Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy lehet, hogy már protekció...

Hogy lehet, hogy már protekcióra, ismerősre se vesznek föl dolgozni?

Figyelt kérdés

Undorító dolog,tudom. De már túl régóta vagyok munkanélküli ahhoz,hogy ezt anyagilag bírjuk. Minden létező önéletrajzot beadtam,minden létező állásinterjúra elmentem,szakmán kívül is. Mégis mindenhol a nem. Ekkor eszembe jutott,hogy néhány kapcsolatom még jól jöhet. De az állásinterjún hiába mondtam ki a nevét,bólogattak,és mintha mi sem történt volna,ugyanúgy mondták,hogy beraknak a hosszú kiválasztási folyamatba,aminek nem garantálják,hogy akár az első lépcsőfokát is elérem,mert olyan sok a jelentkező.

Kérdem én: akkor minek járt közben értem az ismerős,ha ugyanolyan névtelen senki voltam a többszáz között?

Több helyen is jártam így,mostmár meg se próbálom az ismerősöket,minek,mikor manapság már ÍGY SEM lehet bekerülni. Csak tudnám,hogy akkor miért mondják,hogy általában a valakik valakije töltik be a pozíciókat.

Csak hogy lássátok: ez egy elkeseredett lépés volt tőlem,mert lassan nem bírom anyagilag munka nélkül. Kilincselek,kalapolok munkáért,és ahogy említettem,szakmán kívül: bolti eladónak,árufeltöltőnek se vesznek fel,oda se jók a kapcsolataim,pedig nem vagyok gőgös,bármit szívesen elvégzek,megtanulok. És nem és nem és nem. Én meg nem értem,hogy miért.



2017. máj. 4. 16:01
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/73 anonim ***** válasza:
100%

Nincs itt semmi probléma, a protekciód semmit nem ér, egy szava nincs ember ajánlgat téged be valahova. Ki a protekciód ?, gondolom nem egy vezető, nem egy főnök, hanem csak egy dolgozó, egy barátod, egy barátnőd az utcáról.

A másik pedig, szerintem te is egy olyan helyen laksz ahol túlkínálat van, rá lehet fogni a megjelenésre, a külsőre mi egyéb másra a sikertelenséget, de az igazság az, hogy ott ahol munkaerőhiány van ott senkit nem érdekelnek ezek a jelentéktelen apróságok amit máshol felfújnak a sok ráérős időben.

2017. máj. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/73 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem is veled van a gáz.

Vagy esetleg az, hogy a protekcióid el vannak tévedve.

Nálunk is van egy kolléga, aki rendszeresen hoz be valakit, aztán mikor elmegy az a valaki, akkor a következőt lehet hallani a főnök szájából:


"Csabi! A büdösku++abetyár istenit neki, hogy hányszor elpofáztam már, hogy ide minden jöttmentet ne hozzál be és leszarom, hogy neked mekkora cimborád, mert neked mindenki az, hogy az Isten húzzon a f. aszára a cimbijeiddel együtt!"


Szerencsétlen meg abban a hitben megy ki, hogy Csabi hogy elintézte neki a tuti helyet.

2017. máj. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/73 A kérdező kommentje:

A fb-on soha nem voltak olyan dolgok,amiket ne vállaltam volna. Eleve nem vagyok olyan nő,aki prosti-fotómodellnek szeret öltözni,de azért macskaszőrös sem vagyok (macskám sincs).

Ez az eladom magam-dolog meg... voltam nagyon sok jó hangulatú állásinterjún,ahol szakmai dolgokról és az önéletrajzomról beszélgettünk közel egy órát,azzal váltunk el,hogy ilyen kellene nekik,mint én...aztán jött a sajnálattal értesítjük. Most ezzel mit kezdjek,ilyenkor mi lehet a baj??

Ha tudnám,változtatnék rajta,de meg se mondják.

