Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha nem fizetik ki a szabadságo...

Ha nem fizetik ki a szabadságomat felmondáskor akkor az a felmondási idő ledolgozandó napjait értelemszerűen csökkenti?

Figyelt kérdés

Ha munkáltatói felmondás van akkor 30 nap a felmondási idő (vagy több is akár de ebben az esetben 30 nap) de ennek fele alól eleve a munkáltató köteles felmenteni a munkavállalót.

Tehát a 30 napból marad 15 amin dolgozni kell (15 naptári és nem munkanap). Van 25 nap szabadság /év, ennek időarányos részét vagy ki kell adni vagy ki kellene fizetni.

Mivel az év felénél járunk így kb 25/2 = 12 nap lehet amit ki kell adni szabadságként (egy nap se került kivételre idén). Mivel a munkáltató már most tisztázta hogy semmi szabadságot ki nem fizet így ki kell adnia.

De akkor számoljunk. 30 nap fele felmentés marad 15. De ebből lejön a kb 12 szabis nap, és mivel a felm idő az naptári nap így oda jutunk hogy egy napot se kell dolgozni a felmondási időben? Mert a felét felmentve töltöm a másik felét meg szabin amit nem fizet ki tehát ki kell adja?


Csak azért kérdezem mindezt mert megkaptam a beosztásom a felmondási időre és nem értem hogyan lehetek én beosztva? Hát egy napot se kell bemenjek kb nemhogy heteket!

Mit tudok rosszul?

Nincs kollektív szerződés sima alapszerződés van.


2017. jún. 19. 08:57
 1/6 acelsziv ***** válasza:

Törvény alapján az utolsó munkanapon az összes ki nem vett szabadságot ki kell fizetnie.

Ez nem az ő jóindulatán múlik, hanem te egyszerűen nem írod alá a szabadságos papírt és megy a feljelentés a megfelelő hatóságok felé.

2017. jún. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hát ez az de ott a szitu a főnök azt mondja nem fizeti ki. Akkor én erre reflexből mondhatom-e azt hogy oké ne fizesd ki de akkor add ki, és nézzük meg itt és most most időraányosan menniy szabim van és döntsük el itt és most mikor és milyen rendben vezsem ki.

Nagy játéktér az nincs, mert 30 naptári nap ennek fele eleve ugrott a felmentés miatt és kb időarányosan 12 napom van szabi vagyis kb annyit mondhat hogy többet ne gyere akkor be, 2 hét szabi majd 2 hét felmentés és ennyi volt.

Mást mondhat?

2017. jún. 19. 10:28
 3/6 acelsziv ***** válasza:
100%

Ilyenkor kiad 10 napot és kifizet kettőt.

Halálpontosan el kell számoljon. Ez nem az ő jókedvétől függ.

2017. jún. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hát ezt én is így gondolom de ennek ellentmond hogy megkaptam a munkabeosztásom kettő hétre és nem értem mire fel.

Ha mindez igaz nincs helye a további tényleges munkáltatásomnak.

Mikor erre felhívtam a figyelmet csak annyit mondtak jössz és kész.

2017. jún. 19. 11:04
 5/6 acelsziv ***** válasza:
Ilyen nincs. Közöld velük, hogy vagy kiadnak mindent megfelelően vagy komoly munkajogi következményei lesznek a dolognak,. amúgy a HR -essel beszélj inkább. A főnököd csak lotyog, mert egy idióta, vagy téged néz hülyének.
2017. jún. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Így van:

Munka Törvénykönyve

70. § (1) A munkáltató felmondása esetén köteles a munkavállalót - legalább a felmondási idő felére - a munkavégzés alól felmenteni. A töredéknapot egész napként kell figyelembe venni.


és


121. § (1)67 A munkavállaló részére, ha munkaviszonya év közben kezdődött vagy szűnt meg - a 118. § (4) bekezdését kivéve - a szabadság arányos része jár.


továbbá


125. § A munkaviszony megszűnésekor, ha a munkáltató az arányos szabadságot nem adta ki, azt meg kell váltani.


Igaz, hogy a szabi nagy részével a munkáltató rendelkezik az MT szerint, ezért beoszthat a felmondási idő felére, de akkor munkaviszony megszűnésekor ki kell fizetnie a ki nem vett szabit. Vagy kiadja napokban. Ez a két lehetősége van.

2017. jún. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!