Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Elvállalnál egy ILYEN állást?

Elvállalnál egy ILYEN állást?

Figyelt kérdés

Az ilyent azért emeltem ki nagybetűre mert nem tudom hova tenni a dolgot.

Egy bioboltot üzemeltető kft keres csomagösszekészítő munkatársakat. Egy kisváros kis cégéről van szó. Bemész az interjúra és teszteket íratnak veled. Kb 50-en megírtuk személyesen a tesztet. Nem kerültem be a 3 főbe akit kiválasztott a kft. Eltelik 2 hónap és most felhívnak,hogy még él-e a keresésem. Bemegyek személyesen az elbeszélgetésre ahol közlik, hogy újabb 3 főt keresnek a megüresedett helyekre. Kérdezem tőlük a 3 fő közül egyik se felelt meg végül ? Erre közlik, hogy azóta már többször le lett cserélve a 3 fő. Mivel szerintük egyik se felelt meg a 2 hét próbaidő alatt. Most kiszámoltam, hogy a 2 hónap alatt 2 hét próbaidővel számolva 12 főtöl váltak meg. Szerintetek ezek arra játszanak, hogy a 2 hét próbaidőre úgyis kevesebbet kell fizetni,és míg van ember addig lehet ezt folyamatosan játszani ? El nem tudom képzelni, hogy 12 ember közül eddig egyik se felelt meg nekik. Mit gondoltok ? 2 hét múlva énis lapátra kerülnék ?


2017. máj. 12. 00:26
 1/10 anonim ***** válasza:
valami ott nem stimmel...
2017. máj. 12. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Sanszos
2017. máj. 12. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Azt is elmondták, hogy a 2 hét próbaidőre napi 5 ezer ft a fizu, utána jön a 3 hónapos szerződés ahol már bruttó 160, azaz nettó kb 110 a fizetés.
2017. máj. 12. 00:36
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy elvállaljam-e. Nem tűnnek megbízhatónak.
2017. máj. 12. 00:37
 5/10 anonim ***** válasza:
Diplomásként biztos nem.
2017. máj. 12. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nos, ne tedd, de ha nincs jobb, próba cseresznye.

Én biztos nem tenném, mérnökként :)

De hidd el, a mi szakmánkban is láttam nem egy átverős céget. szüval, ha nincs jobb, próbáld meg, de ne bízz benne nagyon. Sajnálom. 2017 Mgayarország.

2017. máj. 12. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ahogy látom, nem igazán akarnak hosszútávra munkaerőt felvenni, de a melót el kell végezni, mert az ottlévők már így is sokat robotolnak, stb. Így azt csinálják, hogy x munkfolyamatot megcsináltatnak y próbaidőssel, akit aztán elküldenek, mondván, hogy nem vált be. Egy csomagolós munkára. Biztos hogy valami nem kerek, én nem mennék oda.
2017. máj. 12. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, remélem, hogy megnézted magadnak, hogy hány éves az az egyén, aki irányítja a felvételeket, igaz? Legtöbbször a tejfölös szájú huszonéves suhanc srácok és csajok ennyire szervezetlenek. Ne foglalkozz velük szerintem.

Próbaidőre is mindenképpen szerződést vagy egy írásos megállapodást kérj, pontos adatokkal és fizetési dátummal!!!

2017. máj. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem ez nagyon gyanús, hogy a próbaidőnek hívott 2 hétre nem adnak szerződést, esélyes, hogy fizetést sem, aztán mindenki lelép. Különben 2 hetes próbaidőt nem lehet kikötni, a legrövidebb az 1 hónap. Ha 2 hétig tesztelgetni akarnának, akkor megkérném, hogy alkalmi munkavállalónak jelentsenek be legalább.
2017. máj. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Jól látod. A próbaidő nyilván feketén van, ergo nem fizetnek utánad semmit. Két hét után elküldenek, és felhívnak három másik madarat az állandó munkaviszony hamis ígéretével.


Ahogy a mérnök írta: 2017 Magyarország. :(

2017. máj. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!