Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van olyan meló, ami lelkileg...

Van olyan meló, ami lelkileg kevésbé megterhelő? Hogy lehetne kezelni a kollégák kétszínűségét?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Amióta az eszemet tudom nehezen megy a beilleszkedés. Magamnak való lány vagyok,nehezen beszélgetek,barátkozom, de nem vagyok elutasító. Rengeteg bántás ér,ért a visszahúzodó magatartásom miatt.

A munkahelyemen állandó nehézségek érnek. A kollégáim elég kétszínűek,ami miatt már feszülten ,gyomorgörcsel járok be dolgozni. Úgy kell ezt elképzelni,hogy a vissztérő ügyfelekkel olyan jól kijönnek meg minden..közben meg hallom,hogy rajtuk röhögnek,hogy ez is az is de fogyatékos. Ugyan így a többi itt dolgozóval. Négyszemközt nyalás,aztán,ahogy kimegy a helyiségből jön,hogy ez de hülye..hu de utálom stb :( NEz a női kollégáimra vonatkozik. A férfiaknál nem tapasztaltam még. Most elkezdtek rám szállni...gúnyolni meg ilyenek. Akármilyen gond adódik az üzletben akkor próbálják rám kenni,ami már nagyon rosszul esik...Hallom vissza,ahogy rajtam röhögnek,hogy de ennek köszönhető ez is az is. :( Ezek a negatívumok meg nehezítik a munkateljesítményemet. Újabban olyan feledékeny és tompa vagyok. Amúgy is nehezen megy a koncentráció és sok hibát elkövetek,amit utólag javítok,mert rájövök csak lassabban. Nem tudom mi van velem :( Pedig törökszem a jó teljesítményre is.

Mit lehet tenni? Hogyan tudnék bátrabb lenni? Van olyan meló,ami lelkileg kevésbé megterhelő?Hogy lehetne kezelni a kollégák kétszínűségét és az állandó engem hibáztatást?


Köszönöma válaszokat!

25/L


2017. máj. 9. 16:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy másik munkahelyet.
2017. máj. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
A kuncsaftal MINDIG JÓPOFIZNI KELL!!! Az hogy utána kibeszélik az megint más dolog. Lehet bebeszéled magadnak ezt a "hátam mögött sutyorognak" dumát. Ha meg nem akkor keress mást, jobb nem lesz.
2017. máj. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
43%

Hát, itt vagy az van, hogy tényleg csak bebeszéled magadnak, mert amit látsz az ügyfelek kapcsán, azt magadra vetíted (tehát látod, hogy az ügyfelek háta mögött ocsmányul beszélnek, akkor ha te kimész az ajtón, akkor biztos rólad is), és már mindenre ezt vetíted rá, és túlreagálsz dolgokat.


Viszont az is lehet, hogy tényleg ilyen kétszínű női kollégáid vannak, és bevallom őszintén, teljesen meg tudlak érteni, mert nekem is volt már munkahelyem, ahol hasonló dolog történt (a nők egymás ellen intrikáztak, pártoskodtak, kétszínűsködtek, ami egyszerűen gyomorforgatóan undorító volt).


Ha tényleg ennyire undorodsz a dologtól, akkor mindenképpen vált olyan munkahelyre, ahol nem nők között kell lenned (legalábbis nem ennyi nő között), illetve lehet, hogy ebben a munkakörben is találsz jobb helyet, ahol normálisabbak a kolleginák, ha szerencséd van.


Bár azt azért meg kell jegyezni, hogy azt elhiszem, hogy zavaró és fárasztó lehet egy ilyen közösség, de én ezt nem nevezném stressznek, az igazi stresszes meló az nem ilyen. Vannak ennél sokkal idegölőbb munkahelyek is, ahol ráadásul az embernek komoly felelősségei vannak. A leírásod alapján te valami ruhaüzletben vagy ilyesmi helyen dolgozhatsz, és csak annyi a bajod, hogy nem bírod az intrikát. Normális esetben (ha kiegyensúlyozott valakinek az élete) az ember nem veszi fel az ilyen nyomorékok kétszínűsködését, mert mit érdekel az téged, hogy mit beszélnek rólad a hátad mögött? Ki a fenét érdekel az ilyesmi? A magam részéről nem értem, miért olyan megterhelő ez idegileg. Járj el melóba, menj haza, aztán élj a hobbidnak vagy olvass, vagy akármi. Ez csak egy munkahely, kit érdekel ott néhány szuka, aki az ügyfél arcába vigyorog, aztán annak távozása után pocskondiázza. Bocsi, de ennél százszor stresszesebb munkahelyek is vannak. :D

2017. máj. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mintha én írtam volna..

Azt nem fejtetted ki hol vagy mit dolgozol, én pl kereskedelemben és nagyon nehéz mindig azt mutatni, hogy minden happy, nyitott vagyok a vásárlók felé mikor alapjáraton kerülöm az embereket..

A női kollégákkal egyébként nekem is ez a tapasztalatom, állandóan mást beszélnek ki, mindig bűnbakot keresnek. Magadban kell tisztáznod mennyire zavar ez valójában, mert ha a mindennapjaidat is megkeseríti érdemes gondolkozni a váltáson, de szerintem máshol se lenne más helyzet max mérsékelten.

Szintén 25/L.

2017. máj. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Keress olyan munkahelyet, ahol szinte csak férfiak dolgoznak.
2017. máj. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem próbálj váltani. Én is ilyen közegben dolgoztam ennyi idősen, csak nők voltak. Mikor a teljesítményértékelésen kiderült, hogy én dolgoztam a legtöbbet, fúrni kezdtek, hazugságokat terjesztettek rólam. De akkor még elég naiv voltam és próbáltam megfelelni, mégsem volt jó semmi nekik és rá is haraptak, mert egyre jobban piszkáltak. Eljöttem, utána az új helyen egyből megkérdeztem a főnököt, hogy hány nő van. Kiderült, hogy ott is csupa nő lesz...majdnem visszamondtam az állást. Aztán ott pozitív tapasztalataim voltak. De a legjobb munkahelyem az volt, ahol férfitöbbség dolgozott, nem fúrtak senkit, legfeljebb hülye poénok meg kockulás ment.
2017. máj. 12. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!