Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha valakit felvesznek egy...

Ha valakit felvesznek egy munkahelyre mindenhol van próbaidő?

Figyelt kérdés
Gondolom általában 3 hónap. Van olyan akinek nem volt, és nem így nem is hangoztatták egy cégnél hogy "ő próbaidős"? Utána más szerződést kap az illető?
2017. márc. 28. 12:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező. De nem árt semmit sem. Nem hangoztatják, hogy ő próbaidős. Neked is jó a próbaidő, ha nem tetszik a hely, ha valami gond van, akkor felmondhatsz mindenféle indoklás és kötelezettség nélkül. Utána nem lesz más szerződés.

Volt már olyan szerződésem, amibe nem volt próbaidő írva. De ettől nem volt más maga a betanulás, beszokás.

2017. márc. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi hogy írtál.


Tehát még egy kérdés:


Kapok egy szerződést, 0-dik perctől. Azután mondják hogy próbaidő mondjuk 3 hónap. De akkor ezt bele kell írni a szerződésbe? Tehát ez benne van az első szerződésemben? És ha letelik akkor nem kapok új szerződést, csak lejárt a próbaidő ennyi?

2017. márc. 28. 13:14
 3/10 anonim ***** válasza:
64%

A próbaidőt a törvény szabályozza, tehát nem kell benne lennie a munkaszerződésben (de persze beleírhatják, ha akarják).


Normális helyeken úgy szokott kinézni, hogy elkezdesz dolgozni, majd a próbaidő lejárta előtt pár nappal lesz egy megbeszélésed a főnököddel és a személyzeti osztállyal, ahol megbeszélitek, hogy neked hogy jött be a munkahely és hogy nekik mi a véleményük a munkádról. Ez a próbaidő lezárása a cég részéről. Ha el akarnak küldeni, akkor azt itt teszik meg (persze minden addigi járandóságot ki kell fizetniük), az optimista esetben pedig folytatod tovább a munkát.


Egyébként nyugodtan menj oda a személyzetishez és kérdezz meg tőle mindent, amit tudni szeretnél, segíteni fognak.


Az már más kérdés, hogy a munkatársak szokták "szivatni" a próbaidősöket, viccelődni azon, hogy próbaidősek és ezért bármikor el lehet küldeni őket, de ezt nem venném a lelkemre.

2017. márc. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%

A próbaidő NEM kötelező, a törvényi szabályozás csak azt mondja meg, hogy mennyi a maximum (kivéve a közszférát, ott kötelező). Ergó bele kell írni a szerződésbe. Egy szerződés van, nem kell újat írni a próbaidő végén.

De szokott lenni, ez mindkét fél érdeke.

2017. márc. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

"Normális helyeken úgy szokott kinézni, hogy elkezdesz dolgozni, majd a próbaidő lejárta előtt pár nappal lesz egy megbeszélésed a főnököddel és a személyzeti osztállyal, ahol megbeszélitek, hogy neked hogy jött be a munkahely és hogy nekik mi a véleményük a munkádról. Ez a próbaidő lezárása a cég részéről"


Na még ezzel kapcsolatban:


Ez gondolom minden munkahelyen más, ez a te személyes tapasztalatod, ez sem kötelező nem?


Gondolom nem mindenhol beszélik meg a munkavállalóval hogy mennyire tetszik neki a munkahely stb.


Nekem volt olyan hely ahol semmi ilyen nem volt.

2017. márc. 28. 13:38
 6/10 anonim ***** válasza:

5: Ha minden rendben van, akkor általában nincs megbeszélés, lejár a próbaidő és kész.

Ha gond van, akkor meg a lejárta előtt is lehet közölni, akár a munkáltató, akár a munkavállaló részéről.

De mi a konkrét kérdés, ügy?

2017. márc. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, nincs konkrét ügy, ez egy általános kérdés volt a próbaidővel kapcsolatban, kaptam pár információt, nekem ez így jó is.


Most úgy más kérdésem nincs is.


Pl. hogy kötelező e, ilyenek.


De ezek szerint van ahol nincs, és ha lejár a 3 hónap nincs is "megbeszélés".

2017. márc. 28. 13:45
 8/10 A kérdező kommentje:

Mondjuk furcsáltam is ezt a "megbeszélést", nekem ezt eddig senki sem mondta, és nem is volt nekem ilyen soha.


Mind1.

2017. márc. 28. 13:45
 9/10 anonim ***** válasza:

Én ismerek olyat, akinek nem volt próbaideje, de a legtöbb helyen van. Szerintem jó, ha van, hisz ha nem tetszik a munka, bármikor kötelezettségek nélkül otthagyhatod.

Ha lejár a próbaidő, akkor nem kapsz új papírt, általában nem is beszélnek róla, hogy lejárt. Az, hogy "ő próbaidős" nem csak a cégnek jó, hanem az illetőnek is, mert ha nem tetszik a hely továbbállhat szabadon.

2017. márc. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Próbaidő nem kötelező, de ha van, akkor a munkáltató csak a munkaszerződésben rendelkezhet róla és max 3 hónap lehet a hossza (egyetlen kivétel van ez alól, a kollektív szerződés, ahol 6 hónap is lehet).
2017. júl. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!