Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 34 évesen pályamódosítás -...

34 évesen pályamódosítás - tanár lennék?

Figyelt kérdés

Nagyon erősen vágyom erre, ha belevágnék, legkorábban 34 évesen taníthatnék. Szerintetek ennyi idősen még kellenék iskolákba, tapasztalat nélkül? 18 évesen még nem voltak ilyen irányú ambícióim, ezért teljesen más irányba indultam el, de most úgy érzem, gyerekekkel szeretnék foglalkozni, tanítani akarok, ebben tudnék kiteljesedni (tudom az árnyoldalait is, tisztában vagyok a fizetéssel, nem kell lebeszélni :)).


Szóval szerintetek 34 évesen még lenne esélyem elhelyezkedni egy iskolában? Nyelvszakra mennék, angol-francia.


2017. ápr. 23. 16:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Nyelvtanarkent a legkisebb az eselyed, de boven van. Tesi, biologia, fizika, kemia szakos tanarokbol nagy a hiany. Nyelvtanarok keresnek a legkevesebbet amugy a tanarok kozott. De ha neked ez az almod, akkor mindenkeppen megeri. Meg korrepetalast is vallalhatsz, azzal meg marha jol lehet keresni... nalunk pl a 4000/ora mar "olcsonak" szamit
2017. ápr. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lenne esélyed. Senkit nem érdekel, hogy hány éves vagy. A legtöbb iskolában olyan tanárhiány van, hogy ha meglátják, hogy van hozzá végzettséged, kipipálják, hogy megfelelő vagy az állásra, és kész.


A mi iskolánkban egyébként az alsós tanárokat akarják továbbképzésre küldeni, hogy felsősöket is taníthassanak, olyan tanárhiány van. Természettudományos tárgyak tanáraiból krónikus hiány van, de a nyelvszakosok is el tudnak helyezkedni.


Az más kérdés, hogy megéri-e, és az sem véletlen, hogy nem tolonganak ezért a pályáért, de mindegy, te írtad, hogy nem akarjon senki lebeszélni...

2017. ápr. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
1. Hol élsz te, hogy az olcsó? Itt 1500/óra, és ez nem olcsó, hanem átlagár.
2017. ápr. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

"Nyelvtanarok keresnek a legkevesebbet amugy a tanarok kozott."


Minden tanár ugyan annyit keres, nem szakfüggő. Egyébként ha valaki tényleg olyan királyul beszél 2 idegen nyelvet az miért megy egyáltalán tanárnak, amikor a tanárok fizetése még mindig elég alacsony?

2017. ápr. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem késő belevágni. Az egyik volt töritanárom 50 éves körüli lehetett, amikor tanári diplomát csinált. Addig lelkész volt :D 60 éves korában meg már igazgató lett, onnan ment nyugdíjba.
2017. ápr. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Utolsó, aki azt írod, miért megy az ember tanárnak: valóban jól beszélek két idegen nyelvet, megvan a felsőfokúm mindkettőből évek óta, a munkámban napi szinten használom őket, keresek is vele viszonylag jól gazdasági diplomával. Kb. kétszer annyit, mint amennyit tanárként keresnék... De ez nagy multinál van, ahol gyűlölöm a légkört, nyomaszt, nagyon stresszes, minden nap végére úgy érzem, megbolondulok. Ez a második munkahelyem, az előző is ilyen volt. Szinte minden nap túlóra, nem olyan ritka, hogy 8-tól 19 óráig bent vagyok, pedig a hivatalos munkaidőm 9-17.30 között tart. És mit csinálok ezért? Számolok, adatokat viszek be egy táblázatba, hogy a cégnek több pénze legyen, de ezt csinálja rajtam kívül ugyanígy 100 másik ember is csak ebben az épületben, marhára monoton, és sokszor úgy érzem, semmi értelme.


Tudom, hogy a tanárok is sokat dolgoznak, hogy este is dolgozatot javítanak, de mégis van benne rugalmasság - az iskolán kívüli extra teendőimet úgy osztom be, ahogy jól esik. Most az van, hogy a nap elején sose tudom előre, hánykor szabadulok, hogy tervezhetek-e esti programot, ha a párommal csinálunk valamit, általában este 9-re szervezzük...


És ami a másik, a tanításnak van ÉRTELME, érezhetem, hogy valami jó dolgot teszek, nem csak egy dúsgazdag cég bankszámláját növelem tovább. Hozzájárulhatok ahhoz, hogy a gyerekek jobban érezzék magukat az iskolában, hogy fejlődjenek, hogy később jobban boldoguljanak az életben. A tanítás ráadásul kevésbé monoton - tudom, egy idő után annak hat, ha mindig ugyanazt az anyagot kell leadni, de akkor is, mindig más gyerekek, más reakciók, más kérdések, más megoldásra váró helyzetek.


A gyerekeket is nagyon szeretem, a rokonságban most van több általános iskolás korú is, nagyon jól kijövök mindegyikkel, sokszor keresnek meg a problémáikkal, szerintem értek a nyelvükön.


Persze, ezek mind naiv és idealista gondolatok, de hogy vágjon neki egy tanár, ha nem így? :)


A fizetés természetesen felmerülő kérdés, a férjemmel beszéltem erről, ő kerek-perec kijelentette, hogy sokkal inkább látna engem egy rosszul fizető szakmában, ahol rosszabbul keresek, mint hogy kicsináljam magam ott, ahol most vagyok. Ő már többször kért, hogy mondjak fel. Fel is fogok, csak közben megszületett a gondolat, hogy magát a szakmát is hagyni akarom a fenébe.


Nincsenek amúgy anyagi gondjaink, ő jól keres (informatikus), és az elmúlt 5 évben én is jól kerestem, lakás van, autó van, gyereket is tudnánk vállalni, tervezünk is - a GYES után szeretnék tanításra váltani.

2017. ápr. 23. 17:15
 7/12 anonim ***** válasza:
Jó, hát figyelj, ha nincsenek anyagi gondjaitok, akkor vágj bele, lehet, hogy tényleg szeretni fogod, ezt nem lehet előre megmondani. A korral pedig ne törődj, semmit nem számít, hogy hány éves vagy, ha megvan hozzá a végzettséged.
2017. ápr. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
És egyébként ha nem is elég a tanári fizetés akkor is kiegészítésként pénzért fordíthatsz, van különórák stb, nagyon sok lehetőséged van, ebbe az országban amúgy is mindenkinek gondja van az idegen nyelvekkel, nem szegényednél el semmiképp.
2017. ápr. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
59%
És ha lesz gyereked akkor is vállalhatsz otthon fordítómunkát, amit te osztasz be, hogy mikor hogy csinálod.
2017. ápr. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Fordítómunkát vállalni? Telített a piac. Vannak elegen olyanok, akik ezzel foglalkoznak, fordítók, tolmácsok. Fordításoz még a felsőfokú is kevés, ha komoly dolgokról van szó. Külön órát adni meg mikor? Elég 40 órát dolgozni a héten. A tanárok fizetése úgyis nő évről évre az életpálya modell szerint.
2017. ápr. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!