Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Folyamatosan változtatja a...

Folyamatosan változtatja a munkáltató a beosztást, ezt így megteheti?

Figyelt kérdés
Már 3 éve dolgozom ennél a cégnél, 12 órás műszakokban, eddig mindig a beosztást kb előző hónap közepén függesztették ki. 3 hónapja új lett a vezetőségből több tag, így a felettesem is, aki a hónap utolsó napjaiban közli a következő havi munkanapokat, majd hónap közepén változtatja meg, akár egyik napról a másikra. Legutóbb előző nap tudtam meg, hogy másnap kell jönnöm a szabadnapom helyett. Ez már a sokadik eset sajnos, így nem tudok se programot, se semmit tervezni, amikor jeleztem neki, hogy ez így nem jó, azt mondta, hogy csak így tudta megoldani. Változtatások esetén, persze csak ha ránézek a beosztásra, akkor tudom meg, telefonon nem is szól. Mit tudok kezdeni ilyen esetben? Vezetőség többi tagjához nem tudok fordulni, mert csak ígérgetnek és elég frusztráló, hogy nem lehet tervezni semmit és még pénzt is párszor buktam emiatt, hogy pihenés helyett munkába kellett mennem ráadásul szinte kivétel nélkül csak velem csinálja ezt.

2017. máj. 24. 19:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha a kollektív szerződés szerint megteheti akkor megteheti. Ha nincs ilyen bele írva akkor meg nem vagy köteles bemenni egyik naprol a másikra a pihenőnapodon.
2017. máj. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ja a lényeg lemaradt.

Ha van szakszervezet akkor ahoz lehet fordulni, ha nincs akkor egy jó ügyvéddel a munkaügyi bíróságra.

2017. máj. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A kérdés az, mennyire drága neked ez a munkahely?

Az egy nappal korábban változtatott beosztásra nekem a válaszom az, hogy "bocs, holnap abban az időben már Párizsban leszek a szállodában, találjon mást a helyemre".

Egyébként,

"A munkáltató kivételesen fontos gazdasági érdek vagy a működését közvetlenül és súlyosan érintő ok esetén

a szabadság kiadásának közölt időpontját módosíthatja

,illetve a munkavállaló már megkezdett szabadságát megszakíthatja.

A munkavállalónak a kiadás időpontjának módosításával

vagy a megszakítással összefüggésben felmerült kárát és költségeit a munkáltató köteles megtéríteni.

A szabadság megszakítása esetén a szabadság alatti tartózkodási helyről a munkahelyre és a

visszautazással, valamint a munkával töltött idő a szabadságba nem számít be.

A szabadság kiadásának fenti szabályaitól kollektív szerződés bármely irányban eltérhet."

Ez alapján tehát azt csinálnak a munkavállalóval, amit akarnak. De ilyen szar helyen csak mazochisták dolgoznak.

2017. máj. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szeretnék, ha kilépnél...csak ez lehet..így beszélnek rá vagy teljesen hülének néznek.


Mellesleg a 2 munkanap közötti időnek minimum 8 órának el kell telnie bár 12 óra esetén bizonyára többnek, de ezekről homályosak emlékeim, azonban a pihenőidőnek meg kell lennie, különben törvényt sértenek és jelenthetőek ugye.Letagadni semmit sem tudnak, ha van jelenléti-tanúk stb.


Mondj nemet, ha eleged lett és kész bár bizonyára, akkor szevasz lesz.Ne bánd és keress másik helyet, mert különben rámész és lerobbanva sehova sem tudsz elhelyezkedni majd.Az egészséget nem lehet megvenni csak ritkán visszaszerezni...valamelyest.

2017. máj. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!