Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nem tudnak az emberek...

Miért nem tudnak az emberek annyit mondani, hogy, köszi, de nem jövök?

Figyelt kérdés

Új embert keresünk a munkahelyemre. Sok a jelentkező, vannak, akik szimpik az interjún, és behívjuk őket próbanapra. Most már elég sokszor előfordult, hogy a jelölt kedves, mosolygós, igen, ő szeretne jönni, megbeszéljük a napot, aztán szó nélkül eltűnik, és nem jön. Telefont nem veszi fel, SMS-re nem válaszol.

Miért olyan nehéz annyit mondani, hogy nem ez volt az elképzelése, és köszöni a lehetőséget, de nem akar jönni.

És nem csak 1-2 emberről van szó, hanem sajnos egyre inkább ez a gyakori. :(


2017. márc. 31. 12:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
75%
Szerződést is adtok a munka mellé, vagy csak igéritek 3hét után? Mert akkor ne csodálkozzatok, ha ők is minden szépet jót csak igérnek nektek. Tudod a fagyi vissza nyalhat.
2017. márc. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

ez fordítva is így van sajnos, hogy a munkáltató nem jelez vissza, hogy "köszönjük nem magát keressük"

mondjuk ha már egyeztetett időpont van, akkor tényleg odaszólhatna...


24F

2017. márc. 31. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Nálunk pont nem igaz, hogy nem szólunk. Ha valakit behívunk állásinterjúra, akkor vagy az a vége, hogy megmondjuk, hogy köszönjük, de nem, vagy behívjuk próbanapra. Már arra a pár órás próbanapra is be van jelentve az ember, és ha tetszik a próbán is, akkor felvesszük. Rendesen, bejelentve.

Persze van olyan, aki már az interjún képes azt mondani, hogy köszi, de nekem nem elég ez a fizu, köszi, de nem jó ez a munkaidő beosztás, úgyhogy nem jövök stb...

Csak azokat nem értem, akik mosolyogva rábólintanak, hogy oké, akkor jövök holnap reggel próbanapra, aztán eltűnnek, mint a kámfor.

2017. márc. 31. 12:47
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

kínosan éreznék magukat, vagy akkor komolyan gondolják, de később átgondolják és rájönnek, hogy mégsem, de nem akarnak betelefonálni, "mert ciki"



24F

2017. márc. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Fizetitek a próbanapot?
2017. márc. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerződést is kapnak vagy csak mondjátok nekik, hogy be lesznek jelentve, mert ilyennel én is sokkal találkozom. Mondani bármit lehet, lehet tetszene sokaknak a hely, csak aztán rájönnek, hogy ezek csak szavak voltak írásba nincs semmi fogalmazva, tehát semmi nem biztos. Mondani bárki tud bármit, mai világban te egy vad idegen ember szavában 100%osan megbízol? Azért nem szólnak vissza mert nem akarnak magyarázkodni, ugyanúgy mint a kedves munkaadók sem hívnak vissza minket, hogy mégsem kellesz, a munkaadók 99%a ilyen, lehet ti bont abba az 1%ba beletartoztok, ezt is elhiszem, mert hát miért ne hiném el :)
2017. márc. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
52%

ne haragudj haver 2017 van ki vesz komolyan egy munkahelyet?


Munkahely= viccklub.


Ne is csodálkozzál.


Mondjuk én is tapasztaltam ilyet személyesen.


Dolgoztam egy cégnél, és volt egy ember aki az autókkal foglalkozott, neki kellett segéd. Na volt egy jelentkező, meghallotta mik mennek a cégnél, mennyi a fizu, el is tűnt a fickó, telefonon nem lehetett elérni.


Lehet rossz híre van a cégeteknek.

2017. márc. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

"ne haragudj haver 2017 van ki vesz komolyan egy munkahelyet? "


Akármilyen felelősségteljes álláskereső, aki szeretne pénzt keresni, életben maradni.

2017. márc. 31. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
66%
Hát akkor meg rossz híre van a cégnek és nem veszik komolyan.
2017. márc. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
48%

Mint cégnek azt javaslom nektek hogy komolyodjatok meg, gondolkozzatok el pár dolgon, kis komolyság.


Ennyi.

2017. márc. 31. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!