Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jobb dolgozni egy nagyvállalat...

Zoknihegesztó kérdése:

Jobb dolgozni egy nagyvállalatnak mint egy kisebb cégnek?

Figyelt kérdés
Melyik lehet a kielégítőbb? Tudom ez attól is függ pontosan milyen területen dolgozik az ember. Én konkrétan Szerszámkészítő és karbantartó vagyok és nem tudok felhozni érveket a nagyvállalat mellett maximum csak azt hogy képzésekre küldenek el. Azon kívül én jobbnak tartom a kisvállalatot mert legalábbis az én esetemben jól fizet, barátságosabb a légkör és ami nekem fontosabb, hogy az igazgatót érdeklik valamilyen szinten az emberek és akik többet érnek azokkat meghallgatja ha valami gondja van. Nektek mi a véleményetek, tapasztalatotok erről?

2017. máj. 8. 06:39
 1/7 anonim válasza:
100%

Saját tapasztalatot írok: kis cég: általában családi vállalkozás, alacsony bejelentett bér, többi zsebbe, szabadságkiadás problémás, több helyen megváltják pénzben, hétvégi/éjszakai pótlék ismeretlen. Fizetés: én nagy cégnél kevesebbet kapnék.

Mondvacsinált indokkal nem rúgnak ki, feleslegesen nem piszkálnak csak ha jogos, persze akkor ha fontos vagy a cégnek, nagy cégnél kicsinálhat egy főnök, ha nem vagy neki szimpatikus, sok középvezető lefelé tapos, felfelé nyal.

Nagy cég:viszont általában betartják a munkajogi a dolgokat.

2017. máj. 8. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nagyvállalatnál dolgozni biztonságosabb. Minél kisebb cégnél dolgozol annál nagyobb a valószínűsége, hogy becsődöl, aztán leshetsz új munkahely után.
2017. máj. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

"Nagy cég, ""általában tartja be"" a munka jogi dolgokat".

Igen "általában csak".

Viszont nem engedik be a Szakszervezetet, mert az nekik "általában" csőd lenne.

2017. máj. 8. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Eddig két kisvállalatnál dolgoztam, az egyiktől, egy csókos miatt küldtek el, a másiknál szt sem tudták mit várnak a dolgozóktól, de a pénz az mindkét esetben kicsi volt, az elvárások nagyok.

Most kipróbáltam a multit. Mehezebb a problémás dolgokat megbeszélni, de annyit kapok, amennyit megbeszélek, nem toligálják a kifizetést, bér mennyiségét ide-oda, szabik rendben vannak. Itt sem leányélom a munka, de eddig mindig megszívtam a kisvállalkozókkal, aztán lehet hogy csak én fogtam ki, nem általánosítok.

2017. máj. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Dolgoztam kicsi és nagy vállalatnál is. A nagyvállalat mellett szól nálam a magasabb fizetés, teljes bejelentés, beosztottként nem találkozok mutyival, urambátyámmal, normálisabb a céges kultúra. Hátrány pedig, hogy kevesebb az önállósag a munkaban, mint kis cégeknél.
2017. máj. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én a nagyobb cégekre szavazok. Tapasztalataim szerint, sokkal korrektebbek, megbízhatóbbak.
2017. máj. 9. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kis cégnél több az önállóságod, ha arra van igényed és sikerül egy kulcspozíciót megfognod, akkor rajtad múlik a cég sikere, ami jól mutat egy önéletrajzban.

Hátránya, hogyha a létra alján vagy, akkor sz***á dolgoztatnak.


Nagy cég előnye, hogy annyit dolgozol, amennyit kell. Kiszámíthatóan fizetnek, cserébe a munka nem változatos annyira és nem dönthetsz egyedül.

2017. máj. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!