Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nem adnak sehol munkasze...

Miért nem adnak sehol munkaszerződést munkába állás előtt?

Figyelt kérdés
Akár hová jelentkezek, mindenhol csak az megy, hogy kezdjek el dolgozni holnaptól és egy szó sem esik a munkaszerződésről. Ha rákérdezek, akkor meg az a válasz jön, hogy bejelentjük és majd hozzuk a munkaszerződést. Miért van ez? Agyam szétszáll már ettől. Mindig is azt hallottam idős édesanyámtől is, hogy munkaszerződés nélkül eszembe ne jusson elkezdeni dolgozni, mert így nincs semmire garancia és ha nem fizetnek ki nem tudok mit cinálni. Igaza volt, de nincs olyan cég eddig akikkel találkoztam, hogy adtak volna előre munkaszerződést, hónapok óta nem találok munkát :( Mit tegyek? Hová forduljak.? 36 éves vagyok nem most jöttem az iskolapadból 19 éves, ait marhának lehet nézni, de mégis annak akarnak nézni.

2017. máj. 5. 16:10
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Kerülj hasonló helyzetbe mint, jó páran vagyunk és aztán beszéljél. Nem mindenki lehet 3 diplomás, 5 nyelven beszélő észlény. Nagyon sokan vannak hasonló korúak takarítók és nem kisebbség! Ha saját szakmádvan nem volt soha lehetőséged elhelyezkedni, mert nem volt ai beprotezsáljon akkor kénytelen vagy válltani, rengetegen vagyunk akik kényszerből lettünk őrök, vagy ép takarítók vagy bármi. Ez nem mentesti a munkaadókat a felől, hogy munkaszerződést adjanak és bejelentsenek. Nekem van érettégim és több szakmám, csak mivel senkinek nem vagyok senkije így nem kellettem pályakezdőként sehová. Undorító felfogásod van utolsó hozzászóló.
2017. máj. 5. 18:25
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
ha betanitott munkara mesz nagy gyarba menj ahol van vagy ezer ember es ne vallallkozokhoz akkor tuti kapsz szerzodest.
2017. máj. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Szalagon kezdtem 19 éves koromban... igen sétáltam a szalag mellett es csináltam...

Aztán belefaradta ebbe az egeszbe... amig a szalagon dolgoztam mp3 lejatszón német lecjet hallgattam, kölcsön kért tankönyvek.... hoppá ragadt rám valami német...

Persze ezt már bele is irtam aönéketrajzba.... szomszed cég gépkezelő majd gépbeallitó.... persze ide kellett kicsi német... igy vettek fel... de a lényeg higy igy már netto 200.000 volt a fizum, és nem 95.000....

Ebből tartalékoltam letettem a cigit, és megcsináltam a kamionis jogositványt...

Ez egy gyerekkori álmom volt...

Magyarországon 400.000 jetestem vele, de én osztráknak a szekerét tolom 3100 € / hónap....

Nincs diplomám, sőt szakmám se, de ha valamit akarsz azt elered....

Én jól élni akartam, jól élek....

Meg egy 5 evet beáldozok erre, és abbahagyom.... es meg 5 év múlva sem leszek annyi idős mint Te most....

De mondjuk ezt a legegyszerűbb csinálni mint Te most....

2017. máj. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Vagyonőröknél nem divat a munkaszerződés. Bejelenteni se fognak.
2017. máj. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
13as, de én nem pasi vagyok, hanem nő! Nem fogok se kamionsofőrnek, se gépbeállítónak menni, eleve oda csak fériakat vesznek fel. Van alap angol nyelvismeretem. Szobalánynak is elvárások vannak e munkaszerződés az nincs, állj be másnaptól dolgozni az viszont van. ABC eladóim van, ott meg 1-3 éves munkatapasztalatot kérnek, nem értem minek? Fél év intenzív gyakorlat ami boltban volt az nekik kevés, miért? Varrónői végzettségem van, szeretem a ruhákat, és szerettem is varrni, nem kellettem sehová, mert mindenhol mestereket vagy több éves gyakorlattal vettek csak fel varrónőket. Az volt sok helyen a szöveg, hogy nincs időnk se pénzünk a betanításra. Akkor mi a jó istent csináljon az ember? Próbálkoztam bébiszitterkedéssel, van lovászim, vagyonőrim, mi a franc kell még? Nincs diplomám, meg nincs középfokú nyelvismeretem, nem értek a számlázáshoz, a gépíráshoz, így irodába esélyem sem volt. Call Centerhez érzékem nincs... Kur.va jó, tényleg. Nem tudok ennél többet kihozni magamból, sza. r a memóriám és a logikám, nem tudtam sosem jól tanulni a nyelveket sem bírom megtanulni, akkor most, azok akik max. szakmunkásnak mennének el és nincs lehetőségük dög.öljenek meg?
2017. máj. 5. 19:32
 16/19 anonim ***** válasza:
0%

Vannak női kamionsofőrök, nem is egy....

De ez van, keresd a kifogasokat, és elj szarul... es ne masra fogd...

Nekem is mindenki mondta higy nincs tapasztalatom nem vesznek fel sehova.... és? Tojtam rá....


Mindenhova küldtem öneletrajzot (szószerint)... es pont olyan cég vett fel, aki kért legalább 1 éves aktiv tapasztalatot....

2017. máj. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
szerencsés vagy...
2017. máj. 5. 20:16
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Tegyél fel magad hirdetést a Jófogásra pl. hogy X, Y végzettséggel és tapasztalattal ilyen és ilyen munkát vállalsz. Jelentkezni fognak munkáltatók, én is kipróbáltam már.

Munkaszerződést ma már nem lehet "sürgetni", előbb-utóbb odaadják. Ha meg nem kapsz semmit, akkor ott bűzlik valami...

2017. máj. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

13

Azért a kamionos szakmát nem ok nélkül fizetik meg. Ahhoz amúgy is olyan ember kell aki szereti az afféle életet.

Te ilyen vagy mert álomd is ez volt.

Ráadásul most könnyű azt mondanod hogy még pl 5 évig csinálod max. Sok kamionos ezt mondja, de mégis "benne ragad" mert meg van szokva a jelenlegi életszínvonala. Bár igaz ha mer valaki vállalkozást indítani és lesz hozzá tőkéje akkor ok.

2017. máj. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!