Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az üzem területén mobiltelefon...

Az üzem területén mobiltelefont használni tilos a szabály minden az üzem területén tartózkodóra érvényes-akkor ez a főnökre érvényes?

Figyelt kérdés

Félig troll félig álnaiv kérdés de sajnos valós alapokon.

Ha egy munkahelyen az a szabály hogy az üzem területére (gépkocsigyártás… nem kispálya, nem krumplit csomagolunk) mobilkommunikációs eszközt vinni TILOS az üzem területén ilyet használni TILOS és ez a szabály minden dolgozóra, az üzem területén tartózkodóra érvényes-akkor ez érvényes a főnökökre managerekre is?

Mert én azt látom tapasztalom hogy a mezei melós ha telefonál akkor fegyelmi automatikusan és elmondják neki hogy első eset volt második eset még lehet de harmadik már nem lesz… tudjuk ez mit jelent.

És azt látom hogy a főnökök managerek hozzá vannak nőve a telefonhoz fülükről le se véve vonaglanak végig az üzemen és ott áll az üzemvezető akinek dolga lenne ezt megakadályozni és rájuk se mer nézni. Bezzeg ha mezei feri melósról van szó akkor azonnali fejleszedés.


Szóval az (ál)naiv kérdésem: ha SENKI nem használhat telefont az üzemben és ez MINDEN dolgozóra érvényes sőt minden az üzemben tartózkodóra (mert vannak itt néha külsős szerelők ellenőrök stb) nos akkor a főnökökkel managerekkel mi a helyzet? Ők kívül állnak nem csak a „minden dolgozón” hanem még a „minden az üzemben tartózkodó” kategórián is? Mik ők, szellemi lények anyagi megtestesülés nélkül?

Hogy mehet ez így? Tükör ezeknél van otthon vajon?


2017. máj. 20. 09:29
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:

"stikában a wc-n telefonálj haza."


A wc-ben nem kell stikázni.

Csak az üzem területén érvényes a korlátozás. Csak kilépsz az ajtón az ebédlőbe udvarra uidoába és máris lehet.

És pont ezért elképesztően pofátlan a főnökök szarása a szabályokra azon szabályokra amit egyébkétn ŐK MAGUK HOZTAK...

Hiszen a mobilizó főnöknek is pár lépés lenne ki az irodába az üzmeből és ott már szabad....

Csak nem teszik meg minek is tennék szarnak az egészre. Rájuk nem érvényes az a szabály ami ugye MINDENKIRE érvényes... mert ők nincsenek benne még a mindenki kategóriájában sem.


Kinn lóg a tábla maghyar és angol nyelven is: az üzemben tartózkodók számára a telekomm. eszközök használata tilos. A tiltást megszegők fegyelémi elárással szankcionálhatóak.


Ott lóg kinn. Gondolom egyértelmű... a főnök meg ott mobilozik a tábla alatt... no comment.

Mert ő úgy tartózkodik az üzemben hogy rá nem érvényes a kitétel" az üzemben tartózkodók"


Mondom én hogy a vezeteők és managerek nem emberi hanem szellemi lényeg anyagi manifesztum nélküliek..

angyalok...

Szánalom...

2017. máj. 20. 12:51
 12/33 anonim ***** válasza:
0%
Igazad van egyébként. Mert pl ha üzem területén kötelező a védősisak akkor az mindenkire kötelező a jöttment külsős managerekre is meg a belső vezetésre is. Igazából ez nem más csak egyfajta hatalmi viszony demonstrálása. De minden attól függ ki mit hagy szó nélkül. Manapság már nincs az hogy 1 ember felmond és 100 áll a helyébe, aki teheti kiment külföldre,lasszóval fogják az embert ,szóval érdemes szóvá tenni a dolgokat ,munkaügyi pert indítani a nem egyenlő bánásmód miatt stb. Csak a 'juj féltem az állásom ezért hagyom hogy szarba vegyenek' szemlélettel kell szakítani.
2017. máj. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:

Hát na most az a helyzet hogy ez voltaképp csak egy betanított szalagmeló de technikusi papír kell hozzá ehhez képest marha jól fizet nettó 200 feletti pénzek vannak.

Szóval emiatt senki se fogja ezt itthagyni.


De azt azért már többször szóvá tették (nem mintha bárkit is érdekelne a melós mit tesz szóvá) hogy hogyan is van ez a mobilozás...

Ugynais volt egyszer pl olyan eset hogy egy embernek a feleségét autó ütötte el órákkal később tudta meg mert addig ugye mobiltiltás volt...

Még jó hogy nem halt meg közben az asszony.

