Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Betegállományba akarok menni....

Betegállományba akarok menni. Ötletek?

Figyelt kérdés
A főnök már sokadjára csap be hogy ekkor meg akkor ad majd szabadságot, idén én voltam legkevesebbet (2 napot), el szerettem volna menni most holnap-holnapután, de végül megint nem enged. Nekem jó lenne jövőhét csütörtök-péntek is, de megint tuti hogy nem engedne el. Valaki valami ötlet arra hogy mivel lehetne betegállományba menni 2 napra (plusz ugye hétvége szabad) hogy azután következő hétfőre ne legyen furcsa hogy ilyen hamar meggyógyultam? Sima vírus vagy megfázás meg ilyenek úgysem lenne hihető, mentem már be dolgozni lázasan is.

2017. júl. 5. 17:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A táppénzes papír az táppénzes papír. Ha az orvosod kiadja 2 napra is akkor nincs gond. A főnöködnek meg semmi köze hozzá, hogy mi volt a bajod. Ha nagyon erőlködik akkor mond azt, hogy urológián voltál, nem fog többet kérdezősködni. :)
2017. júl. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%

Néhányszor (tényleg csak néhányszor) el lehet ezt játszani, főleg ha ilyen kötsög a főnök. Nem is értem, hogy várhatja el azt hogy a maximumot gyújtsd mikor sosem pihensz...

Ha elmész a háziorvoshoz hogy megy a hasad és kimerült vagy, a legtöbb esetben kiír gond nélkül 2 napra.

2017. júl. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#1 na hasonló ötletekre gondoltam csak nekem nem jutott eszembe semmi, nagyon jó, köszi:D főleg hogy női főnökünk van:D


#2 igaz, nyilván nem is lehet ezt mindig megcsinálni.

2017. júl. 5. 18:34
 4/4 anonim ***** válasza:

Az orvossal könnyen meg lehet beszélni a dolgokat, ha jófej.

Én idén simán kiírattam magam. Egészen egyszerűen csak mert kevés szabim van és azt sem tudom általában egyben kivenni.

A múltkor 2 hónapig helyettesítettem a közvetlen kollégámat, a végén már minden bajom volt. Fejfájás, enyhe nátha, folyamatos fáradtság érzet, de szabira nem engedtek. Bementem a dokihoz és elmondtam őszintén a történetet lesz ami lesz alapon. Egyszerűen kimerültem és egy munkahely sem ér annyit, hogy tönkretegyem magam. Megértette és őszintén azt mondta, hogy jól teszem, hogy figyelek a testem jelzéseire és örül, hogy megálltam, amikor úgyéreztem, hogy meg kell.

Persze még hosszasan elbeszélgettünk arról, hogy ez nem egy alapos táppénz indok, pedig annak kéne lennie. És ennyi.

A munkáltatónak azt kell mondani, hogy valamivel elcsaptad a gyomrod és nagyon legyengültél, ennyi. Hétfőre túl leszel rajta.

2017. júl. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!