Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szóbeli és írásbeli figyelmezt...

Géza02 kérdése:

Szóbeli és írásbeli figyelmeztetést kaphatók vagy kirúghatnak?

Figyelt kérdés

Több mint 5 éve ott vagyok egy cégnél és rám szállt a munkavezető,azzal az indok,hogy nem teljesítek megfelelően(darabszám).Én,ezt nem igazán fogadtam el,erre ő azt mondta,ez az utolsó figyelmeztetés.

Nyilván ő nem tud hivatalos fegyelmit adni,csak a főnök.

Kérdés az,hogy a főnök adhat-e bármilyen fegyelmit abból kifolyólag,hogy "lassabban" végzem a munkát ?

Vagy nem adhat,mert a munkaszerződésben nincs darabszám semmilyen munkafolyamattal kapcsolatban,tehát nem teljesítmény alapján vagyunk fizetve és lehetséges fegyelmi eljárások sincsenek benne.

Kirúgni,meg nem rúghat ki ezzel az indokkal nem ?

Ha még is adna fegyelmit megtagadhatóm ?



2017. máj. 25. 18:52
 1/1 anonim ***** válasza:

Adhat fegyelmit. Több fegyelmi után ki is rúghat.

Mit akarsz te megtagadni? Hallottál te már olyan büntetésről amihez a bűntett engedélyét kérték? Anya megkérdezi a gyerekétől, hogy adhat e pofont, a bíró a betörőtől, hogy hajlandó e börtönbe menni? Ugye nem gondoltad komolyan

2017. máj. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!