Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Vezető beosztású ember távozás...

Vezető beosztású ember távozása napokon belül a sokadik esetben ez nem kínos a cégnek azért egy idő után? Hogy még a vezetőit se tudja megtartani?

Figyelt kérdés

Viszonylag nagy (inkább közepes) cég a szokásos elképesztő fluktuációval. Jönnek mennek. Amíg ez a jövés menés csak a melósokat érinti addig a cég vállat von megy de jön is helyére gondolják.

De amikor a vezető beosztásúak alatt se nagyon melegszik meg a cég, amikor a sokadik vezető helyettes stb áll fel heteken belül azért az nem kínos egy csöppet? Amikor épp azok a vezetők hr-esek és egyebek dobbantanak akiket épp azért vettek oda hogy a sűrű munkaerő elszivárgást megállítsák?


Azért az nem kicsit kínos szerintem amikor bemutatnak egy új vezetőt aki stabil és tartós lesz hosszútávra jött állítják. Nem úgy mint az elődei mondják. És majd ő olyan tervet dolgoz ki hogy vége lesz itt az állandó elszivárgásnak. Ez a dolga…

És akkor ez az ember 1 hét és ott sincs. Felmond.

Azért ez nem kicsit kínos vagy rosszul látnám?


2017. ápr. 5. 11:11
1 2
 1/12 Psycho ***** válasza:
Én azt gondolom, hogy a "kínos" jelen esetben egy nagyon visszafogott jelző. Rettenetesen komoly problémák lehetnek a háttérben, nyilván innen, ennyiből nem tudom megállapítani, mik azok. Az, hogy egy szervezet mennyire "beteg", annak egy jó mutatója a fluktuáció. Ha a melósok körében magas, az is rosszat sejtet, valami nincs rendjén. Ha már a vezetők is fejvesztve menekülnek, hát hajjaj...
2017. ápr. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Igazából a szitu egyszerű mint a bot.

Első lépcső : A cég szarul fizet és csal a melósok kárára.

Nem elég hogy kevés a pénz még túlórát is elvárnak amit nem/alig fizetnek nem adnak munkaruhát noha jogszabályi kötelem lenne, 4 órás papírokkal elvárják a 8-10 órákat. stb. A melós meglép akár pár nap alatt.


És ugye jön a tapasztalt jó szándékú hr-es vezetős stb aki idejön és 5 perc alatt átlátja mitől bűzlik a hal. ÉS arra is rájön hogy itt a világon semmit se tud tenni amíg ilyenek az anyagi stb feltételek. És nem fog mahából idegroncsot bohócot csinálni a semmiért inkább elhúz.

Kb ennyi a történet.

2017. ápr. 5. 11:37
 3/12 Psycho ***** válasza:

A felszínen egyszerű, a következményeket látod. Mi lehet mögötte? Miért áramlanak rosszul a pénzek? Miért nincs megbecsülve az a réteg, ami egyértelműen a profitot termeli a vállalatnak? Miért kell mostoha körülmények közt szenvedniük? Miért nincs hatalma a HR vezetőnek (nyilván, a HR egy támogató funkció, a folyamatok főárama, a végső és legfontosabb döntések meghozatala nem az ő asztalán landol). Ki tehető felelőssé? Ő miért nem látja a következményeket, miért nem változik az egyértelmű jelek ellenére sem? Mi az oka a változással szembeni ellenállásnak? Miért vannak ilyen messze egymástól a vallott és követett értékek? Stb.


S.O.S. szervezeti átvilágításra / diagnosztikára volna szükség, a nyert információkból talán lehetne készíteni egy akciótervet, de egy biztos: ha a felsővezető(k) ebben nem partner(ek), akkor füst az egész. :( Lehet, az teszi jól, aki minél hamarabb mentőcsónakba száll, és elhagyja ezt a süllyedő hajót.

2017. ápr. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A magyar cégeknél bármi előfordulhat komolyan mondom, én már semmin sem lepődöm meg.


Én dolgoztam egy cégnél régebben, ott volt olyan hogy hoztak egy diplomás fickót vezetőnek. Mindenkivel kezet fogott, stb, második nap már nem láttuk többet.


De volt aki 2 hétig volt.

2017. ápr. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nekem volt oylan hogy bemutattak vkinek aki közvetlen felettesem lett volna és másnaptól vett volna át engem is. Akkor láttam először és utoljára...
2017. ápr. 5. 12:20
 6/12 anonim ***** válasza:

Ahol most vagyok, mindenki állandóan cserélődik a főnökön kívül. Mérnökök, művezető, irodisták, sima dolgozók.


Túlóra, lekezelő bánásmód, mindig csúszó fizu, lehetetlen túlórák, mások hibáztatása olyanért amiről nem is tehet. Nagyjából minden megfogalmazódik itt ami a szar munkahelyet leírja. Viszont a munkanélküliség szerintem 5-10 napig jó amíg feltöltődik az ember újra energiával utána meg járkálhat hogy legyen valami, szóval nem mondok fel..

2017. ápr. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az sem rossz.


Mondjuk a cég ahol dolgztam az ilyen volt, melósok olyan 4-5 hónapig voltak.


Logisztikai vezető olyan 7-8 hónap és kirúgták, vettek fel újat.


Hú de mik voltak annál a cégnél.


Egyszer behívtak vagy 20 embert kellett vezető. És nem vettek fel senkit, mert senki nem felelt meg :D


Aztán beadtam a papírokat egyszer mert be is dőlt a cég.

2017. ápr. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Miért nincs hatalma a HR vezetőnek"


Aki Hr-essel találkoztam eddig mind lökött volt.


Ha felvettek valahova és dolgoztam, ott nem is volt HR-es, hanem vezetők vették fel az embert.


Meglátásom szerint egy cégnél a HR-es a legygyengébb láncszem, mintha azért lenne ott hogy bedőljön a cég.


Vicc.

2017. ápr. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

A HR-eseket én csak dísztyúkoknak tartom. Dekoratív (többnyire) semmihez se értő magukat atyaúristennek képzelő húszas libák. Nem segítik a céges ügymenetet napi inkább kerékkötők.

Én ezzel találkoztam eddig.

2017. ápr. 5. 14:40
 10/12 Psycho ***** válasza:

Megértem.

Ez leginkább azért van, mert a mai HR képzések klotyóba valók. Ami még rosszabb, hogy sajnos ugyanez a munkapszichológia képzésekre is egyre inkább igaz. Olyasmit várunk el tőlük (hozzáteszem jogosan, mert ez lenne a dolguk), amihez viszont nem értenek. :/


Vannak helyek, ahol a HR funkciók nagyon is jól működnek, láttam ilyet - bár kétségtelenül ritka. Persze ezzel sokra nem megy az ember, tudom :S

2017. ápr. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!