Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » BKV sztrájk idején várható a...

BKV sztrájk idején várható a munkáltatótól, hogy hamarabb hazaengedjen, vagy oldja meg máshogyan a hazajutásomat?

Figyelt kérdés

Most olvastam, hogy a tervek szerint este 6-tól SEMMI nem fog járni. Nekünk meg 6-ig kell dolgozni. Ilyenkor jogos az elvárás a főnök felé, hogy engedjen haza 5-kor? Vagy állja a taxi költséget?

Még az 5 óra is necces amúgy, mert kb 1 óra és 15 perc az út haza a városon keresztül BKV-val.

Vagy ilyenkor a főnök jogosan várhatja el, hogy saját költségen oldjam meg valahogyan a munkából való hazajutást?

Reggel még oké, mert akkor még közlekednek, de a munkahelyemen csak nem aludhatok :)


2017. ápr. 5. 11:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
32%

Miért engedne el hamarabb? Nem ő találta ki a sztrájkot, semmi oka előbb elengednie. Az utazás megoldása a te dolgod, neki ehhez mi köze?


Én is volt, hogy este 10-ig voltam gyárban, és másfél órát vártam az utolsó hévre.

Ha negyed órával előbb elenged, ekkor elérem a fél 11-est, de miért engedett volna el? Ha én lecsalhatom csak úgy a műszakomat, megteheti bárki.

2017. ápr. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Munkaltatotol fugg.

Vezetokent dolgozom multinal (penzugy), mi a bkv szteajk idejen rugalmas munkaidovel (hamarabb kezd-hamarabb vegez aki akar) segitettunk.

2017. ápr. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%

Első, az egy teljesen mász szituáció. Te vállaltad el így az állást, a te dolgod.

Ez viszont rendkívüli helyzet, teljesen más körülmények.

De mindkét esetre igaz:

Csak a hülye tulajdonos gondlja azt, akkor megy jól az üzlet, ha széthajtja, kihasználja a dolgozókat.

Aki bízik a jövőben, embereiben, az igyekszik emberi körülményeket is teremteni.

Sokkal jobban húz az az alkalmazott, aki jól érzi magát a helyén, mint aki mögött csattog a korbács.

Én úgy vélem, ahol lehet, meg fogják oldani.

Ahol nem, valami lehetőség akkor is adódhat.

Ha kiesik munkaidő, s pótolható, akkor elképzelhető, hogy utólag le kell dolgozni.

2017. ápr. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
62%

"Én is volt, hogy este 10-ig voltam gyárban, és másfél órát vártam az utolsó hévre. "


Hagyjad már ezt a szar dumát!

Melyik hév az amelyik másfél órás követéssel jár???


itt az összes hév! Nevezd már meg azt amelyik másfél órás követéssel jár bármely napszakban!

Azért mielőtt kamuzunk nézzünk már utána mit hazudunk össze.



Szentendre

Batthyány tér

Békásmegyer

Batthyány tér

Közvágóhíd - Ráckeve

Csepel

Boráros tér

Gödöllő

Örs vezér tere

Csömör

Örs vezér tere

Cinkota

Örs vezér tere

2017. ápr. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, a gödöllői. Megy fél 11 és utána éjfél. Aztán négyig SEMMI, egy rohadt éjszakai járat nincs, csak Cinkotáig.

Nem kell okoskodni, tudom, milyen szar a közlekedés este haza, ha kinn laksz a fenében!


Mivel megszüntették a Mogyoródi és Kerepesi héveket, így este negyven perc a minimum, amit várnod kell.

2017. ápr. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
69%

Nem, sajnos.


Ki fog rácseszni a "békávésok" bohóckodására? Sajnos nem BKV vezérkar (akiknek részben köszönetjük a sztrájkot), hanem a sima dolgozók és átvitt értelemben a nyugdíjasok (piacra kijutás felejtős).


Aztán mi lesz a sztrájk végén? A BKV dolgozók megkapják a várt emelés FELÉT, amit honnan szereznek majd be? Talán lecsippentik a BKV vezérkar brutális év végi prémiumaiból? Ááááááh... Majd +50 Ft a vonaljegyre, bérletre meg még több.


Annyira szomorú, hogy hiába a sztrájk, a végén nem az farag rá akinek kellene.

2017. ápr. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
34%

Utolsó vagyok: már Zürich mellett élek (és éjfél-négy között itt sincs vasúti közlekedés, max. taxi), de mikor dolgoztam otthon, 4 éve, akkor bizony fél 11 után éjfélkor ment az utolsó hév. Ja, bocs, Cinkotára ment 11-kor is, de azzal én miaszart kezdjek, mert onnan megintcsak nem volt alternatíva Gödöllő felé.


Szóval nem kell leoltani, mert nem mindenki olyan mázlis, hogy 20 percenként van alternatívája haza.

2017. ápr. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
24%
Általános nyavalygás helyett inkább nézzetek utána, hogy melyik járatokat érinti a sztrájk. A HÉV pl. járni fog, mert az nem is a bkv-hoz tartozik.
2017. ápr. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
50%
Na ja. Meg egy rakat buszjárat se bkk hanem alvállalkozó az is mind jár meg kérdés a metró szakszerv csatlakozik-e (jelenleg szó nincs róla) ha nem akkor metró is jár stb.
2017. ápr. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
50%
Hát én Budaörsön dolgozom és a 14. kerületben lakom, szóval ma egyeztetek a munkáltatómmal...Nekünk a bérletet sem fizetik, taxizni onnan meg tuti nem fogok.
2017. ápr. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!