Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem lehet érdeklődni az...

Nem lehet érdeklődni az állásinterjú eredményéről, mert ezért nem vesznek fel? Hallottatok már ilyet?

Figyelt kérdés

Jelentkeztem egy multihoz rendes, meghirdetett pozícióba. Részt vettem az állásinterjún, amire behívtak, minden szabályos volt. Azt mondták, az eredményről majd értesítenek (a szokásos "köszönjük, majd értesítjük" ) a következő héten; ha sikerült, hívni fognak, ha nem sikerült, emailt küldenek.

Nem telt még el teljesen a hét, minden nap a telefonommal jöttem-mentem, hangra tettem, ha hívnának és az emaileket is rendszeresen frissítettem, amikor is egy másik álláslehetőség miatt szükségem lett volna az eredményre. Férjem azt mondta, ne reménykedjek, hogy a sablon "köszönjük, majd értesítjük" -re bármit is tényleg szólni fognak, érdeklődjek én.

Én szívem szerint kivártam volna a megadott hetet, de mi bajom lehet egy udvarias érdeklődésből, felhívtam őket.

Az interjúztató csaj vette fel, nagyon udvariasan érdeklődtem, elnézést kérve a zavarásért, csupán érdeklődni szeretnék, ha lehet, stb.

Erre megemelte a hangját és emelt hangon kioktatott, hogy: NEM SZERETEM HA SIETTETNEK! A HÉTEN MÉG INTERJÚZTATOK, A TÖBBIEK PÉNTEKEN KAPNAK VÁLASZT, DE MAGA MEG FOGJA KAPNI AZ EMAILT! (Ami tudjuk, mit jelent) És köszönés nélkül rámtette a telefont. Köpni-nyelni nem tudtam.

Ez volt szerdán, 12:20-kor, rá 10 perccel (!!!!!!!) 12:30-kor pedig jött is az email, hogy "sajnálattal értesítjük..."

Úgy, hogy megmondta, hogy a többieknek pénteken küldi ki, én meg pontosan a telefon után 10 perccel kaptam meg, a hét közepén.


Mit szóltok hozzá?



2017. máj. 31. 22:45
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
98%
Paraszt egy hely, én örülnék a helyedben hogy nem vettek fel.
2017. máj. 31. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
96%

ha téged akartak volna felvenni, akkor a pitsa így mondta volna:


de jó, hogy hív, épp most akartam értesíteni, öné az állás, mikor tudna kezdeni?


sztem tök egyértelmű, hogy amúgy se vettek volna fel

2017. máj. 31. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
60%

Nem volt túl korrekt hozáállás az interjúztató részéről, de igaza van. Ha azt mondta, hogy egy hét akkor az egy hét. Az rendben vagy, hogy Te minél hamarabb szeretnéd tudni, de Én mint hr-s meg a legjobb lehetőséget szeretném választani. Amennyiben valaki nem bírja felfogni, hogy 1 hét azt én is kiszórom. Ilyen szövegértéssel nem veszek fel senkit, mert az a későbiekben is problémát okozhat.

Sajnálom, hogy így jártál. Ha javasolhatom akkor legközelebb, amennyiben ilyen helyzetbe kerülsz, hogy másik munka is kilátásban van akkor fogadd el azt amire előbb igent mondanak és ha később pozitív visszajelzést kapsz a számodra megfelelőbb helyről akkor az előzőt otthagyod.

2017. máj. 31. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

Az lehet, és ezt el is fogadom, de ne azért ne akarjon felvenni, mert érdeklődni merészeltem.


Aznap amúgy elmentem a főnökéhez és név szerint panaszt tettem. Ígéretet kaptam, hogy megmossák a fejét, tőlem elnézést kértek. Rajtam nyilván nem segített, de mérhetetlenül jólesett, és ez a lényeg. Munkahely meg tényleg lesz majd jobb. Az is lehet, hogy neki nem is szólnak, ez már nem az én dolgom, csak a főnöke legalább tudja.

2017. máj. 31. 23:03
 5/32 A kérdező kommentje:

Hármas: igen, én sem vagyok ebben biztos, hogy akkor most van ilyen íratlan szabály, hogy aki előbb mer érdeklődni, azt emiatt szórják ki, mégha esetleg eredetileg fel is akarták volna venni?


