Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tennétek? Úgy adódott,...

Mit tennétek? Úgy adódott, hogy a munkahelyemen közös megegyezéssel felmondtak nekem. A felmondâsi időm töltöm, de felmentettek a munkavégzés alól. Magyarul nem kell bemennem dolgozni a felmondási időben. A többi lent.

Figyelt kérdés

Viszont úgy néz ki, hogy találok hamarosan munkát. Olyan van, hogy regisztrálnak a munkaügyi központban, felveszem a 3 havi álláskeresési járadékot, majd pár nap múlva elmegyek dolgozni?

Valami ilyesmit hallottam. Csak ha úgy adódna, 3 évig nem vehetem újra igénybe.



2017. márc. 21. 18:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, 3 havi pénzt felveheted, de nem pár nap alatt intézik el.
2017. márc. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ja, azt hittem gyorsan megy.

Köszi!

2017. márc. 21. 19:21
 3/4 verde ***** válasza:

Felmondási idő alatt nem regisztrálhatsz, csak ha letelik. Azután regisztrálhatsz, és ha megállapítják a járadékot. a.) Ha a 3 hónap alatt mész el dolgozni, kérheted a járadék fennmaradó összegének egy összegű kifizetését(nem teljes összeg, 80%). Így viszont nullázod a napjaid, ha netalán kirúgnak az új munkahelyedről, akkor már nem leszel jogosult újra a járadékra.

b.)Ha a 3 hónap alatt mész el dolgozni, de nem kéred a kifizetést, és netalán kirúgnak az új munkahelyedről, és ha maradt még beszámítható 360 napod, akkor újra igényelheted a járadékot.

Csak akkor válaszd az a. variációt ha biztos az új munkahelyed.

Amúgy olyan nincs, legalábbis papíron, hogy "közös megegyezéssel felmondtak". Közös megegyezésnél nincs felmondási idő.

A munkaviszony felmondással, azonnali hatályú felmondással, vagy közös megegyezéssel szüntethető meg a Munka törvénykönyve szerint.

2017. márc. 22. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Közős megegyezéssel szűnt meg a munkaviszonyom, a felmondási idő 50 nap, mert majdnem 9 éve dolgoztam a cégnél és megszűnt az adott osztály. Végkielégìtést is kaptam jutalim cìmen számfejtették.

Közös megegyezésnél is van felmondási idő!

2017. márc. 22. 08:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!