Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 16 év után a vezetőségnek nem...

16 év után a vezetőségnek nem illenék elköszönni a dolgozótól? Azonos vezetés alatt volt a 16 év kis cégnél

Figyelt kérdés

Azt mondjátok meg nekem ha 16 évet dolgozik valaki egy kis cégnél (cirka 30 fős) egyhuzamban, ráadásul azonos vezető alatt (20 éve létezik a cég kezdettől fogva azonos 2 ember vezeti) és 16 év után a dolgozó feláll és elmegy máshova (ő döntése volt nem kirúgták!) akkor a vezetésnek nem illenék elköszönni tőle? Nem úgy értem hogy „na helló”, hanem búcsúztatás kicsit ünnepélyesebb körülmények közt mondjuk netán valami kis figyelmesség ajándék nem feltétlenül érték de mondjuk egy üveg ital, egy csokor akármi?

Mert ugye az történt hogy dolgozó felmondott szépen ledolgozta a 30 napot és ennyi. A vezetés annyit se mondott neki hogy fapapucs. Utolsó nap is dolgozott a vezetés gondolta majd munka végén betolja a széket lekapcsolja a számítógépet és ennyi. Mehet isten hírével.

Az utolsó nap úgy telt hogy vezetés szépen eltávozott ahogy szokott kora délután, a dolgozó 17kor ahogy mindig. Annyit se mondtak neki 16 év után hogy hello.

Menjen haza, majd a személyzetis (és nem a főnök) behívja pár nap múlva papírokért pénzért és game over. Az már nem is a főnök asztala.

A vezetés a maga részéről letudta. 16 év és mehet. Egy hellora nem futja tőlük.


Ezek emberek vajon? Ez nem jogszabályi dolog, ez elemi de nagyon nagyon elemi etika lenne. Mondjuk annyira elemi hogy nem szarunk az asztalra kajálás közben.


2017. ápr. 12. 16:04
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
84%
Illene. De a magyar ceges kulturaban vannak a vezetok es vannak ganajturo bogarak (alkalmazottak).
2017. ápr. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem ez nem azon múlik, hogy ki hol hány évet dolgozik, hanem hogy egyébként milyen kapcsolatot ápol az ottaniakkal. Sőt, tulajdonképpen még azon sem. A munkahelyre nem haverkodni jársz be, hanem dolgozni. Más kérdés, hogy kialakulhatnak barátságok, akár párkapcsolatok is, de szerintem attól, hogy valaki x évet dolgozik egy helyen, nem feltétlenül lesz mindenkinek a puszipajtása, és nem kéne szerintem elvárnia, hogy megajándékozzák, vagy ilyesmi, amikor elmegy.
2017. ápr. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

nem feltétlen szükséges.. lehet hogy neked jól esne, de ha nem egy feltétlenül személy, hanem profitközpontú cég, nem fognak ilyennel foglalkozni... meg a másik.. ha az egyik főnök megy el, te tartotok neki búcsúztatót? ugyanúgy nem biztos..


Főleg nem felmondás esetén. Nyugdíjazáskor azt mondom illik, de ebben a helyzetben nem elvárható, sőt.

2017. ápr. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
50%

Egyébként én már céges ügyekben semmin sem lepődöm meg.


Ez magyarország, itt nincs semmi munkahelyi kultúra.


Most én is mondhatnék pár dolgot, pl. hogy volt főnökök miért nem reagálnak a leveleimre, miért néznek levegőnek, pár sort válaszolhatnának hogy kösz megvagyunk, vagy valami.


Nekem volt egy cég legutóbb, írtam a volt főnökeimnek hogy megy soruk, írtam 7-8 levelet de aztán feladtam, még feljelentenek zaklatásért, b@@szod.


Vagy hozzászoksz ehhez vagy sajnálom.

2017. ápr. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nekem is volt hasonlóban részem (24 év ottléttel), ezért azt mondom neked, hogy nem kell összetéveszteni vagy összezagyválni a munkahelyet és a baráti vagy családi társaságot. Bármennyire is hajlamos az ember a tárgyszerű és az ilyen érzelmi dolgok összekeverésére, a munkahely alapvetően munkahely, ahol elsősorban a tárgyszerű munkavégzés az elsődleges. Ilyen esetekben önmagát ne gyötörje az ember ilyen lélekölő gondolatokkal. Az etikának meg semmi köze hozzá.
2017. ápr. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
62%
A szemükben te egy utolsó csicska vagy aki még ráadásul fel is mond ,ezzel rengeteg problémát okozva (úgymint hirdetés feladása, interjúztatás ,papírozás..) és otthagyja a kenyéradó gazdáját. Mégis miért várnál el köszönetet ezért?
2017. ápr. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Nem, nem elvárható.
2017. ápr. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
53%
gondolom valami IT multicég lehet.... nos,ez ez bárhol megeshet,most az ,hogy adott munkavállaló milyen kapcsolatba volt a vezetőséggel,avagy a kollegáktol az megint más kérdés.
2017. ápr. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

"gondolom valami IT multicég lehet."



pfff..... mint írtam "egy kis cégnél (cirka 30 fős) " el se olvastad??


kismagyar szaros kkv egykori önkormányzati állami cégecske volt pártalapon kineveztett semmihez se értő valakinek haverja kategóriás főnökkel,.

az a fajta írástudatlan vadparaszt aki lefelé tapos felfelé nyal.

2017. ápr. 12. 19:07
 10/21 A kérdező kommentje:

"Mégis miért várnál el köszönetet ezért?

"


nem ezért hanem az elmútl 16 évért.... mert van olyan akire 16 évig lehet számítani és van olyan 3 ember is akik idén januárban léptek be most április van és már egyik sincs itt... lehet így is és úgy is!

2017. ápr. 12. 19:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!