Nyilván nem siettetésről volt szó (azért hangsúlyoztam, hogy milyen hangnemben kezdtem én), és nem is a szövegértés hiányáról, mert azt is hozzátettem, hogy tudom, hogy a hét még nem telt el.

Max annyit kellett volna mondania szerintem, hogy még nem tud felvilágosítást adni, várjam meg a hetet.

Férjem is teljesen fel volt háborodva, hogy ilyen munkahely nincs még egy a földön se.

2017. máj. 31. 23:10
 6/32 anonim ***** válasza:
57%

Igen, az is lehet, hogy éppen rossz hangulatában találtad felhívni.

Én viszont olyan helyen vagyok ahol rendkívül fontosak a határidők betartása. Ha azt mondom, hogy 1 hét akkor az annyi. Nem azért mert nincs kedvem hamarabb megcsinálni, hanem azért mert nincs időm és ha kapok egy ilyen telefonhívást amikor pisilni sincs időm kimenni akkor az engem is felidegesít (az más kérdés, hogy én nem beszélek illetve nem beszélhetek így senkivel sem), főleg ha az abban az órában a 10. ilyen bejövő hívásom.

Azzal meg, hogy szóltál a főnökének csak annyit értél el (vagy legalábbis nálunk ennyit jelentene), hogy megjegyzi a neved és legközelebb már az intejúra sem hív be hanem automatikusan a kukában landol az önéletrajzod.

2017. máj. 31. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

Jaj, azt hiszed, hogy még egyszer beadom oda?

Pár év múlva meg úgyis mindenki szokásosan kicserélődik. Ez multi. Még maga a főnök is.

2017. máj. 31. 23:22
 8/32 A kérdező kommentje:

Amúgy meg, ezt most konkrétan neked írom, 71 %-os, ha megengeded, egy kicsit hadd írjak most keserűségből is (és nem nagyképűségből, csak az igazsághoz hozzátartozik):

Tudod, én tanultam annyit, hogy akár a te főnököd is lehetnék, mégis a szerencse forgandó; azt szokták mondani: ma nekem, holnap neked, és majd akkor gondolj erre, amikor ne adja neked az ég, de véletlenül te is négy diplomával a munkaügyi központ és a hr-esek kegyét kell, hogy keresd, mert neked sincsen életbiztosításod, hogy mindig jókor leszel jó helyen, hogy az önéletrajzokkal együtt akár egész sorsokat is a kukába dobhatsz, egy ilyen buta indok miatt. Tehát a felelősséged nagy.

Ezzel együtt szabadon döntesz a munkád során, és én nem is kívánok beleszólni, de ismerned kell az érem másik oldalát is a teljes képhez, a munkavállalói oldalról.

2017. máj. 31. 23:31
 9/32 anonim ***** válasza:
63%

A cégben (akármennyire is nagy az) csak a cégvezetővel lehet intézni bármit is, sok furcsa eset után figyeltem meg, hogy 30 év alatti rinyálós bunkó hr, titkárnő vagy egyéb alkalmazottakkal nincs mit beszélni, nincsenekl jól betanítva sem. Az a cég, ahol meg ilyenek dolgoznak, egyszerűen igénytelen azért, mert nem látja be, hogy ilyen r.nyásokkal nem tudnak felvenni normális embereket, ilyen bunkó titkárcsajok nem tudják kezelni normálisan az ügyefeleket sem, stb., stb. Nem értem, hogy a felgyorsult világban, állandóan dinamikus, rohanó magyar piacon milyen fejlődése van az ilyen cégeknek.

Kérdező, látva ezt a r.nya nőt az interjún, már 24 óra múlva mentem volna egy teljesen másik interjúra.

2017. máj. 31. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
75%

Nem hívtam volna fel ha a helyedben vagyok, minek ? megállapodtatok egy konkrét időpontban, hogy majd akkor keres, kivárom, nem akadékoskodik, erőszakoskodok, kutakodok. Írod kaptál egy másik helyről a várakozás ideje alatt ajánlatot, akkor ... ? Oda is elmész tárgyalsz velük, ha előbb összejön, oda mész dolgozni. Mit kell ezen problémázni.

A HR-es meg ... ? Biztos front volt. Abból a szempontból viszont elítélendő, hogy a bosszú és a hirtelen felindulás vezérelte, ha úgy nézzük.

2017. máj. 31. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!