Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan vehetném rá végre a...

Hogyan vehetném rá végre a szüleimet arra hogy otthagyhassam az iskolát és mehessek végre dolgozni?!

Figyelt kérdés

Már nagyon elegem van ebből. 18 éves vagyok. Jövőre vegeznék a középiskolában, de mániás depresszióval, pánikbetegséggel, alvászavarokkal, hangulatingadozásokkal NEM BÍROM TOVÁBB AZZAL A ROHADT KÖZEGBEN amit az iskola jelent. Gyomorsavat hányok minden reggel az idegtől, remegek ájulok össze-vissza, nem tudok aludni. Kezelés közelít, menni fogok pszichiáterhez, gyógyszer nem használ, sport nem használ, párkapcsolat nincs.


A lényeg:


Kapásból 5 olyan hely van ahova mehetnék dolgozni és boldogan fizetnének rendes emberhez méltó módon. Emellett van egy itthoni pénzkeresési módszerem is amit minél jobban csinálok annál többet szerezhetek vele (eddig is kerestem vele).


Tehát: HA KÉSŐBB megcsinálom az érettségit akkor nem lehetne őket meggyőzni szerintetek hogy otthagyjam ezt a hányadék rohadt sz**rfészket? Már rettegek hogy holnap menni kell!



2017. ápr. 18. 20:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha tudnál kereseni, nem vagy tanköteles es jogilag felnőtt vagy miért akarnad őket bármire is rávenni? Fogod magad es csinálod, ahogy jónak látod, keresel pénzt, elköltözöl amikor akarsz, nem?
2017. ápr. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%
A munka még szarabb lesz hidd el!
2017. ápr. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
55%

nezd, szerintem nem fog rajtad segiteni, ha ezeknek a bajoknak a tetejeben meg be is zarkozol! tudom, mondani konnyu ( gondolhatod) , de tapasztalatbol beszelek, sajnos egy reszevel en is kuzdom a felsoroltaknak. bar en minden eromet arra forditom, hogy gyogyuljak, es akarmilyen nehez is, megyek kozossegbe, ill nem fordulok ki magambol.

szuleidet talan az gyozheti meg, ha a kezeloorvosod kiallit rola papirt, hogy az eredmenyes kezeles erdekeben jo lenne a kozossegtol tavol maradnod, ill masik kozossegbe menned.

mi a baj az osztalytarsaiddal? suli valtas nem segitene?

2017. ápr. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

és mivel lenne jobb, ha amellett, hogy beteg vagy, még egy érettségid sem lenne, ami ma már olyan dolog, mintha azzal kéne születni(nem ér semmit, ha van, de ha nincs az gáz).


az, hogy szerinted te 5 helyre kapásból elmehetnél, az nem azt jelenti, hogy fel is vesznek vagy hosszú távon ott is tudnál maradni.

mint ahogyan a nagyon hatékony otthoni pénzkeresési módszered sem biztos, hogy 1 vagy 2 év múlva is ugyanúgy működni fog, mint most.

2017. ápr. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem akarok az osztályról meg a ro***ék iskoláról beszélni, egyszerűen sírhatnékom van ha rágondolok. Ma éjjel se fogok aludni az garantált. 1mg-os frontin se hat olyan ideges vagyok néha. Azelőtt 0.5-től is olyan voltam mintha intravénásan kaptam volna az adagot. NEm ez a lényeg. De tényleg mondták hogy ha otthagyom a sulit, mehetek raktárba dolgozni, havonta 120.000 - 130.000 forintos fizetéssel. Az itthoniakba beszállnék míg össze nem szedem magam, és utána szépen elvégezném az érettségit, de nem akarok közösségbe menni. Ha ráborítom a pszichiáterre az asztalt, vagy egy kiadós sírógörcs keretében mindent elmondok neki ami itt van a kérdésben leírva, van esély arra hogy kiállít egy ilyen papírt? Valamelyiket úgyis meg fogom tenni, persze nem bántanám a kezelőrvost, csak hasonlatnak mondtam.
2017. ápr. 18. 20:20
 6/13 anonim válasza:
100%

Mi az amivel otthonrol keresed a pénzt? Nagyon király LOL játékos vagy? XDDD na mindegy. Hát egy évet járj ki. Elég sok olyan embert ismerek akik azt mondták:" ó majd leteszem az érettségit levelezőn most megyek németbe dolgozni" meg " alapítok egy céget, de sokat kell vele dolgozni ugyhogy otthagyom az iskolát." És ott is hagyták. Most harminc évesen az anyjukkal élnek, és a munkaadók röhögnek a levelezős érettségiükön, mert mindenki tudja h az nem komoly, lediktálják a válaszokat meg minden.

Nemtudom h miért vagy depressziós, de ha azért mert buta vagy és nem bírod a sulit, akkor csak szemléletváltásra van szükséged. Igazábol az a lényege hogy állits magad elé megfelelő követelményeket. Pl ne az ötöst tűzd ki célul, hanem a hármast.

Ha meg a közösség pocsék, és szivatnak, mert cigány vagy, vagy emo-s vagy bármi, vagycsak nem találod a helyed, akkor válts iskolát. Ha elmultál 18 éves, akkor ne érdekeljen hogy mit mondanak a szuleid, a szuleid engedélye náélkul is válthatsz középiskolát. Nagy vagy már, te cseszd el a saját életed, ne csinálja ezt is más.

remélem tudtam segiteni irhatsz privibe nyugodtan :)

2017. ápr. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Jó barátaim akiké a hely. Raktárról, boltról van szó. Családi barátok, bejelentve, rendes bérért dolgoztatna. Az itthoni dolgom pedig minél több figyelmet kap annál jobban tejel, határ nincs. Zenékkel foglalkozok egyébként. (havonta 10.000 - 12.000 forintot keresek velük)
2017. ápr. 18. 20:21
 8/13 A kérdező kommentje:
Privit nem akarok írni, de köszönöm a hasznos válaszokat. Hogy mondhatnám... Az iskolaváltás után szerintem már tényleg kárt tennék magamban. A saját korosztályom gyűrűjében oylan szinten szorongok és rettegek hogy azt nem tudom elmondani. Konkrétan a tanórákon öklendezek, imádkozok hogy ne hányjam ki a gyomorsavat. Napközben nem eszek, éjjel zabálok, kávét letettem hogy nyugodtabb legyek de mégsem. Sportolok mint a szemét össze vissza mindig edzek (szabályosan) Nem használ az se, hiába ha kát órát ott vagyok és csinálom becsületesen. Párkapcsolat nem is hiányzik hogy őszinte legyek, de rettegek. Nem basztat senki csak már néha beszédtéma vagyok hogy már megint miért mentem ki óráról (nem tudják de hányni) vagy mibajom van mikor olyan sápadt vagyok...
2017. ápr. 18. 20:25
 9/13 A kérdező kommentje:
Tehát nem az a baj hogy piszkálnak, nem is a sok emberrel van baj, hanem a korosztályom képviselői között rettegek. Velem egykorúak közt különcnek, elesett nyomorultnak érzem magamat.
2017. ápr. 18. 20:26
 10/13 anonim ***** válasza:
Esetleg a pszichiáter segítségével lehetnél magántanuló, megbeszélnéd vele, hogy te nem bírod tovább az iskolában naponta a kortársaid között, írjon neked szakmai indoklást, amivel az iskolában kérvényezheted, hogy magántanuló lehess.
2017. ápr. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!