanok, akik benne vannak és jobban tudják, mint én :)

2017. márc. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Nagyon keveset keres egy kisgyermeknevelo es hatalmas a felelősség. En ebben dolgozom mar 8eve.
2017. jún. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Én is ebben dolgoztam,már szerencsére nem, nagyon kevés a fizetés,vicc,hogy főiskolához kötik(ezt úgy írom,hogy főiskolás kisgyermeknevelő voltam).A munka borzasztó unalmas és egysíkú.
2019. jan. 2. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!