Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jól tettem, hogy a munkához...

Jól tettem, hogy a munkához képest kisebb bérigényt mondtam?

Figyelt kérdés

Felvettek egy céghez, nagyjából 20-30%-kal mondtam a bérigényt szándékosan, ahhoz képest amennyit szerintem fizettek volna. Viszont nem voltam biztos benne, hogy úgy is engem vettek volna fel, így ezért kértem jóval kevesebbet. Elég jó referencia ennél a cégnél dolgozni, viszont a pénz így nem fog elárasztani. Azt tanácsolták a baráti körben, rokonságban is, hogy inkább dolgozzak 1-2 évet kisebb összegért, de legalább jól fog mutatni az önéletrajzban. Elég kedves eddig mindenki, bár ez legtöbbször mindig így volt.


Még egy kérdés: A munkába járásnak a költségtérítését (25km) szerintetek igényeljem, vagy ne szóljak róla? Elvileg az állam ad támogatást, úgyhogy az magának a munkáltatónak nem pénz, ugye?



2017. márc. 21. 18:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Én viszont azt mondom, hogy inkább többet kellett volna mondanod, mert ha kellesz nekik, akkor legfeljebb alkudoznak, vagy egy fene, felveszünk így is. Tudom, anno én is így gondolkodtam, hogy mindenképp "felvetessem magam", de akkor gyorsan kellett az állás. Viszont annál a munkahelynél rendesek voltak, mert a végére egész baráti fizetés alakult ki.
2017. márc. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Még próbanapon vagyok, jelezték, hogy ők többre gondoltak szóval nem tudom a szerződésen mennyi lesz, de szerintem annyi amennyit mondtam. Itt vidéken nem sok munka van a közelemben így nem vagyok olyan helyzetben, hogy én alkudozzak még a munkáltatóval, viszont a referenciára építek itt a legjobban.
2017. márc. 21. 18:47
 3/4 anonim ***** válasza:
Bringázd végig a próbaidődet és óvatosan megkérdezheted, hogy az utazást segítik e esetleg.Tuti megadják....telik az idő 1-2 hónap és kérdezgetik, hogy tetszik a meló-csapat....szokásos...Remélhetőleg a következőn érzed majd, mint remek a munka-társaság bár a fizuból kicsit nehezebben jövök ki sajnos, mint gondoltam és ha egy picit több lenne örülnél....várj...ez, olyan bogár a fülbe tudod.Ha rendesek és a munkád is eredményes a munkád, akkor emelnek automatikusan vagy megkérdeznek mennyivel emeljenek, mert nem akarnak újabb munkaerőt keresni, ha már beváltál és beilleszkedtél.
2017. márc. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem tetted jól.


"Itt vidéken nem sok munka van a közelemben így nem vagyok olyan helyzetben, hogy én alkudozzak még a munkáltatóval"


ÉS ezt a cégek kihasználják.


"A munkába járásnak a költségtérítését (25km) szerintetek igényeljem, vagy ne szóljak róla? "


Természetesen igényeld. Ami jár az jár.

2017. márc. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!