Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van még esélyem diákmunkát...

Van még esélyem diákmunkát találni?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok, eddig diákszövetkezeteken keresztül próbáltam munkát vállalni Kalocsa környékén, Solton, esetleg Pakson (komppal). Rengeteg szövetkezet weboldalán rákerestem a településekre, ahol nem lehetett, végigolvastam a hirdetéseket... Google-ban is rákerestem, hogy Kalocsa diákmunka, Solt diákmunka, stb. Több formában is. Órákat töltöttem el internetes álláskereséssel.

Találtam is állásokat. Sok alá az volt írva feltételnek, hogy 16 éves kor fölött... Ennek ellenére írtam e-mailt a szövetkezetnek, ha nem válaszoltak akkor Facebook-on érdeklődtem. Rámenős voltam, már nagyon ideges vagyok amiatt, hogy nincs munkám. Vagy nemleges volt a válasz (15 évesen nem jelentkezhetek), vagy már nem volt elérhető az állás. (Valamelyik szövetkezet Facebook-on azt írta, hogy a TESCO csökkentette számukra az elérhető időpontokat...)

Tehát kerestem árufeltöltő, áru összekészítő, raktáros, leltáros, bolti kisegítő munkakörökben is (egyedül a kukoricacímerezés és a napszám az, hogy csak végső esetben, talán). Pénztározás, adminisztratív munkák csak 18 éves kortól vannak. Spar, Tesco, Lidl, Penny Market, ezekről az üzletekről beszélek.

Tehát, szövetkezeten keresztül nem tudok idén nyáron munkát vállalni... Nézegettem otthon végezhető munkákat, de szerintem tudjátok, hogy ennek a mondatnak mi lenne a vége...

Új terv: Dunapataji vagyok, tehát a Szelidi-tó elérhető munkahely lenne. (Viszonylag kicsi üdülőközpont, internetes állásajánlatok nincsenek.) Gyorséttermek, kisboltok, 1-2 szórakozóhely van. Arra gondoltam, hogy végigjárom a szóba jöhető területet, és mindenhol diákmunka után érdeklődöm... Ez egy lehetséges módja az álláskeresésnek (az én esetemben), vagy mindenhol szépen megfogalmazva elküldenek majd az édesanyámba? Lehetséges ilyenkor már állást találni?

Csütörtök délelőtt szeretnék menni az állásvadászatra, mert akkor nincs nagy forgalom, nem kéne sorba állnom, várakoznom mindenhol és lenne idejük rám a dolgozóknak, ha úgy van.


A kérdés adott, mit gondoltok, esélyes? :/


A válasz(oka)t előre is köszönöm! 15/F



2017. jún. 27. 19:31
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Ötös vagyok, hát bocs. Azt hittem értek hozzá. Igen, valóban vállalhatsz 15 évesen, csak az én tapasztalataim is azok voltak eddig hogy 16 éves kor alatt sehol nem vállaltak se engem annak idején , se öcsémet most. :)
2017. jún. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat!
2017. jún. 28. 00:35
 13/18 anonim ***** válasza:
Én a környékünkön ismerem az egyik sport áruház vezetőséget spam is joba van velük. A tavasszal egyszer kérdeztük, hogy mehetek e erre az volt a válasz hogy nem mert a törvény nem engedi. Tegnap előtt apám ment hozzájuk én is mentem vele, rá kérdeztünk és mondtak persze holnap probanap. Tegnap elmentem ott voltam 6,5 órát reggel mikor odamentem adtak egyen pólót kaptam név táblát és az irodába mentünk miután átöltöztem. Ott adokartyat TAJ-kártya meg meg valakiket elkértek felhívtak a könyvelők és lehelentettek. Én se szövetkezetet mentem és nem is megyek, gondold át, hogy a több pénz a fontos vagy sz hogy legyen nyugdíjad. Igaz hogy a szövetkezeteknel a bruttóbol 15%ot vonnak le és ha máshogy mész akkor 33,5%ot. De jobban jársz a több levonassal. Van biztosításod ha bármi történne, jogosult leszel a nyugdíjra és táppénzre. És hozza kell tennem nem fekete munka. Engedd el a szövetkezeteket és menjek oda te magad és kérdezz rá, minden lehetőségre legyél nyitott. Én ezt úgy mondom hogy holnap szombaton és vasárnap meg augusztusban van szabad hely és mehetek. Bár lehet változik addig a jogszabály és nem számít a nyugdíjba mire mi oda kerülünk de nem 600 kezén folyik keresztül a pénzed, most is sok szövetkezet ellen megy az eljárás mert nem fizettek ki az embereket. En is odáig voltam hogy szövetkezet meg minden, hogy akkor azon keresztül egyszerű, de inkább nem. Inkább kapok kicsit kevesebbet, de tutira meglesz a pénzem.
2017. jún. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Nem ezen a pár hónap diákmunkán fog múlni a nyugdíjam. Most a készhez kapott bér fontosabb...

Az I Love Diákmunka szűnt meg, tudok róla. A munkaszerződéses foglalkoztatásnak is meg vannak a veszélyei.

De persze jobb a tiszta munka...

2017. jún. 28. 12:07
 15/18 anonim ***** válasza:
72%
Én szerződést se írtam velük alá. Minden nap munka előtt bejelentenek és jelentkező ívet kell vezetnem meg a szülői igazolást kellett be adnom nekik.
2017. jún. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Akkor az szerintem egyszerűsített foglalkoztatás, gondolom alkalmi munka. Nekem az nem lenne jó a munkaidő-korlát miatt.
2017. jún. 28. 16:23
 17/18 A kérdező kommentje:
És más ismerősnél és vadidegennél munkáért kuncsorogni.
2017. jún. 28. 18:02
 18/18 anonim ***** válasza:
Figyelj ha kell nekik ember nem fognak elutasítani. Oda mész, viszed magaddal az irataidat ha úgy van és probanap ot ajánlanak, akkor azt az időt feltétlenül csináld meg mert ha azt mondod nem jó többet nem kellesz.
2017. jún. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!