Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek az "jogszerű"...

Szerintetek az "jogszerű" hogy fejvadász cég régebbi munkahelyeken ismert kollégáim telefonszámát kéri el? Többit alább.

Figyelt kérdés
Behívnak egy ismert tanácsadó, fejvadász céghez, állás ügyben, egy céggel állnak kapcsolatban. Na erre a két ember elém tol egy lapot, hogy visszamenőleg ahol dolgoztam cégeknek ottani vezetők nevét írjam le, telefonszámmal. WTF? Ez jogos egyáltalán? Most kapásból az ember visszakérdez: "már miért? Biztos nem." Vagy ez teljesen normális, mi közük hozzá, ezt nem is lehetne, nem? Vélemények? Vagy én vagyok eltévedve?
2017. máj. 13. 12:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

A szép válasz erre a helyzetre:

Örülök neki, hogy már referencia-kontaktokat kérnek, mert ez azt jelenti, hogy már konkrét állásajánlatot kapok? Úgy gondolom, hogy a referenciák ellenőrzése akkor szükséges, ha már van miről tárgyalnunk. Természetesen akár ajánlólevelet is átadok, ha valóban rám számítanak az adott munkakörben."


A referencia egy fontos dolog, amelyet nem az első körben kell "kijátszani". Ezt tisztázni is kell a HR-es kollégával, hogy amíg nincs konkrét ajánlat a te és az ő részükről, addig ne vicceljünk referencia-kontaktok kérésével.

2017. máj. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Nem tudom velem van e a baj, de kapásból erre azt mondanmám hogy "ugye ez egy vicc".


Ez nekem komolyan mondom olyan mint ha behívnának egy helyre interjúra, majd a vadidegen fickó kérné hogy adjam kölcsön az autóm egy hónapra.


Vagy valami hasonló, nekem ez meredek.


Tudom hogy referencia kell de ne hivogassanak senkit régebbi munkahelyeimen, szerintem.

2017. máj. 13. 12:20
 3/17 Roland921026 válasza:
55%
Vigyázni kell ezzel, mert ha az elöző munkahelyeden lévő szerződésben köt a titoktartás, akkor ezt akár vehetik információ kiszivárogtatásnak is. Mert nekem olyan szerződédem van, hogy tényleg semit nem szabadna elmondani.....
2017. máj. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Most az engem annyira nem érdekel, de ez simám pofátlanság szerintem, nemde?


Vagy én vagyok eltévedve?

2017. máj. 13. 12:44
 5/17 anonim ***** válasza:
Így direktben tényleg nem szép dolog, de ha eleve referenciával érkeztél volna, amin a volt főnököd elérhetősége rajta van, tehát ő adja meg, akkor nem kerül erre sor. De ha már munkahelyről van szó, akkor értelemszerűen nem a privát mobilszámát kell megadni, hanem az egyébként is nyilvánosan elérhető céges, vezetékes- vagy mobiltelefonszámát. Szerintem ezt nyugodtan megadhatod. Valahogy le kell infózni téged is, mert "messziről jött ember..." Érted?
2017. máj. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

De ilyenkor max azt mondanám írják be google-be a cégnevet és hívják fel a céget.


De így bárkinek, fejvadász cégnek nem adnám meg senki telefonszámát, és szerintem pofátlanság is a részükről.

2017. máj. 13. 13:06
 7/17 anonim ***** válasza:
36%
Ezért jó a LinkedIn profil. Ott megtalálják a kapcsolati hálódat, érdemes ajánlásokat is kérni, van egy halom szakmai infó rólad, ha jól csinálod, és csak olyan adatok vannak (pl. elérhetőségek) a kapcsolódó kollégáidról, amiket ők önként megadtak. Valamirevaló fejvadász cég nem szórakozik ilyen cetlikkel, hanem ott van a LinkedInen, az pont arra való, hogy eladd magad a munkáltatóknak.
2017. máj. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Én állásinterjún szívesen beszélek bármiről, hobbi, érdeklődési kör, stb.


De elém tolnak egy papírt hogy írjak oda vezetőket, telefonszámmal, azt sajnos nem.

2017. máj. 13. 13:25
 9/17 anonim ***** válasza:
56%

Nem is referencia miatt kerik.

Adatbazisukat akarják tolteni cegekkel munkavallalokkal hiszen ez a munkajuk.

Azokat felkeresni es eladni.


A biztositosok is ilyenek. Cimanyagot kernek. Hogy azokat megkeressék ertekesitesre.

Ezert nekem már konkretan penzt is ajanlottak hogy megveszik a cimanyagom.

Nekik a kapcsolatok kellenek es kamu allashirdetessel vadasznak rá.

Akit felvesznek dolgozni attol folyamatos ugyfelkvalifikálást varnak el, kulonben ki van rugva. Ergo ha nem adsz elerhetosegeket mehetsz is.

2017. máj. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
41%
Ez azokra is érvényes akik eléd tolták a papirt. Ha nem tudnak kapcsolatokat felmutatni, ők is ki vannak rugva.
2017. máj. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!