Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kézfogás bemutatkozásnál?

Kézfogás bemutatkozásnál?

Figyelt kérdés

Új munkahelyen, nőkét férfi főnökkel szemben: ő nyújt kezet, de én mondom először a nevem?

Kollégákkal szemben, ha összehívják őket, és a főnök bemutat, akkor körbe kéne indulnom, kezet fogni velük, vagy csak intsek egyet, nézzek körbe mindenkin? Később pedig akik a közelembe kerülnek, azokkal fogjak kezet? (ekkor megvárjam, míg az idősebbek kinyújtják felém a kezüket?)



2017. jún. 18. 14:51
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én nő vagyok, de újként úgy érzem, hogy nekem kell először kezet nyújtanom, illetve a nevemet is én szoktam először mondani.

Ha új vagy és bemutatnak, akkor illik egyesével körbemenni, kezet fogni és bemutatkozni, nagy műveletlenségre vall az, ha csak intesz egyet. Később is ha találkozol olyannal, akivel azelőtt nem, kezet kell fogni és bemutatkozni, ha ülsz akkor pedig felállni kézfogás és bemutatkozás előtt.

2017. jún. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem nagy társaságban nem szükséges mindenkivel egyesével kezet fogni. Elegendő, ha illedelmesen köszönsz és igen, intesz egyet, körbenézel mindenkin.

Ha később találkozol valakivel, akkor illik kezet nyújtani és bemutatkozni, előre mondani a neved és hogy ki vagy a cégnél.

2017. jún. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!