2017. máj. 4. 16:47
 14/73 anonim ***** válasza:
88%

Tehát pedagógusként nem tudsz elhelyezkedni. Akkor érdemes megtanulni másik szakmát vagy szakmákat. Nem szükséges felsőfokú végzettség, viszont szakma az kellene, vagy tapasztalat.

Írtad, hogy vannak betegségeid. Akkor lehet, hogy ezek miatt nem vettek fel, hallottam már ilyenről.


Mindenesetre próbálj meg keresni egy testhezálló és keresett szakmát. Érdemes sok lábon állni.


A gyári munkák általában valóban kimerítőek beteg embereknek, igaz, nem írtad, hogy milyen betegségeid vannak.


Nem írod meg, hogy melyik környéken keresel munkát?

2017. máj. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/73 anonim ***** válasza:
83%
A magam részéről többre tartok egy macskaszőrös szakadt ruhás embert aki dolgozik keményen reggeltől estig szakadatlanul, mint egy kivikszolt bőre alatt is pénz van válogatós pökhendi munkáról gőze nincs m a j o m arcot.
2017. máj. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/73 A kérdező kommentje:

A betegségeimet nem tudják,mindig titkolom.

Az egyik a gerincsérv (szalag mellett állni 12 órát),a másik egy súlyosabb fokú Hashimoto pajzsmirigy alulműködés. Kezelve van,mégis számtalan tünetétől szenvedek,autoimmun.

Ezek az ismerősök tényleg nem főnökök sehol,csak 2 volt az,az egyiknek a szava nem ért semmit,a másik ő maga nem vett föl,hiába ígérte. Igazából lett volna egy harmadik is,aki országos hírű (nem szakmabeli ember),mégis cserbenhagyott.

2017. máj. 4. 16:57
 17/73 anonim ***** válasza:
63%

Akármilyen protekciód van, ha nő vagy nem vesznek fel, ezekkel az indokokkal (tapasztalat baráti körből):


- fiatal vagy, nincs még gyereked, tehát várható, hogy lesz és akkor évekig otthon maradsz

- fiatal vagy, van gyereked, sőt gyerekeid, ezért nem ha betegek, vagy bármi közbejön, akkor - szerintük - nem lehet rád számítani

- már nem vagy annyira fiatal és nincs gyereked, akkor nem vagy empatikus a gyerekekkel

- idősebb vagy, mondjuk 45-50 akkor elavult a tudásod

- túlképzett vagy a munkakörhöz

- képzettebb vagy az igazgatónál, igazgatóhelyettesnél

- férfit akarnak felvenni, de a vonatkozó törvények miatt ezt nem mondhatják

2017. máj. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/73 A kérdező kommentje:
Ez mind igaz szokott lenni a munkáltatóknál,de akkor hogy dolgozzak nőként?
2017. máj. 4. 17:04
 19/73 anonim ***** válasza:
83%

Nekem is volt autoimmun pajzsmirigy betegségem, jó szerrel az okot kezeltem, nem a tüneteket. Tudom, milyen rossz.


Férjemnek csak érettségije van, nem beszél magyarul, mégis mindig talál munkát, nem túlzok, 2-3 napon belül. Szerinte a magabiztosság a legfontosabb.

2017. máj. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/73 A kérdező kommentje:

Nem lehet,hogy tényleg azért,mert férfi? Férfiismerőseim rendszerint kapnak,sokszor azt se tudom,hogy melyik fáról szedik le az állásokat,csak nézek.

Egy barátnőm meg 2 évig,saját édesanyám 7 évig volt munka nélkül,szerencsére volt segítségük. Mindkettő kalapolt már a végére,mint én,diplomások,és mégse.

Tőlem is állandóan megkérdezik,mikor akarok már gyereket. Jól bevált válaszom,hogy jó ideig nem! Ami igaz is,mert megélhetés híján hogyan?

2017. máj. 4. 17:16
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!