Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Dolgozik valaki vállalkozóként...

Dolgozik valaki vállalkozóként valakinek?

Figyelt kérdés

Egy autósiskola keres embert az ügyfélszolgálatára, de nem vesz fel (mert túl sokba van neki egy alkalmazott?!), hanem vállalkozói igazolvány kell hozzá. Van aki dolgozott/dolgozik így? Mik a tapasztalatok?

Azt tudom, hogy havi kb 50eFt a járulék amit nekem kell fizetni, ő pedig 165eFt "fizetést" ígért...


2017. júl. 7. 10:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
70%
Fussatok bolondok!
2017. júl. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

A válaszíró 47%-ban hasznos válaszokat ad.

Időpont ma 11:51 Szerinted a válasz nem hasznos.

2017. júl. 7. 11:53
 3/16 anonim ***** válasza:

Hát, akkor tisztázd vele, hogy mi van benne a 165-ös ígéretében. Nem mindegy hogy te abból még 50-et befizetsz + van iparűzési adó is vagy ezt még hozzá kívánja adni, amit amúgy igencsak kétlek.


Aztán ne feledd tisztázni vele, hogy ilyen esetben hogyan fog alakulni a munkaidőd és a szabadságaid. Nem lepődnék meg ha nem adna soha egy perc szabit sem, ilyet már tapasztaltam.


És még azt is tisztázd, hogy ki mit biztosít az elvégezendő munkához, pl. ő adja e a szükséges eszközöket vagy otthonról végzed saját géppel (akkor itt ugye neked kell gondoskodnod a gép megfelelő működéséről, fizetni a net számlát, stb.)


Szerintem 165-ért ne vállalj ilyet, mert a végén csak max 100 marad és sosem fogsz tudni szabira menni, mert ilyenkor őt nem kötelezi semmi, hogy kiadja...

2017. júl. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, amit írtam az Katásokra vonatkozik, gondolom te is erre gondoltál.
2017. júl. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Ha én vállalkozó lennék, nincs szabadság, nincs táppénz sem. Azok a napok kiesnének, hiszen ha nem vagyok ott, nem dolgozok, nem számlázok. "Magam ura lennék".

Az iparűzési adót azt mondta kifizetné, a szükséges munkaeszközökről nem volt szó.

Azt is mondta ha ő bejelentene akkor a szakmunkás minimálbért kapnám (107eFt), és őszerinte a vállalkozóival is ugyanott lennék...

2017. júl. 7. 15:58
 6/16 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.

Kérdés, hogy elvárja e hogy minden munkanap ott legyél, vagy pl. neki belefér hogy te gondolsz egyet és nem jössz egy hétig. És ezt megcsinálhatod korlátlanul, amikor akarod, annyi történik csupán, hogy azokat a napokat nem fizeti. Másik kérdés, hogy neked is belefér e ha csak akkor kapod a fizut amikor dolgozol is. Ha pl. egy hétre elmennél nyaralni, akkor máris 41.250 Ft-al kevesebbet kellene kiszámláznod neki (havi 20 munkanappal számolva, ha 5 napot nem dolgozol), de az 50-et attól még ugyanúgy be kell fizetni.

2017. júl. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

3-as.

Táppénzre amúgy jogosult vagy, csak nem ő intézi hanem neked kell a saját könyvelőddel, tényleg neki is van egy költsége.

2017. júl. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Természetes hogy 5 hiányzó nap több mint 40eFt, hiszen nincs szabadság...ez nekem egyértelmű, a táppénz amit írsz hogy van, azt viszont nem tudtam/nem értem.


Esetleg te jártas vagy a dologban? Azt tudod-e esetleg, hogy ha vállalkozóként leszek terhes, akkor kapok e Gyed-et?

2017. júl. 7. 16:48
 9/16 anonim ***** válasza:

3.

Én is Katás vagyok csupán. Bemásolok ide egy másik oldalról az érdekes részt:

"Betegség miatti keresőképtelenség esetén a 81.300 forint 60 %-a lesz a táppénz bruttó összege (48.780 ft) melyet még 16% SZJA levonás terhel. Az 1 havi nettó táppénz összege tehát 40.975 ft lehet. Ugyanezzel az összeggel lehet kalkulálni CSED (csecsemőgondozási díj) esetén is.


A GYED (gyermekgondozási díj) estén némileg magasabb összeggel számolhatunk, mert GYED esetén a bruttó juttatás a 81.300 forint 70 %-a, azaz 56.910 forint lesz, melyet még 16% SZJA és 10% nyugdíjjárulék levonás terhel. Az 1 havi nettó GYED összege tehát 42.113 ft lehet."

2017. júl. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Amivel én már megszívtam, hogy olyan "főnököt" fogtam ki, aki kb. az életem minden percében elvárta, hogy dolgozzak és nem volt hajlandó tolerálni, hogy egy év után elmentem egy hétre nyaralni. Tehát jól nézd meg azt az embert magadnak mielőtt ebbe a nem túl előnyös helyzetbe belevágsz. Úgy értem 165-ért nem előnyös.


Aztán az is benne lehet, hogy mit csinálsz akkor ha te dolgoznál, de ő azt mondja, hogy ó, most épp nincs annyi munka, most ne gyere egy hétig, addig se kell fizesselek...


Szóval neki sokkal előnyösebb szerintem, mint neked.

2017. júl. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!