Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha hosszú ideje nem találnál...

Ha hosszú ideje nem találnál bejelentett munkát, akkor a családodért elvállalnál e "fekete munkát " is, vagy a végtelenségig keresnéd a bejelentett állást?

Figyelt kérdés
2013. jan. 3. 11:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem van egy pont, ami után az ember már bármire képes a pénzért. Sokkal gázabb dolgokra is, mint be nem jelentett meló.
2013. jan. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen, elvállalnám a fekete munkát, és közben folyamatosan keresgélnék! :)
2013. jan. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Gugu Gabor ***** válasza:
100%
A családomért persze, a fekete munka nem a világ vége és közben is lehet nézelődni tovább.
2013. jan. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
nekem miután megszűnt a munkahelyem pár nap múlva már kezdtem is feketén. Két hónap múlva lett bejelentett állásom. Nem fogok azért éhen halni, hogy állam bácsinak legyen.
2013. jan. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
100%

Az elsőnél a pont.

Én is feketén dolgozok,sajnos!

Sőt,még el is küldtek,hogy januárba nem kell melós.Majd talán februárban.....

2013. jan. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen, el. A végtelenségig nem kereshetem a bejelentett munkát, és el kell tartani a családot meg magunkat is valamiből. Közben meg tovább keresnék persze.
2013. jan. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

A férjemről van szó ,aki sajnos elvesztette a munkahelyét sokéves munkaviszony után,keresett rengeteg ideig bejelentett munkát ,majd miután ez nem sikerült elvállalt már bejelntés,szerződés nélkül is munkát,sajnos persze mindig átverték az építőiparban és szerződés nélkül nem tehetett semmit .

A szüleim szerint egy semmirevaló ,mert nem tartja el a családját ,szerencsére nekem nagyon jó munkahelyem van .

Folyamatosan dolgozik és csak néha cseppen egy kis pénz,sosem annyi mint amennyit ígértek .


Kértem a szüleimet,hogy ők mint tapasztalt,sokat megélt emberek adjanak tanácsot ,hogy ha szerintük semmirekellő akkor mit csináljon a jelen helyzetben ,azt mondták nem tudnak mit mondani,de nem szeretnének most fiatalok lenni.

Azt pedig biztosra merik mondani ,hogy aki keres bejelentett,biztos munkát az talál is,hiába mondjuk,hogy folyamatosan dolgozik és közben keres egy rendes helyet ... :-(


Sosem hittem,hogy ebbe belekerülünk,már egy éve kezdődött a kálváriánk amikor a férjem elveszítette a munkahelyét .

2013. jan. 3. 11:54
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Már egy éve? Jó kilátások... Én egy hónapja veszítettem el a m.helyemet... És nem vagyok semmirekellő én sem.


Mondjuk a fekete munkának tényleg megvan az a hátulütője, hogy dolgoztatnak, aztán cs.sznek kifizetni.. ez persze megvan a bejelentett munkánál is, de ott legalább perre lehet vinni.


És te mit dolgozol? Oda nem tudnád a férjdet beprotezsálni valahogy?

2013. jan. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
86%

Már nem azért, de nem kell család se, hogy valaki feketén dolgozzon.

Mellette meg lehet érdeklődni normális állásról.

Te talán inkább alszol az utcán, mint hogy feketén dolgozz?

Szerintem az a tré, ha valaki dolgozhatna, de nem vállalja el.

2013. jan. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
A becsületesség egy nagyon fontos erény. De vannak helyzetek, amikor az ember sajnos kénytelen átértékelni a fontossági sorrendet. Ha be kell fizetni a lakáshitelt, ha enni kell adni a gyereknek és csak feketén van lehetőség dolgozni, szerintem az emberek többsége nem sokat vacilál, elvállalja a melót. És ahogy már többen írták előttem közben keresni kell a megfelelő hivatalos munkát.
2013. jan. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!