Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Külföldön élő/dolgozó magyarok...

Külföldön élő/dolgozó magyarok! Kérném szépen a segítségeteket?!

Figyelt kérdés

Nyáron vagy ha nem is akkor, de még az idén szeretnénk lelépni innen. Kérdezni szeretném, hogy ti, akik már kinn éltek és dolgoztok, hogyan kezdtétek az itthoni előkészületeket? Az EU-n belül szeretnénk azért megmaradni.

Milyen papírok szükségesek nekünk ehhez? Van érvényes szeméyi, lakcím,adó, taj kártyánk. Nekem jelenleg nincs munkahelyem(a másiknak van, nyárra felmondást adott be ő is). Célszerű előre kiválasztani, hol szeretnék dolgozni? Tehát előre úgy odamenni, hogy már van mondjuk fix munkahelyem? Vagy ti, mikor kimentetek, volt nektek? Vagy ott kezdetek keresgélni,mikor már ott éltetek?

Angol nyelvet beszélünk mindketten, ám nem tökéletesen. Autodidakta módon tanuljuk szabadidőnkben most ezerrel.


Külföldön hogyan kell leadni önéletrajzot? Ugyanazokat kell beleírnom, mintha itthon adnám le?


Mindent, amit fontosnak tartotok, kérlek írjátok le!

Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket előre is. Személyes sztorikat is írhattok, ha szeretnétek, biztosan tudok belőle valamit hasznosítani, de ez nem muszáj!

Köszi még egyszer nektek! :)


2017. ápr. 10. 15:35
 1/2 anonim ***** válasza:
51%
Én csak Ausztriáról tudok nyilatkozni. Én Sopronba költöztem, onnan dolgoztam be magamat Ausztriába, mivel itt nem adnak ki albérletet, csak ha van már 3 havi munkaviszonyod, arról bérpapír, és így is hónapokig futottunk az albérletek után, mert nem szívesen adják külföldinek, legalábbis Bécsben nem. Én mindenképp csak úgy indulnék, hogy már van biztos hely, esetleg ha adnak szállást, az nagy előny. Az angollal leginkább Angliában tudtok gondolkozni, meg Írországban. Én meggondolnám az EUs kiválás miatt. Jobban járnátok, ha németül tanulnátok, mert mégis több lehetőségetek lenne szerintem, Németország, Ausztria, Svájc. Bár szerintem még mindig az ausztriai állasok biztonságosabbak, olyan értelemben, hogy ki tudnátok járni. Semmi különleges papír nem kell, ha van melód akkor el kell intézni a biztosítást, hogy mindkét országban érvényes legyen, itt ennyi kell.
2017. ápr. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi!
2017. ápr. 12. 15:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!