Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Amelyik munkahelyen nincs...

Amelyik munkahelyen nincs ebédlő, ott rendelnek ételt? Vagy visznek magukkal?

Figyelt kérdés
2017. júl. 2. 15:55
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Visznek magukkal. Legtöbb munkahelyen nem adnak ebédet.
2017. júl. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
És akkor nincs is meghatározott ebédidő, csak felállsz, amikor megéhezel vagy amikor épp nincs feladat?
2017. júl. 2. 16:06
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
A jelenlegi munkahelyemen a cég lehetőséget biztosít a dolgozóknak ebédrendelésre, hogy honnan, az adott, ha valakinek ez nem felel meg (pl. speciális étrend miatt), nem kötelező élni ezzel a lehetőséggel, de adott kereten belül a cég állja, viszont a legtöbb helyen a dolgozók visznek vagy ételfutártól rendelnek maguknak ételt saját pénzből.
2017. júl. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Általában meg van adva egy 2-3 órás időszak, ami alatt el kell intézni az ebédet.
2017. júl. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Mikor gyorsétteremben dolgoztam ott kaptunk ételt. Nem sokat, egy szendvicset és egy üdítőt. Ha ezen felül akartál még valamit akkor hoznod kellett vagy venned.

Mikor nagy multis áruháznál dolgoztam akkor otthonról kellett hozni, és még helyet se kaptunk ahol nyugodtan lehet étkezni. Ki voltunk téve az utcára arra a 30 percre.

Most egy kis cégnél dolgozok, itt van ebédlő helység, de az ételről magadnak kell gondoskodni saját pénzből.

2017. júl. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a válaszokat. Ezek szerint nem fogok kilógni a sorból, ha viszek magamnak ételt, és berakom a hűtőbe (azt tudom, hogy van hűtő). Bocsi a hülye kérdésért, de augusztusban kezdek egy munkahelyen, és eddig nem dolgoztam.
2017. júl. 2. 17:37
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogsz kilógni, sokan viszik. Nálunk pl. van fél óra ebédidő (12:00-12:30), viszont szinte senki nem tartja be, mindenki akkor eszik, amikor éhes. A fél órát azzal tölti az ember, amivel akarja, de kevesen mennek ki ebédelni egyébként, mert fél órába nem igen fér bele egy menü sem. Max habzsolva.

Nálunk leginkább hozzák az emberek otthonról az ebédjüket, vagy rendelnek. Én pl. utóbbiak közé tartozom. A futár csak a portáig hozza a kaját, a portás hívja le valamelyikünket és egy ember felviszi mindenkiét. Ebédidőben általában adott klikkek mennek egyszerre enni az ebédlőbe, pl. egy irodában dolgozók, egy szekcióban dolgozók, szomszédos irodai dolgozók stb.

Nálunk hogy működik?

11:30

Én: Bakker Xy én éhes vagyok, nem eszünk lassan?

Xy: Áá bírjuk ki délig.

Én: Na jó...

11:50

Én: Megyek melegíteni.

Xy: Oké, én ezt gyors befejezem addig és szólok Z-nek.


Aztán befut mindenki és eszünk együtt.

2017. júl. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Fatal_3rror_ ***** válasza:
100%

Én azt vettem észre hogy nálunk 12:00-tól 12:30-ig ebédidőt csak az "echte" irodisták tartják be. Mi akik terepre is kijárunk, meg projekt alapon dolgozunk nagyjából akkor eszünk amikor akarunk.


Amúgy a legtöbb helyen van egy kis teakonyha, ahol meg tudod melegíteni a kaját és tudsz enni. Én általában gép előtt, munka közben eszek, vagy elmegyek kajálni valamerre amikor épp megéhezem vagy időm engedi.


Nagyobb irodaházak környékén szokott lenni ilyen-olyan étterem, ahol van viszonylag olcsó menü.

2017. júl. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a válaszokat. Akkor viszek magamnak valami ennivalót, aztán biztos jobban kiismerem a helyet. És ha az ember rendel, mint ahogy az egyik válaszoló is írta, hogy a portára hozzák az ételt, akkor azt a cég fizeti?
2017. júl. 2. 20:42
 10/21 anonim ***** válasza:
Változó. Ha a cég leszerződött egy étkezdével mondjuk, hogy x összegig ha rendelnek a dolgozók, az a cég kontójára megy, mint az én mostani helyemen, akkor a cég fizet, ha nincs ilyen, akkor a dolgozók fizetik a sajátjukat. Általában az utóbbi szokott lenni, én eddig csak két munkáltatónál voltam úgy, hogy állták az ebédet, az egyik a mostani helyem, kevesen vagyunk, nem nagy tétel a cégnek állni a dolgozók ebédjét, a másik közszféra volt, fix menü, mint a sulis menzán. A többi helyen vagy vinni kellett, vagy a cégen belül vagy a környékén volt étkezde, esetleg ha volt kajafutár, ami szállított oda, akkor még az volt lehetőség. Majd úgyis beszélgetsz a kollégákkal, látod, ők hogy oldják meg.
2017. júl. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!