Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Budapesten tömegközlekedést...

Budapesten tömegközlekedést használók, BKV sztrájk idején hogy oldjátok meg a munkába jutást? Van itt, akinek veszélybe kerülhet a munkája a tervezett sztrájk miatt, ha nem egyeznek meg?

Figyelt kérdés

Mennyire tudnak segíteni egymásnak a kollégák? Mennyire toleráns ilyen rendkívüli esetben a vezetőség?

Húsvét után terveznek sztrájkot a BKV dolgozók, azon a héten 3 napot, a következő héten meg 5 napot, hétköznap, munkanapokon. Olvastam, hogy a metrót akár teljesen le is zárhatják, ha a tömeg miatt életveszélyessé válik.


2017. ápr. 4. 10:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
32%

Nem kell pánikolni egyből! Amúgy is időben tájékoztatnak róla mely járatok fognak járni. Mivel sztrájktörvény értelmében amúgy sem lesz teljes leállás így még inkább ne pánikolj.

Volt már Budapestes ilyen sztájk, nem halt meg senki. Mindenki megoldotta a bejutást...tudod létezik: BRINGA, TAXI, ROKON-ISMERŐS AKI ELVIHET.

Ezen kívül a munkaadód is tud róla akkor biztos nem fog ezért kirúgni, de ha felnőtt vagy találsz megoldást rá.

2017. ápr. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Dolgoztam olyan helyen, ahol kirúgták azokat, akik nem jutottak be időben sztrájk idején, és nem érdekelte a vezetőséget, hogy nem volt más alternatívája, segítsége. Légy szíves a kérdésre válaszolj, ha nem tudsz, akkor lapozz tovább.
2017. ápr. 4. 10:36
 3/13 anonim ***** válasza:
29%
Ekkor majd gyaloglok.
2017. ápr. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
67%

A legutóbbi sztrájkot úgy vészeltem át, hogy két órával előbb indultam, azaz egy órával korábban, mint szoktam, és körbejártam fél Budapestet a működő járatokkal. A többieknek szerencséjük volt, mert vagy közel laktak, és kerékpárral jártak, vagy autóval jöttek, vagy elhozta őket valaki.

Gondolom, ha valaki sehogy nem tud bejutni, az meg tudja beszélni a munkáltatójával, hogy vagy kivesz fizetett szabadságot, vagy igazolt távollét, amit nem fizetnek.

2017. ápr. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 acelsziv ***** válasza:
57%
Otthonról dolgozom... Megoldható.
2017. ápr. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
30%

Hát, akkor felkelsz, hogy időben beérj, és kész.

Egyébként a vezetőségnek akkor van igaza, ha ők is bkk-val járnak, ha ott az autó a seggük alatt, úgy kicsit érdekesen pofáznak az időbeni beérésről.


De amúgy megoldható a dolog... én agglomerációból jártam be melózni, nem volt egyszerű, de nem késtem - igaz, ötkor indulás.

2017. ápr. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Felőlem sztrájkolhatnak. Mert régóta biciklivel járok dolgozni meg vásárolni.
2017. ápr. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg meg fognak egyezni még a sztrájk előtt. Ha nem, buszok akkor is lesznek, maximum előbb kell indulni. Ha volt sztrájk, én gyalog mentem, mert szerencsére nem volt akkor messze.


Most megkérdezném, hogy sztrájk idején dolgozhatok e otthonról, ha nem, akkor vagy kocsival megyek vagy valamelyik busszal. Nekem kocsival rettentő hosszú lenne, de ha nincs más... (amúgy metrózni szoktam meg buszozni a metrózhoz).

2017. ápr. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A taxi egy vagyonért szállít. Nem mindenki engedheti meg magának.
2017. ápr. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Kocsival jarok, igy valószínűleg en fogok bevinni masokat.

Az előző ilyen esetnél másik munkahelyem volt. Ott össze szerveztünk a bejutasokat. Voltak olyan munkások, akit a termelési vagy a kereskedelmi igazgató vitt munkába, mert fontos volt egymás segítsége.

2017. ápr. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!