Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Terhesen próbaidő alatt...

Terhesen próbaidő alatt kirúghatnak?

Figyelt kérdés
Szeretnék dolgozni menni,de most derült ki,hogy babát várok.Így most még jobban szükségem lenne egy munkahelyre,hogy igényelni tudjam majd a TGYÁS-t és a GYED-et.Ha felvennének(nem biztos hogy szólnék a babáról)és mondjuk 2-3 hónap múlva elmennék táppénzre,bejelentve,hogy várandós vagyok,akkor kirúghatnak?Vagy,ha már tudják,hogy babát várok és még nem telt le a próbaidőm,de birok dolgozni,akkor kirúghatnak?Hogy kezeljem,eltitkoljam,ha megyek felvételizni,vagy mondjam meg?Esetleg még lenne olyan lehetőség,hogy a volt főnököm érdeklődött felőlem egykori munkatársamtól,hogy dolgozok-e már máshol,mert kellene neki munkaerő,és rám gondolt,ha szólnék neki,hogy mennék dolgozni,de terhes vagyok,szerintetek alkalmazna?Ezen a munkahelyen decemberben mondtam fel,de azóta már megbántam,mert nem jöttek össze a számításaim,ami miatt felmondtam.
2014. jún. 5. 23:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%

Elsőre beszélj a volt főnököddel. Mondd el, hogy terhes vagy. Akkor kiderül, hogy valóban tart-e rád igényt.

Manapság, ha valakiről tudják, hogy terhes, nem nagyon veszik fel sajnos.

2014. jún. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
23%
Nem kirúgnak, hanem nem véglegestenek egyszerüen.
2014. jún. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
16%

Èn pont igy voltam 2ève. Nem jött össze a baba sokàig.Majd elküldtek a munkahelyemröl.Utàna talàltam egy szupi melót,de emelgetni kellett.Màr minden el volt rendezve,csak az elsö munkanapra vàrtam,ès közben kiderült,hogy babàt vàrok.Visszamondtam a melót az emelgetès miatt,ès gyorsan kerestem egy màsikat.Persze szar volt,de a lènyeg hogy legyen tgyàs stb,igy kibirtam.Nem mondtam el senkinek hogy terhes vagyok.(Mondjuk èn màr 2hós voltam mire elkezdtem dolgozni)HA szôltam volna kirugtak volna.Alig vàrtam a probaidö vègèt,mert nagyon nehèz volt a hösègben dolgoznom

Teljesitmènybèrben varrtam.3hó probaidö utàn elmentem tàppènzre mert màr nem birtam tovàbb.Addigra màr bö ruhàba jàrtam,akkor màr 5hós voltam.De sikerült,ès mindenki megèrtette a dolgot,amikor elbúcsuztam.Mèg a fönöknöm is,aki mondta,hogy valamit sejtett de nem tudta biztosan.Ki tudja...

A lènyeg,hogy ne szólj próbaidö alatt,ès olyan munkahelyet keress ami nem àrt a picinek. :)

2014. jún. 5. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
25%

Elözö vagyok.Próbaidõ letelte utàn,ha közlöd,nem rughatnak ki,mert vèdett leszel.Vagy el is mehetsz akkor màr tàppènzre.

Ha elmondod,sajnos nem vesznek fel sehova.Vagy kirugnak ha elöbb derül ki minthogy lejàr a próbaidöd.

Sajnos fèlre kell tenni a becsületessèget.A baba ès a jobb körülmènyek miatt.Ilyen vilàgban èlünk.

2014. jún. 5. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó már nem kell bejelenteni sem.

Azért nem kell minden főnököt szemétnek beállítani, de valahol a másik oldal is érthet. Te sem szívesen tennéd tönkre a vállalkozásodat családodat más miatt mert bizony nem csak külföldi nagy vállalatok léteznek hanem napról napra élő magyarok is.

2014. jún. 6. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgy dolgozol valahol 3 hónap próbaidő alatt, hogy eltitkolsz egy ilyen dolgot, vajon mennyire erős bizalom épül ki irányodba a munkatársak, vezetőség felől? Vajon visszavennének dolgozni gyes után egy ilyen húzással a hátad mögött?


Én most váltottam munkahelyet, 2 hónapja dolgozok az új helyen. Látom, hogy mennyire nagy szükség van arra, hogy végezzem a dolgomat. Ha mondjuk egy hónap múlva letelik a próbaidőm, majd bejelentem, hogy "Hát bocsi, terhes vagyok, lelépek pár évre! Pá!", akkor ezzel nemcsak, hogy cserben hagynám azokat az embereket, akik bizalmat szavaztak nekem azáltal, hogy felvettek, és véglegesítettek, de még iszonyatos lelkiismeret furdalásom is lenne, hogy kitoltam velük, mert belém feccőltek 3 hónapot, mire belerázódtam a dolgokba, aztán meg lelépek és kezdhetik elölről valaki mással. Mondjuk ha valami pénztárosi meló lenne, vagy szalagmunka, amely esetekben könnyen pótolható az ember, az még csak-csak beleférne, de semmi komolyabb.


Viszont a régi főnöködhöz szerintem vissza tudnál menni úgy, hogy megállapodtok, hogy még fél évig maradsz, és csak azután mész táppénzre. Én biztosan ezt tenném a helyedben.

2014. jún. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
92%
Látom itt mindenki arra biztatja, hogy hazudjon, meg legyen tisztességtelen a főnökkel szemben. Bezzeg, ha ez fordítva történne, habzó szájjal mondanátok, hogy mekkora szemét a főnök. Lehet hogy ki nem rúghatják, de a munkatársak és a főnök elérheti, hogy maga mondjon fel, mert úgy bánnak vele.
2014. jún. 6. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A próbaidő alatt felmondhatnak nem kell megindokolni, vagy egyszerűen a próbaidő eljárta után nem véglegesít.

Védett akkor leszel, akkor nem rúghatnak ki, ha próbaidő után határozatlan idejű munkaszerződést kapsz. Ha haározott idejűt kapsz, annak lejárta után szintén nem kötelező meghosszabbítani.

2014. jún. 6. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Először is van egy lényeges dolog a mostani helyzetedben. Gondolom mivel decemberben felmondtál és ha járt is a legjobb esetben az álláskeresési járadék 91 napig, azon már rég túl vagy, ergo most nem kapsz semmilyen ellátást vagyis a biztosításod már több, mint 30 napja szünetel!!!!!

Tehát akárhová is mész dolgozni (akár vissza a régi a munkahelyedre, akár újra), ha táppénzre akarsz menni csak annyi időre mehetsz amennyit az "új" munkaviszonyodban eltöltesz, tehát, ha 3 hónapig (mondjuk ennyi a próbaidő), akkor max 3 hónapig mehetsz táppénzre is!!!!

Próbaidő alatt bármikor elbocsáthatnak, akár tudják, hogy terhes vagy akár nem, ha lejárt a próbaidőd akkor már védett vagy, nem rúghat ki. A másik dolog, hogy szintén mivel van megszakítás a biztosításodban, csak az új munkahelyen elért jövedelmedet veszik majd figyelembe az alapok számításánál.

2014. jún. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Szeretnék visszamenni a régi munkahelyemre,főleg,hogy érdeklődtek felőlem,de mégis hogy kezdjek hozz?Szóljak a főnöknek,hogy munkehelyre lenne szükségem,mert babát várok?Vegyen vissza pár hónapra?
2014. jún. 6. 15:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!