Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyit dolgozhatok es hol?

Mennyit dolgozhatok es hol?

Figyelt kérdés
15 eves lany vagyok, jelentkeztem egy diakszovegetkezetbe, es az erdekelne hogy hany oras munkakat vallalhatnek. Nemsokara bemegyek alairni a szerzodest, de elotte itt megkerdeznem jovy peldaul a bolti kisegitoi munka mit takar? Peldaul tescoba arufeltolto? Vagy ha nekem van egy konkret elkepzelesem munka teren, akkor az megvalosithato? (Baratnom ott dolgozik, de idosebb egy kicsit nalam, ha ezt elmondom mennyire biztos hogy oda eltudnak helyezni?)
2017. máj. 12. 18:38
 1/6 anonim válasza:
Hol laksz?
2017. máj. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Budapesten :)
2017. máj. 12. 18:52
 3/6 anonim ***** válasza:
Amennyire tudom 15 évesen 7 óránál nem dolgozhatsz többet. Az, hogy tudnak-e küldeni a tescoba nem rajtuk múlik, oda tudnak küldeni ahova keresnek diákot.
2017. máj. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Magyarországon törvényesen 16 éves kortól lehet munkát vállalni. Persze a diákszövetkezetet nem fogja érdekelni. Én ajánlom az Y generáció diákszövetkezet. Nagyon jó fejek, nyugodtan lehet tegezni bárkit, (volt olyan diákszövetkezet ahol ezt kikérték maguknak) és jó munkák vannak. Nettó 750 alatt nem nagyon vannak. Bár lehet én azért kapok 800-900 nettó órabéreket mert már jó ideje ott dolgozom.

Mivel eleve nem dolgozhatnál ezért azt sem fogja őket érdekelni ha minden nap dolgoznál 12 órát. Hozzáteszem, ez kb minden diákszövetkezetnél így van. Bár a helyedben heti 8 óránál többet nem dolgoznék. Én heti 30-35 órát dolgozok egy héten (már nincs sulim, csak gyakorlatom heti 1X). Suli mellett heti 17-et dolgoztam. Bár én már 21 vagyok és fiú. :D

Bolti kisegítő pl árufeltöltő, kasszás, polcszerviz. Barkácsáruházban pölctörlő, portalanító is.

Igen megvalósítható konkrét elképzelés is.

2017. máj. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen!:)
2017. máj. 12. 20:27
 6/6 anonim ***** válasza:
15 évesen iskolaszünetben dolgozhatsz szülői engedéllyel. Úgy tudom, 8 órát, de éjszaka nem (22-06). Az már más kérdés, hogy hova fognak felvenni 15 évesen, mikor 18-20 évesek is sorbaállnak, szóval azért egyelőre még ne éld bele magad nagyon.
2017. máj. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!