Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy lehet, hogy már protekció...

Hogy lehet, hogy már protekcióra, ismerősre se vesznek föl dolgozni?

Figyelt kérdés

Undorító dolog,tudom. De már túl régóta vagyok munkanélküli ahhoz,hogy ezt anyagilag bírjuk. Minden létező önéletrajzot beadtam,minden létező állásinterjúra elmentem,szakmán kívül is. Mégis mindenhol a nem. Ekkor eszembe jutott,hogy néhány kapcsolatom még jól jöhet. De az állásinterjún hiába mondtam ki a nevét,bólogattak,és mintha mi sem történt volna,ugyanúgy mondták,hogy beraknak a hosszú kiválasztási folyamatba,aminek nem garantálják,hogy akár az első lépcsőfokát is elérem,mert olyan sok a jelentkező.

Kérdem én: akkor minek járt közben értem az ismerős,ha ugyanolyan névtelen senki voltam a többszáz között?

Több helyen is jártam így,mostmár meg se próbálom az ismerősöket,minek,mikor manapság már ÍGY SEM lehet bekerülni. Csak tudnám,hogy akkor miért mondják,hogy általában a valakik valakije töltik be a pozíciókat.

Csak hogy lássátok: ez egy elkeseredett lépés volt tőlem,mert lassan nem bírom anyagilag munka nélkül. Kilincselek,kalapolok munkáért,és ahogy említettem,szakmán kívül: bolti eladónak,árufeltöltőnek se vesznek fel,oda se jók a kapcsolataim,pedig nem vagyok gőgös,bármit szívesen elvégzek,megtanulok. És nem és nem és nem. Én meg nem értem,hogy miért.



2017. máj. 4. 16:01
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/73 anonim ***** válasza:
84%
Sokszor éppen azért nem foglalkoznak az ilyenekkel, mert ebböl az jön le, hoyg a jelentkezö nem ér semmit és más hátán akarna felkapaszkodni
2017. máj. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/73 anonim ***** válasza:
97%
A protekció nem így működik, hanem úgy, hogy az illetőnek elég befolyása van, hogy Ő odaszóljon és már úgy várnak. Így csak kiakasztod őket...
2017. máj. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/73 anonim ***** válasza:
98%
Az lehet, hogy volt protekciód, de lehet a többi jelöltnek még erősebb protekciója volt. Mindig van egy nagyobb hal.
2017. máj. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/73 A kérdező kommentje:

Engem is kiakaszt már,hogy úgy kezelik az embert,mint aki nem ér semmit!

Miért érek kevesebbet azoknál,akik tudnak dolgozni,mert fölvették őket? Én sem "nem akarok",hanem nem hagyják,mert föl se vesznek...

Odaszólós is volt már,sőt olyan is,hogy elkísért az adott személy. Szerinted ért valamit?

2017. máj. 4. 16:16
 5/73 anonim ***** válasza:
64%
akkor legyel rocksztar
2017. máj. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/73 anonim ***** válasza:
98%

Nehogy megharagudj, de nem lehet, hogy valami gond van a megjelenéseddel vagy élőszóban kifogásolható a kommunikációd? Esetleg esetlen vagy?

Ezeket hamar felméri a munkáltató.


Nem bántani akarlak, csak tippeket írtam.


Melyik városban keresel munkát?

2017. máj. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/73 anonim ***** válasza:
99%

"az állásinterjún hiába mondtam ki a nevét"

Talán nem kellene kimondani a nevét. Nekem is szereztek már állást, de nem tértem ki rá az interjún, hogy ki intézte.


Amúgy meg ha bármit elvállalsz mehetnél gyárba operátornak.

2017. máj. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/73 anonim ***** válasza:
77%
Ha így sem megy, akkor komoly probléma lehet a beszéd stílusoddal, a megjelenéseddel, a magatartásoddal vagy a településsel, ahol próbálkozol, esetleg a szellemi képességeiddel. Nem létezik, hogy rakás végzettséget nem igénylő helyen voltá, protekcióval is és mindenhol így elküldtek. Mondjuk a protekció sem mindegy milyen. Pl a takarító Erzsike hiába ajánl be egy nagy Multinál attól, hogy ott dolgozik és még az sem készpénz, ah egy picit magasabbról szól be valaki, lehet azt mondják neki, hogy hát persze Józsi várjuk a testvéred, te meg azt hiszed nyert ügyed van, de valójában,ha Józsival is épp, hogy csak szóba állnak nem fogja érdekelni őket te ki vagy. Én a helyedben magamba néznék az elején felsoroltakkal kapcsolatban. Meg kérdezd meg a kapcsolataid, hogy mit tudnak, miért nem alkalmaztak téged ott. Ha azt mondják nem mondtak nekik semmit, az már gyanús azzal kapcsolatban, hogy valószínűleg semmit nem adnak az illető szavára sem és marha rossz kezesnek.
2017. máj. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/73 anonim ***** válasza:

Nem tudom.

Nem tudom, hogy mi a végzettséged, milyen munkakörre akarsz jelentkezni, milyen a megjelenésed, az interjúkon mennyire vagy talpraesett, azaz, mennyire tudod eladni magad.

Esetleg referenciát kérnek rólad, vagy benéznek a Fb-ra és ott nem a leghízelgőbb véleményt, vagy képet kapnak rólad.

Valami hiba csak lehet nálad, ha még a protekció sem segít!


Csak egy példával élnék.

Van egy ismerősöm, vegyészmérnök végzettséggel, hatalmas tudással.

Évek óta munkanélküli, mert az interjúkra sportcipőben, farmerben és nyakig macskaszőrös pólóban megy.

Elvont, szakállas, elhízott figura.

Az ápolatlannak tűnő megjelenése miatt legutóbb már egy eléggé nívótlan munkahelyre sem vették fel, pedig nem is vegyésznek jelentkezett, arról már letett.

2017. máj. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/73 A kérdező kommentje:

A felsorolt dolgokkal nincsen gondom,pedagógus voltam/vagyok,csak megszűnt alólam az álláshely,és 12 egy tucat tárgyam van,amely kihalásos alapon üresedik.

A településsel nagyobb gondok vannak,igen,de én a környékben is próbálkozom.

Ez a sokműszakos gyári emberszalag az egyetlen,amit a végére hagyok,mivel küzdök több betegséggel,és nem tudom,hogy bírnám-e ilyen ütemben,munkaidőkeretben. De ha végképp nem lesz más,a végén elmegyek oda is.

2017. máj. 4. 16:42
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!