Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Így is kirúghatnak a próbaidő...

Így is kirúghatnak a próbaidő alatt?

Figyelt kérdés
Április 10-én mondtam fel a munkahelyemen, amikor még nem tudtam, hogy 1 hónapos várandós vagyok. Másfél hónapot kint töltöttem külföldön, de családi okokra hivatkozva sajnos vissza kellett jönnöm és újra munkába állnom. Szerencsére visszavettek ugyanarra a munkahelyemre, de mikor elindítottam a visszalépést akkor derült ki a terhességem, mivel a külföldön tartózkodásom miatt nem volt lehetőségem elmenni orvoshoz a rosszullétek miatt ( akkor még azt hittem a szokatlan étel miatt van hányingerem). Hiába dolgoztam ezelött 1 évig a cégnél, sajnos a próbaidőm újraindult. A kérdésem az, hogy így is kirughatnak a próbaidő alatt, hogy már a felmondás elött várandós lettem és igazolni is tudom? A válaszokat előre is köszönöm!
2017. jún. 21. 23:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Miért ne rúghatnának ki? Próbaidő alatt nem kell indokolni a kirúgást, az meg szerintem semmit sem jelent, hogy igazolni tudod, hogy várandós voltál felmondás előtt, hiszen te mondtál fel, nem ők rúgtak ki.
2017. jún. 22. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sajnos igen, ahogy az előttem író is mondta, nem kell indokolni próbaidő alatt.
2017. jún. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Ha felmondtál próba idő alatt, akkor minek akarnának kirúgni? Gondolom megegyeztetek valamiben, hogy meddig maradsz még ott, mivel amúgy azonnali hatállyal is elmehetnél. Ezt a terhesség nem befolyásolja sehogy.
2017. jún. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kirúghatnak sajnos, nem kötelesek indokolni. Én a helyedben megpróbálnám titkolni a terhességet a próbaidő alatt.
2017. jún. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem a próbaidő alatt mondtam fel, hanem felmondtam és ahogy visszajöttem azzal újraindult a próbaidőm. Most vagyok 3 és fél hónapos terhes és még 2 hónap van hátra a próbaidőmből. Nagyon ügyesnek kell lennem, hogy ne vegyék észre a bő 6 hónapos terhességet :) Köszönöm az eddigi válaszokat!
2017. jún. 22. 22:03
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha eltitkolod, akkor gyes után tuti kirugnának az átverés miatt az első adandó alkalommal.
2017. jún. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!