Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi történik, ha külföldön...

Mi történik, ha külföldön válok munkanélkülivé?

Figyelt kérdés
Ideiglenesen külföldi tartózkodás esetén ilyenkor mi a teendő? Sehol sem találok ilyenről információkat pedig fontos lenne. Otthoni tb-t kell elkezdenem fizetni vagy mit kell ilyenkor tenni? Hogyan tudok elszámolni a tb felé, ha mondjuk hazamegyek a rögtön illetve mit kell tennem, ha még munka reményében kint maradnék több hónapig? Mivel az adott országban kötelező​ tb fizetés nincs, mint itthon van a kb 7 ezer forintos hozzájárulás. Viszont azon időre nem tudok munkaviszonyt felmutatni.
2017. ápr. 29. 13:00
 1/9 anonim ***** válasza:
amig nem jossz vissza magyarorszagra nem kell tb-t fizetned mert mielott elmentel a navnal ki kellett hogy jelentkezzel, mindegy hogy odakint van e munkad vagy nincs, ha hazajossz megint menni kell a navhoz es be kell jelentkezned es akkor mar rendezni kell a tb t
2017. ápr. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem, mivel ideiglenesen tartózkodásról van szó. Csak a sikeres munkábaállást kell jelenteni az Oep felé, hogy kint lettem biztosított (14 nap határidő van rá). Ameddig nincs kinti munkaszerződésem addig nem kell jelenteni. Én arra vagyok kíváncsi, hogy ha megszűnik mondjuk a munkám valami okból akkor utána mi a teendő. Önként kell jelentenem otthonra megint, hogy megszűnt a munkaviszonyom vagy hogyan? Mivel otthon ha újra munkám lesz akkor kidobhat olyat sztem a rendszer, hogy nem volt fizetett tb-m külföldön. Egyébként kint nincs ilyen havidíj, mivel az orvosi, kórházi ellátás is díjköteles.
2017. ápr. 29. 14:08
 3/9 anonim ***** válasza:
Összeszeded az összes papírodat,és bemész az ottani munkaügyre, és megkérdezed. Ha elutasítanak,megpróbálod mégegyszer. De ebben inkább az ottani magyarok tudnának segíteni. (Már ha van valaki,akiben megbíznál.)
2017. ápr. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mivel - úgy értelmezem - nem tervezel amúgy sem hosszú távon maradni, sztem a helyedben bejelenteném a NAV-nak, hogy megszűnt kint a biztosításod, és itthon fizeted tovább a 7 ezret, igényelve EU-s taj kártyát. Pár hónap munkaviszony után valszeg úgyse kapnál kint támogatást, így meg én legalábbis biztos nem vacakolnék a külföldi bürokráciával.
2017. ápr. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem célom a kinti támogatás csak nem tudom, mi ennek a rendes módja, menete. Tegyük fel kapok 3-4 hónapra munkát, mert csak pillanatnyi, határozott idejű szerződésem van, de utána még szeretnék kint tartózkodni munka reményében. Az adott országban, viszont ilyen hülyeség nincs, mint itthon, hogy tegyek le havi 7 ezer forintot a tb-re. Kint úgy működik, hogy fizetni kell orvosi, kórházi ellátásokért tehát igazából majdnem mindegy, hogy van-e eu-s kártyám avagy nincs. Továbbá nem tudom, hogy ekkora munkavégzés után, amennyiben igazad van, jár-e a passzív ellátás 45 napig avagy sem. Mivel Magyarországon megilleti az összes munkavállalót a passzív ellátás munkája megszűnését követő 45 napon keresztül. ha legalább ennyi napot ledolgozott. Tehát mivel kint ilyet nem kell fizetni, nem tudom, hogy munkanélküliség esetén, hogyan járnak el itthon, mivel addig ugye nem kellene jelentenem a tb felé semmit mert még kint vagyok külföldön. Csak a hazatérést kell jelenteni 14 napon belül. Tehát furcsa a dolog nekem..
2017. ápr. 30. 12:55
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem a hazatérést kell jelenteni, hanem a külföldi biztosításod végét. Ha itthon fizeted magad után a 7 ezret, olyan lesz, mintha, turistaként lennél kint. Ha meg találsz újra munkát, megint biztosítva leszel kint. Magamból kiindulva írtam ezt, de én csak nagyon ritkán járok orvoshoz, akkor is inkább csak szűrésre, szóval én biztosan nem bajlódnék valami külföldi privát biztosítóval.
2017. ápr. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Melyik orszag ?
2017. ápr. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ír
2017. máj. 1. 06:42
 9/9 A kérdező kommentje:
3-4 hónapos meló után segélyt nem kapok kint, de nem is az a célom. Viszont ha munkanélküli leszek, arról azt mond mindenki mindent. Az előző, ahogy írta, az lenne a leginkább értelemszerű. De amennyiben még kint maradok, akkor inkább az ottani biztosítást fizetném. Na igen, csak, hogy kint nem tudom, hogy ez, hogy érvényes. Ugye ott nincs havidíj, mivel a tb mindenkinek jár bizonyos összeg megfizetése után. Tehát ezt nem tudom értelmezni. Ha nincs munkája az embernek, mindenért fizet kint és jóval többet. Viszont ha kintmaradok, akkor felesleges lenne szerintem otthonra fizetni, mivel a háziorvos, kórház csak otthon látna el, kint maximum a sürgősségi esetben látnának el, eu-s kártyával de azzal se mindenhol. Viszont, ha maradok kint, akkor lehet lenne több munkahelyem is akár 1 év alatt. Ilyenkor mindig jelentkezzek be, utána jelentkezzek ki?! Továbbá, ha így kellene akkor viszont a 45 napot meghaladó munkavégzés után 45 napig otthon kellene járnia a passzív tb-nek. Tehát, hogy kint nincs olyan alapellátási havidíj nem tudom, hogy így ez hogyan értelmezhető. Mert ha kint mondjuk orvoshoz megyek, akkor meg látják, hogy tb-t is fizettem kint, csak nem az otthoni modell szerint. Szóval ilyen esetben nem tudom, hogy az ember biztosítottként számít-e avagy sem. Mert az a 7 ezer nem sok csak ha nem fogok hazajönni akkor feleslegesen fizetem véleményem szerint.
2017. máj. 1. 07:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!