Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A pincérek mire fel várnak el...

A pincérek mire fel várnak el 10% borravalót? Illetve egyéb "szolgáltatói szektorban" dolgozók úgyszintén?

Figyelt kérdés

Van pár olyan tipikus munkakör, ahol kb. kimondatlanul is elvárják a borravalót vagy a hálapénzt. Mire fel? Van fizetésük, benne van az árban vagy az adóban. Amit csak így kapnak az meg a "láthatatlan jövedelem", amit csak úgy "puszira" elvárnának, azért amiért a munkaköri leírásukat teljesítették.


Most ezt mégis hogy? Vagy mindenki más is, ha elvégez egy feladatot irány a főnökhöz, "aggyonmá' 10% pluszt, mer' megcsiná'tam ám"... Ugye, hogy nem?


Úgy érzem ezek az emberek a semmire várnak egy kis pluszt, ami nem is járna nekik.


Íme szépen sorban az ilyen tipikus lejmolósok:


Pincér

Orvosok egy része

Szerelők

A szeméttelep őre

Postás (Nagymutter nyugdíját mindig kerekíti lefelé)

Benzinkúton az a csicskás aki csak úgy ott van és odajön random ablakot "tisztítani"

Ápolónő

Pizzafutár

stb.



#rablás #lehúzás #lejmolás #kolduás #láthatatlan jövedelem
2017. júl. 6. 21:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
56%
Nem vagy te veletlen magyar?....
2017. júl. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
73%

Nem kötelező étteremben zabálni ám. Én kifejezetten utálom a pincéres rendszert, hogy egy majom hozza ki nekem a kaját jó lassan, és ott alkalmatlankodik körülöttem, ezért nem járok pincéres helyre, önkiszolgáló kajáldában vályúzok. Te is csinálj úgy, és akkor nem kell zokognod a borravaló miatt.

Orvosnak nem kell adni, ez hülyeség. Pizzát sem kötelező rendelni, megveheted te magad is és hazaviheted a két lábaddal.

A benzinkúton meg tankolj magad, az ablakmosó embert meg hajtsd el.


Ha meg mégis igénybe akarod venni ezeket a szolgáltatásokat, akkor ne sajnálj tőlük egy kis pénzt.

2017. júl. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
40%
Megtehetik, azért.
2017. júl. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

#1


Nem a fizetés ténye a zavaró, hanem ez a sunyi "kimondatlanság". Építsék bele az árba, adózzák le, tisztességesen.


De ez a "jópofizunk és akkor majd többet ad a fogyasztó" mentalitás álságos és sunyi.

2017. júl. 6. 21:49
 5/16 A kérdező kommentje:

#2


Építsék bele az árba, korrekten.

2017. júl. 6. 21:50
 6/16 anonim ***** válasza:
59%

Nálam próbálkozhatnak...

Egy köszit biztosan realizálhat az illető.


És nem vagyok skót, de inkább annak adok aki meg is érzi ha nem adok.


Ha meg utal is rá akkor tutti, hogy nem kap.

2017. júl. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
90%
Én adok általában, ha jó a kiszolgálás, de ha húzza a száját, hogy miért csak annyi, az már kritikán aluli.
2017. júl. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

A postásnak adtam régebben, hogy kihozza a csomagot.

Már volt jó párszor, hogy nem dobott be értesítőt. Mióta kap egy kis pluszt, azóta furcsa mód bedobja rendesen.

2017. júl. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Hiába a szabályozás, nem egyértelmű a borravalóadás mikéntje. Van olyan foglalkozás, ahol szerintem megengedett:

Pincér: kitudná vinni a 4 forró tányért együtt az X+1 szék, asztal között?

Az orvosoknál, szerelőknél, szeméttelepi őrnél, postásnál, benzinkutasnál, ápolónőnél szerintem sem indokolt.

A pizzafutárnál szerintem rendben, mert nem egyértelmű a fizetésük: kiszállítási tételszám szerint vagy mi alapján van fizujuk?

A taxisoknál határozottan azt gondolom, hogy nem indokolt az "ilyen-olyan-amolyan meg duplán amolyan" számítási módot+ "mezítlábas-", "nem mezítlábas taxis-e?" figyelembe véve. Régen talán átláthatóbb volt és akkor még azt mondtam rá, hogy oké, de így...

A fodrásznál és tsi.-nál szerintem megint megengedett, hisz nem minden ember akar/mer/tud hozzányúlni a másikhoz.

2017. júl. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

#9


De akkor ne sírjon a pincért, meg vágja a pofát, ha csak 200 Ft-ot kap és nem az elvárt 10%-ot ami a legutóbb éppen 1500 Ft volt 3 fő étkezése után. És a meghívónk perkált is nei 1500 Ft-ot csak úgy.


Most napi 5 ilyen, az kapásból 7500. Minden nap ennyi csak úgy zsebbe feketén? Láthatatlan jövedelem? Én ezt nem érzem tisztességesnek. Aztán utána a pincérnek sírnak legjobban az alacsony fizetés miatt. Na ja, de mellé beszednek feketén egy százast (szezonban akár kétszázast is), úgy már nem is olyan kevés a fizetés...

2017. júl. 6. 22:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!