Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Normális, ha nem szeretek a...

Normális, ha nem szeretek a munkahelyre bejárni?

Figyelt kérdés
Mivel szidnak már le megint... Sírok, mondjanak fel nekem! Emellett utálom, hogy csak engem terhelnek le mindennel, már az ebédidőt is beáldozom sokszor...
2017. máj. 16. 23:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahol ennyire rossz, ott nem érdemes maradni, keress másikat!
2017. máj. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%

Más is így van ezzel.

Keress más munkahelyet.

Vagy képezd át magad valamilyen olyan szakmával, amivel könnyen el tudsz helyezkedni.

Sok olyan van amit a munkaügyi is támogat.

2017. máj. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Psycho ***** válasza:
100%

Attól függ, mit értünk normális alatt.

Sajnos nagyon sokan vannak, akiknek hasonló helyzeteket kellett átélniük, vagyis ez a jelenség sokkal gyakoribb, mint kellene lennie. Vagyis, ha úgy vesszük, hogy normális = átlagos, akkor azt kell mondjuk, sajnos gyakran megesik az ilyen, vagyis a normálistól ILYEN ÉRTELEMBEN nincs messze.


Másfelől viszont nem, nem normális, úgy is mondhatjuk, hogy elítélendő, ha az emberrel így bánnak, és gyomorideggel kell bemenni dolgozni. Érdemes elkezdeni másik állás után nézni. Ezt az ember nyugodtan megteheti meló mellett is, és csak akkor vált, ha biztos az új munkahely.

2017. máj. 17. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%
A világon a legtöbb ember nem szereti a munkáját. Csak kevés szerencsésnek adatott meg hogy azt dolgozza amit szeret (pl én is azt csinálok amit akarok). Miért nem mondtál még fel? El szeretnél onnan jönni és azt várod hogy felmondjanak? A végkielégítés miatt bárod hogy felmondjanak vagy nincs erőd bejelenteni a felmondásodat? Ha a végkielégítésre vársz akkor úgyis úgy fogják jó magyar rafkós szokás szerint intézni hogy jobb esetben is közös megegyezéssel jössz el amikor is nem adnak semmit. Akkor meg már jobb ha te kezdeményezed. Odaállsz és azt mondod hogy felmondasz. Kérni fogják hogy járj be a felmondási idő alatt. Erre is van megoldás. A felmondás előtt elsétálsz a körzeti orvoshoz és azt mondod hogy depi vagy a munkahelyed miatt és szeretnél pszichológushoz menni. Nem pszichiáterhez! Akkor az orvos el fog küldeni pszichológushoz. Ott elmondod hogy kivannak az idegeid stb. Kapsz papírt arról hogy kezelés alatt vagy. Mivel a bajod oka a munkahelyed ezért nem kötelezhetnek hogy letöltsd a felmondási idődet. Egy ismerősöm is így mondott fel. Addig is kereshetsz egy új helyet ahova szívesebben jársz be.
2017. máj. 17. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Határozott idejű szerződésen vagyok, mindegy ebből a szempontból, hogy ki "mond fel" kinek. Nekem nincs bátorságom váltani. De mindenütt ez megy: a dolgozói gárda általában rendes, de 2-3 bunkó mindig van. ☹ Meg lenne minden papírom, hogy vállalkozó legyek, de nincs bátorságom és érzékem, hogy belevágjak. 🙂
2017. máj. 17. 06:03
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem normális, de sajnos igen gyakori :(

Mi a következménye a szerződésbontásnak?


____

Igazán csak tudáson múlik egy vállalkozás.


Vállalkozáshoz elengeddhetetlen a gazdasági tudás, jó marketing, kezdve az igények felmérésétől!

És csak aztán jöhet a szakmai hozzáértés...

Ha ezek nincsenek meg, akkor még tanulj inkább! Nem kell egyetemre vagy okj-re menni feltétlenül, mert a tudás anélkül is beszerezhető, főleg ha megy az angol.

2017. máj. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A munkahelyeken vannak bizonyos körök, akik jól fekszenek a főnököknél. Csatlakozz inkább hozzájuk.
2017. máj. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Annyira le vagyok terhelve, hogyha akarnék sem tudnék bratyizni a főnökkel. Valakinek isteni jól megy megbeszélni vele, hogy mi volt a Barátok köztben vagy tudom is én. Hozzám meg előszeretettel passzolnak le különböző kutatómunkát a napin felül. Nem mondom, szeretem is valamilyen szinten, meg tapasztalatot szerzek legalább, de hazahordani már kevésbé szeretem a munkát a család nyakára.
2017. máj. 17. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!