Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha állásinterjúnak az a vége...

Ha állásinterjúnak az a vége hogy a HR-es vagy vezető azt mondja "2-3 hét és jelentkeznek", akkor annak annyi, nem?

Figyelt kérdés

Volt hogy úgy vettek fel engem, hogy kérdezte a vezető mikor tudok jönni, és felvettek végül. Csak aztán máshogy alakultak dolgok később.


De a kérdésem az lenne ha a vége ez: "2-3 hét és jelentkezünk", akkor a cégről már nem is hallok többet nem?


Valakinek tapasztalat, aki szokott interjúkra járni?


2017. máj. 23. 13:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
56%
Mindig ezt mondják, kivéve ha hiánycikket jelentesz számukra, például informatikus vagy, mert akkor felvesznek rögtön. Így meg meghallgatnak még 5 jelöltet rajtad kívül és felvesznek egyet, örülhetsz mint majom a farkának ha te leszel az.
2017. máj. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
50%
Azt, hogy még 2-3 hétig hívnak be embereket interjúra.
2017. máj. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Én arra gondoltam ez egy ilyen sablon szöveg, mondjuk egyszer már volt ilyen, azóta nem hallottam a cégről.


Mondjuk ha belegondol az ember.


Volt még olyan egyszer nekem, hogy behívott a vezető, 30 percet beszéltünk, aztán elviharzott, köszönés nélkül. De egy hét múlva hívtak kapok szerződést, de végül pár hónap múlva kiraktak sajna.


Na visszatérve azt hittem ez ilyen "visszajelzünk sohanapján" szöveg, amivel már más is találkozott.

2017. máj. 23. 13:56
 4/15 anonim ***** válasza:
82%

Ez azt jelenti, hogy 2-3 hét és jelentkeznek.

Nem kell semmit se mögé képzelni. Nem te vagy az egyetlen ember, aki jelentkezett az állásra és időbe telik mindenkit meghallgatni. Majd utána döntenek.

2017. máj. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
nekem 1 hónap múlva jeleztek, szóval nem olyan biztos az
2017. máj. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Én azt hittem ez egy sablon szöveg.


Ennyi erővel azt is mondhatnák hogy "karácsonykor jelzünk vissza"

2017. máj. 23. 14:14
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Lehet sablon is, lehet nem sablon is.


Ha pl. van egy protokoll a cégnél, hogy minden jelentkezőt meg kell hallgatni, aki határidőig jelentkezik és megfelel a kiírásnak, akkor simán eltarthat addig a folyamat. Máshol meg tökéletes sablon arra, hogy ne zargasd őket egy hét után...


Nekem volt olyan, amikor tényleg bejelentkeztek 2-3 után, hogy bocs, mégse. Ahol most dolgozom, ott nem ilyesmit ígértek, de 1 hét múlva már kaptam ajánlatot, mert sürgősen kerestek embert.

2017. máj. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Mit kellett volna mondaniuk? Azonnal felvesszük, ön annyira jó, hogy mást meg sem akarunk hallgatni? :D
2017. máj. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Jó de eleve 1-2 hónap mire behívnak.


Most ezek szerint egy ember kiválasztása egy pozira eltart 5-6 hónapig akár?


Ez lehet?

2017. máj. 23. 14:25
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

9: komolyabb pozíciónál előfordulhat. Egy ismerősömnek a "rekord" 9 hónap volt.

Egyébként meg nálad egyáltalán nem biztos, hogy 5-6 hónapig fog tartani. Gondolom, a többi jelentkező is most van abban a szakaszban, mint te, hogy behívják őket. Szóval nem tőled számítva 1 hónap után fogják a következőt behívni.

2017. máj. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!