Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ha legjobb barátnőd elkeseredv...

Ha legjobb barátnőd elkeseredve mesélné, hogy összejött minden és nem tudja hogyan lesz anyagilag tovább felajánlnád a vissza nem térítendő támogatásod, ha éppen elég jól állnál anyagilag?

Figyelt kérdés

40 évesek vagyunk, gyerekkori barátság, még soha nem adtam neki ajándékba pénzt.

Édesapja betegsége emésztette fel a karácsonyra félretett pénzt.

Férje, gyermeke nincsen.

Karácsonyra testvére gyermekének szeretett volna örömet okozni.

Arról beszélt nekem, hogy ő érzi, hogy a gondviselés segíteni fog.

Kívánom, hogy mások is megérezzék milyen érzés valakinek segíteni.

Mikor mondtam, hogy én már pedig most adok 20.000 Ft- ot fájdalmas sírásban tört ki, hogy nem fogadhatja el, mert soha nem tudja visszaadni.

Alig tudtam megnyugtatni, később már a megkönnyebbüléstől rázta a sírás.


2014. dec. 7. 22:09
1 2
 1/19 anonim válasza:
100%
Mi a kérdés??? Megvàlaszoltad
2014. dec. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
A kérdés, hogy esetleg volt valaki hasonló helyzetben és hogy élte meg?
2014. dec. 7. 22:14
 3/19 anonim ***** válasza:
98%
Meg kell tanulni adni, de elfogadni sokszor még nehezebb. Szép dolog, hogy segítesz neki. Én is tettem így párszor, és sokszor nem akarták elfogadni...
2014. dec. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
én adnék neki :)
2014. dec. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, ha csak az a baja, hogy a gyereknek nem tud ajándékot venni, nem hiszem, hogy adnék, vagy legalábbis nem ilyen sokat, ha meg a számlákat sem tudja befizetni, akkor meg nem adnék ilyen keveset.
2014. dec. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Odadnam neki azt a penzt
2014. dec. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de közzé nem tenném.
2014. dec. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Nekem ez az összeg jutott eszembe, nyilván nem csak az ajándékra fog elmenni, ennyit nyugodt szívvel tudok nélkülözni... mégha valóban nem is egy hatalmas összeg.
2014. dec. 7. 22:26
 9/19 anonim ***** válasza:

Amíg egyszeri alkalomról van szó egyszerű a helyzet, minden további nélkül adok.


Nekem az a kellemetlen, amikor valaki láthatóan folyamatos segítségre szorulna. Hogy döntsem el, hogy vajon a saját hibája miatt van abban a helyzetben, vagy tényleg külső körülmények okozzák a vesztét. Ilyen lehet egy rokon, ismerős, de tulajdonképpen ugyanez a helyzet egy utcai koldussal is.

2014. dec. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Az én barátnőm sem akarta elfogadni a pénzt, hogy nem adja vissza. Mi abban állapodtunk meg, hogy ha lesz felesleges pénze akár 100 Ft, azt odaadja és így csökken a "tartozása". Így az ő lelke is megnyugodott.
2014. dec. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!