2017. máj. 20. 13:00
 14/33 anonim ***** válasza:
Ismerek olyan helyet ahol technikusi sem kell ,autóipar és netto 250-300 a fizu. És lehet mobilozni. Egyébként voltam hasonló helyen ,értelmesebb ember zsebben tartja a mobilt rezgőn, ha hívás van ránéz hogy fontos e egyáltalán ,ha igen ,kimegy wc-re és ott visszahívja,vagy megvárja a szünet idejét.Rokonság meg tudja hogy mikor melózik és maximum sms-t chatüzit küld ha van valami. Persze attól még a vezetőség hozzáállása bunkó, de hol nem azok idehaza ?
2017. máj. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:

Egyébként olvasom hogy németországi autóüzemben egy egyszerű mezei melós lefotózta a főnökét hogy üzemi területen (ahol ezek szerint szintén ez volt a szabály) mobilozik és a főnöke napokon belül már nem volt a cégnél.

Kivágták mint a szart.


Mert nem a szabállyal van a baj hanem azzal a mocskos kivagyi pökhendiséggel hoyg nekem szabad mert én valaki vagyok neked meg nem mert te meg csak egy melós vagy.


Egyébként a magukat szuperokosnak képzelők figyelmébe: a szabály nem azért van hoyg a melós ne telefonáljon munka közben (mert miért ne telefonálhatna egyet) hanem ezért. ipari kémkedés.


Ugye itt autóösszeszerelés folyik ipari robotok stb és vannak vetélytársak akik nagyon szeretnék tudni hány lépésből hogyan is áll össze a folyamat.

És ha valaki egy stikában egy kamerás mobillal levideózza (ipari kémkedés) na ezért van a tiltás. és nem a duma miatt.

2017. máj. 20. 13:06
 16/33 anonim ***** válasza:
82%

Munka közben ALAPVETŐEN nem mobilozhat senki! Ugyanis nem ezért fizetik! Gyárban meg PLÁNE nem!!!

Balesetveszélyes.


Tehát te jó pénzt keresel úgy, hogy oda szarnál ahonnan ennél. Értem.


Meg a főnök nem használhatja a telefonját, miközben nem azt a munkát végzi, hanem kell neki a telefon is. Ezt is értem.

Vagy mégsem?


Ennyire nem tudsz meglenni egy leprás telefon nélkül??? Mit sír a pofád???!


Az ilyen nyígásokért otthon is elvenném azt rektkes mobilt és kihajítanám!Aztán mehetsz utána szépen!

2017. máj. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:

", de hol nem azok idehaza ?

"


Nagyon igaz! Német cég német technológia de tajparaszt magyar vezetés. Meg is van az eredmény.

és még mondják hogy volt rendszerváltás. nem volt.

A fejekben nem. A kádárizmus a "nagy emberek" a "valakik" szemlélete itt maradt.

2017. máj. 20. 13:08
 18/33 A kérdező kommentje:

"Az ilyen nyígásokért otthon is elvenném azt rektkes mobilt és kihajítanám!Aztán mehetsz utána szépen!"


Hát ha fogorvoshoz akarsz menni csak tedd.

2017. máj. 20. 13:09
 19/33 A kérdező kommentje:

" hanem kell neki a telefon is"


Ha most baromkám. Ki hozta azta szabályt hogy no mobil?

na ki? nem én. És ki nem tartja be ki szarik rá? Na ki?

Az aki hozta.


Mondom: szaros prosztómaygar mentalitás. Próbálná ezt meg a németeknél (voltam ott is ám melózni) hát úgy vágnák ki mint a szart.

Ha főnök akkor duplán vágnák ki. Neki a főnöknek a vezetőnek nem annyira, 3x annyira kell figyelni a viselkedésére.

Ezt csak egy szar prosztómagyar gondolja hogy "ja ő a főnök hát neki lehet".

Nem!! Ő a főnök és épp ezért neki lehet a LEGKEVÉSBÉ!!

Sok idő még mire eljutunk ám nyugatra. Mentalitásban.

Vagy soha.

2017. máj. 20. 13:12
 20/33 anonim ***** válasza:
0%

Ez az ipari kémkedés egy mese ,egy maszlag. Kb semmibe nem tartana az egy mezei ott dolgozónak ,üzemet lefotózni videózni,akár mobillal ,de olyan rejtett kamerák vannak két fillérért hogy ing gombba elfér.Vagy néhány 100 ezer ft-ért bármelyik elbocsátott melós elmesélné mit és hogy dolgozott,de ezt senki nem fizeti ki nekik ,mert pont nem érdekel senkit. Szóval semmi értelme,mert kb az összes konkurencia tisztában van a másik gyártási technológiájával.

Ami érdekelheti őket az az új ,távolabbi még meg nem valósult tervek, de azt meg a melósoknak sem kötik az orrárra és igen szűk csoport tud csak róla .

2017. máj. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!