Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit lehet tenni ha a főnök...

Mit lehet tenni ha a főnök nem érti hogy rosszul látja a dolgokat?

Figyelt kérdés

Egyik:

Vannak előre rangsorolt sos munkák. De erre a fönöl behoz új melot hogy élet halál mindent eldobni es ezt csinálni. Kesobb rendszeresen számonkér hogy az sos munkák miért nincsenek kész. Olyan kellemetlen mondani hogy mert te mondtad hogy hátrasoroljuk..plane akár ez heti valtasban. Szinte már nyomon sem lehet követni melyik munka melyik másik miatt maradt el. Erre kihozza azt hogy te rangsorolsz rosszul...!


Másik.

Van munka ami azért akadt fenn mert tévesen utasit..most megint vitázzak vele?


Pl azt mondja ugy kell kivezetni a számlákat ahogy a banki közleményben megadták. Csakhogy azt rendszerint elirják igy soha nem egyezik az utalt osszeg a számlák végösszegével. De utasit hogy ne más számlára vezessem ki..de hogy vezessek ki pl egy 10 millás számlát ha csak 3-at vagy 11 milliot utaltak??több évnyi ellenőrzés egyszerűen kivitelezhetetlen a logikátlan utasitásai miatt. Aztán jönni fog ezzel is hogy miért nincs kész..


2017. máj. 21. 17:39
 1/6 A kérdező kommentje:

Mellesleg a tobb évnyi ellenőrzés kész az én logikám szerint, ki van mutatva, hogy kb 4 millio forintrol nem kapott még számlát x cég.

A cég amig ezt meg nem irom neki, nem tud rola. De erre a főnök jön és bekavar hogy ne összegszeruen vezessem ki a számlákat pl 11 millás utalást kivezetnék egy 10 és egy 1 millios számlára, hanem a tevesen random leközölt számlákra..

2017. máj. 21. 17:49
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha valaki ennyire meg van győződve az igazáról, csak egyet lehet tenni: meg kell teremteni a lehetőséget arra, hogy megtalálja az ideális munkaerőt, aki a legmeredekebb agymenéseit is betű szerint megvalósítja. Erre a legjobb módszer az, ha felmondasz, mert így a helyedre tudja ültetni a minden bizonnyal tökéletes dolgozót, akit majd talál.
2017. máj. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ne felejtsd, a főnknek mindig igaza van. És ha nincsen igaza, akkor is igaza van.
2017. máj. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Ezt ismered?

[link]


Régebben velem is bepróbálkoztak, h oldjam meg azt ellentmondásos parancsaiknak megfelelően a feladatokat. Ilyenkor aztán elővettem a buta beosztott arcom (a repertoárom része) és megkérdeztem, hogyan csináljam. Hiszen ő a főnök, az ő szava a döntő (és az enyémnél magasabb fizut és a szélesebb jogköröket is azért kapja: a problémamagoldásért). Aztán amikor elmondta, mit akar, akkor szintén a buta beosztott arcomat elővéve elmondtam, h ez az7 új kívánalma kívánalma az ő 1-2-5 perccel ezelőtti parancsát/szabályzatot/törvényt üti. És utána faarccal megkérdeztem, hogyan kívánja az ellentmondást feloldani? Fontos a hidegvér és hogy ne röhögd el magad. De a szembesítés, tükörtartás elengedhetetlen. Különben mindig Rád és kollégáidra tolja a megoldhatatlan feladatokat, és a végén , n, mit tippelsz, ki lesz a hülye?


Kötélidegek kellenek az ilyen fajta kommunikációhoz, de az szépen lassan kifejlődik. (Egyébként van ipari robot arcom is, az egy kicsit szögletesebb, mint a szintén létező autista arcom.)


A túlélők jelszava: Majd a főnök megmondja! (Neki van több esze, papírja van róla...)


Egyébként hosszú távon nem érdemes hülye főnök vezetése alatt és/vagy idióta kollégákkal dolgozni, mert hozzáhülyülsz a szituációhoz, a fennálló viszonyokhoz Te is.


Remélem, segítettem.


Üdv Ԙ

2017. máj. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezzel a típussal csak egyet lehet tenni. Otthagyni. Megváltozni úgysem fog.


Ennek a főnöknek olyan munkaerő kell, aki mindig megcsinálja azonnal amire utasítják, nem gondolkodik önállóan, nem kérdez és magasról sz@rik az egészre: a logikára, a hibákra, a számonkérésekre, a fennakadásokra, a lelkiismeretre... kizárólag csak az utasításokat hajtja végre.


Ha nem vagy ilyen, vagy nem tudsz ilyenné válni, akkor jobban jársz ha otthagyod, mert csak rámennek az idegeid...

2017. máj. 22. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

4 igen, pont jol összeszedted, ellentmond saját magának jóformán.

5 ha elsiklanék hibák felett, azert is engem venne elő, ahogy igy is az ő hibái miatt is..lehetetlen csak ülni és dolgozni, szoszerint zavar a munkámban

2017. máj. 22. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!