Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nem adnak sehol munkasze...

Miért nem adnak sehol munkaszerződést munkába állás előtt?

Figyelt kérdés
Akár hová jelentkezek, mindenhol csak az megy, hogy kezdjek el dolgozni holnaptól és egy szó sem esik a munkaszerződésről. Ha rákérdezek, akkor meg az a válasz jön, hogy bejelentjük és majd hozzuk a munkaszerződést. Miért van ez? Agyam szétszáll már ettől. Mindig is azt hallottam idős édesanyámtől is, hogy munkaszerződés nélkül eszembe ne jusson elkezdeni dolgozni, mert így nincs semmire garancia és ha nem fizetnek ki nem tudok mit cinálni. Igaza volt, de nincs olyan cég eddig akikkel találkoztam, hogy adtak volna előre munkaszerződést, hónapok óta nem találok munkát :( Mit tegyek? Hová forduljak.? 36 éves vagyok nem most jöttem az iskolapadból 19 éves, ait marhának lehet nézni, de mégis annak akarnak nézni.

2017. máj. 5. 16:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Ezek milyen munkák? En sem vagyok mai gyerek, en is dolgoztam több helyen, es mundig munkaszerződés, és munka.... sehol nem volt olyan amit Te említesz...

Ezért kérdezem, hogy milyen jellegü munkák ezek.

2017. máj. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
kamu, ez megint az a bolond munkaugyis kerdezo.
2017. máj. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Munkába állás ELŐTT soha nem adnak szerződést,mert hátha nem is mész dolgozni. Viszont az első munkanapod legelső dolga az, hogy aláírod és átveszed a munkaszerződést, normális munkahelyen így csinálják.

Ha nagyon húzzák, ott baj van, keress más munkát!

2017. máj. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is az első munkanapon adták.

Milyen munkákra jelentkezel? Lehet sok a jelentkező és mindenkivel eljátsszák ugyanezt, és akit nem zavar, az marad.

Szerintem ez a duma, hogy "bejelentjük és majd hozzuk a munkaszerződést" ez nyilván kamu, mert miért jelentene be ha még az sem biztos, hogy aláírod a szerződést, amit még nem láttál??

(Hányinger...)

2017. máj. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Nem vagyok munkaügyis kérdező, kedvess második hozzászóló! Takarítói munkákat keresgéltem meg vagyonőrit, meg betanított munkákat. Mindenhol ez megy jóformán, hogy nem adnak munkaszerződést, mert hogy a cég vidéki és nem tudnak egyből küldeni papírt, meg egyéb hulladék szövegek, kifogások. Előző helyemen szerencsém volt, mert ők egy elég régi cég és korrektek ők másfél éve simán adtak munkaszerződést, sőt még orvosi alkalmassági is volt! Kénytelen voltam felmondani, mert nem bírtam már a közeget ahol dolgoznom kellet, azóta meg csak vergődök :( Nincs megbízható cég.
2017. máj. 5. 16:54
 6/19 anonim ***** válasza:
84%

Na akkor elmondom:

1. Orvosi, amíg ez nincs meg nincs szerződés, nincs munka. Ha itt alkalmast kapsz, akkor.....

2. Bizonyos első munkanap tegyük fel Május 10. Ekkor tegyük fel.megjelensz reggel 8-ra. Szerződés írás, munka és balesetvédelmi oktatás, majd visznek dolgozni....

Mint irtam nem vagyok én sem palyakezdő... sőt idén ez már 2x végig csináltam es bem volt eltérés. 1 percet nem dolgoztam sehol addig mig nem volt kezembe a szerződés... sőt adsig sem mig munka és balesetvedelmi oktatást sem kaptam....

De viszont ha Te h.lye vagy és így dolgozol magadra vess.... pláne 36 évesen....

2017. máj. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy ez a rendje és nem dolgozom így papír, minen nélkül, erről írtam, hogy ezért nincs már hónapok óta munkám, mert nem kapok semmi munkaszerződést. Hol keressek korrekt céget, aki ad is munkaszerződést, meg mindent ami kell a munkábaálláshoz?
2017. máj. 5. 17:46
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Ezert nincs munkád? Ne idegelj. ...
2017. máj. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Hát hogy álljak munkába, ha nem kapok munkaszerződést???? Értitek a kérdésem? Elolvastátok?
2017. máj. 5. 18:15
 10/19 Fatal_3rror_ ***** válasza:
100%

Hát most gonosz leszek, de 36 évesen már lehet nem a takarítói meg betanított munkák keresgélésénél kellene tartani.


Főleg hogy ezek pont azok a munkák, ahol a munkáltatónak is akkor van haszna ha feketén dolgoztat, és simán talál olyanokat akik bőven beérik a nap végén zsebre fizetett pár ezer forinttal.

2017. máj. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!