Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan állnál neki?

Hogyan állnál neki?

Figyelt kérdés
Hogyan állnál neki a munkakeresésnek úgy,hogy egy bátortalan rmber vagy! Önbizalomhiányos,mindentől félek,ettől sokat szorongok! Sehogy se jó ez így! Felsőfokú végzettsêgem van,nem vagyok buta mégse tudok egy normális végzettségemhez illő munkát találni a félénkségem miatt! Azt se tudom már,hogy keresek csak úgy bemenni cégekhez érdeklődni,nem merek! Önéletrajzot küldök,legtöbbször be se hívnak,ha mégis úgy remegek,válaszolni alig tudok! Akárhogy igyekszem az első 5percbe lerí rólam,hogy nrm vagyok egy határozott jellem s úgyse én kellek nekik! S ettől már nagyon el vagyok keseredve!

2017. júl. 1. 17:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Megélhetésedről van szó, ezért ne a végzetségedhez megfelelően keres munkát. Vállalj el, amit találsz, az önbizalmadat meg ķésőbb fejleszteni tudod. ;)
2017. júl. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ne vedd annyira komolyan! Legyen egy egészséges lezserség benned; "ha nem sikerül, na bumm! Kit érdekel?" Ha így, a nincstelenek bátorságával állsz oda, sokkal bátrabb, vakmerőbb, céltudatosabb benyomást keltesz.
2017. júl. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2017. júl. 1. 19:06
 4/4 anonim ***** válasza:

Mi a képzettséged?

Egyébként én is ilyen vagyok, lány létemre. Én is munkát keresek, voltam pár interjún már.. Én már annak is örülök, ha az önéletrajzom alapján felhívnak. Akkor valamennyire már szimpatikus vagyok nekik. Ha meg is beszélünk egy találkozót, az már remek. Én még fiatal vagyok, és eddig nem sok ilyenben volt részem, és nekem még beszélni is nehezemre esik. Ilyenkor én próbálok mosolyogni, kedvesnek tűnni (az is vagyok :))) és 1 kivételével alkalmaztak volna is.

Az egy kivétel egy pasi volt. Aki előtt nagyon zavarban voltam, ráadásul nagyon közel ült előttem. Hebegtem-habogtam, őszintén nem lep meg, hogy nem hívott vissza, hiába mondta.

Na de biztosra veszem, hogy én rosszabb eset vagyok, mint te, úgyhogy nyűgözd le őket az eszeddel, és légy magabiztos (vagy legalább játszd meg)


Amúgy én ha telefonálok, össze vissza beszélek. Van ilyen rögzítő a telefonon, és vissza szoktam hallgatni, hogy biztos legyek a megbeszélt időpontban, helyen, mert amúgy elfelejtem az ilyeneket :) És nem egyszer volt már, hogy amikor hallgattam, rájöttem, hogy nem egy kérdést félreértettem, vagy saját magam hoztam gáz szituba. Ma már vissza se hallgatom az ilyeneket, csak azt a részt, amikor a helyet, időt beszéljük :DD

Megnyugtathatlak, hogy a leggázabb ember címet már viselem. Gyakorolj kamerába vagy tükör előtt. A kamera jobb megoldás lehet, mert el tudod képzelni, hogy a kamera az illető, akivel te beszélsz. Aztán visszanézed, meglátod magad a szemszögéből, és megpróbálod kijavítani amit tudsz.

Ha látod, hogy PL gyakran nyitva tartod a szád, és ez hülyén néz ki, de eddig észre sem vetted, ezentúl figyelni tudsz rá.

2017. júl. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!