Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nem válaszolnak nekem...

Miért nem válaszolnak nekem az autizmusos aspergeres alapítványok?

Figyelt kérdés
Emailben ráírtam kb féltucat ilyen alapítványra, de hetek óta egyik se válaszolt. Így nem tudom elintézni, hogy az állapotom kompenzálva legyen illetve nem tudok kitörni ebből a helyzetből. Ez teljesen pánikossá tesz engem és dúhös és csalódott is vagyok, mert úgy érzem elveszítettem a kilátásaimat.
2017. máj. 23. 07:25
 1/5 anonim ***** válasza:

A legtöbb ilyen kamu. Kizárólag a pénzre mennek.


Jó példa erre egy bizonyos, négy betűs, A betűvel kezdődő nevű alapítvány. Ha ők azok, örülj annak, hogy nem írtak vissza!


Ha tud fizetni, bárkit, ismétlem BÁRKIT felvesznek, és el se kérik a diagnózist tartalmazó papírt.

Az a szomorú ebben, hogy súlyosabb autisták is vannak ott, akiket a világon a legkönnyebb kihasználni. Egyesek az alapítvány "klientúrájából" pedig erre mennek... UNDORÍTÓ!

(Voltam tag, tudom, miről beszélek.)


És nem csinálnak sok mindent, színeznek, táncolnak, kötetlenül beszélgetnek.

Ehhez pedig nem kell alapítvány.



Amúgy mintha már beszéltünk volna. Ismerős az írásképed. Lány vagy, ugye, és egyetemre jársz/jártál?

2017. máj. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
39%

"autizmusos aspergeres"


Ez a kérdés nem valami full kamu hülyeség?

2017. máj. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
95%
Autizmus és asperger két különböző dolog. Szerintem kezdd a háziorvosnál a dolgot, ne a lehúzós alapítványoknál. Szüleid hogyhogy nem vették észre, hogy gond van? Jobb esetben már az oviban kiszűrik és irány a Nevelési Tanácsadó.
2017. máj. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#1 - Volt köztük ilyesmi, akinek jelentkeztem, de nem írt vissza.


Olyan alapítvány kell, aki segít kitörni abból amiben vagyok.


Nem beszéltünk, mert nem vagyok lány. De egyetemre attól még jártam.


Aspergeres és autista lányokat nemigen ismerek. Pedig ők talán együttérzőbbek és barátkozósabbak lennének felém.


#2 - nem kamu, nem tudom miért gondoltad


#3 - Amerikailag azonos, BNO-ügyben különböző. Azt mondta nekem az orvos, hogy az Asperger (amivel diagnosztizáltak) egy fajta autizmus.


Háziorvos nem tudja mi az az Asperger, legalábbis nekem nemigen akarja megmondani.


Szüleim nem vették észre, mert a nevelési tanácsadó se vette észre. Egyedül a Klinika most tavasszal. És a zárójelentés mondta, hogy alapítványokhoz menjek.

2017. máj. 23. 19:48
 5/5 Metionin ***** válasza:
Az a baj, hogy a legtöbb ilyen intézmény csak gyerekekkel foglalkozik. Felnőtteknek egyedül az Autizmus Alapítvány tart tréningeket (vagyis régebben tartott) de ha nem vagy fővárosi, akkor buktad. Ez azért baj, mert sok aspit nem diagnosztizáltak gyerekkorában és nagy részük a húszas éveiben jön rá, hogy valami nem stimmel. A kisebb alapítványok nagy része pedig kamu, pénzt gombolnak le olyan dolgokért, amit sima pszichológussal is megbeszélhetsz vagy otthon magadnak is fejleszthetsz. Én sok beszéd- és mozgásfejlesztő gyakorlatot otthon csináltam, mert bár 9 évesen kaptam diagnózist, kisvárosban laktunk Pesttől 300 km-re, így cseszhettük a fejlesztéseket. Az egyetemi mentálhigiénés központba is jártam sokat, ha van ilyen a környékeden, érdemes próbálkozni.
2017. máj. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!