Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Dolgozik valaki vállalkozóként...

Dolgozik valaki vállalkozóként valakinek?

Figyelt kérdés

Egy autósiskola keres embert az ügyfélszolgálatára, de nem vesz fel (mert túl sokba van neki egy alkalmazott?!), hanem vállalkozói igazolvány kell hozzá. Van aki dolgozott/dolgozik így? Mik a tapasztalatok?

Azt tudom, hogy havi kb 50eFt a járulék amit nekem kell fizetni, ő pedig 165eFt "fizetést" ígért...


2017. júl. 7. 10:40
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Ja, még azt elfelejtettem, hogy a táppénz, gyed összeg minden esetben annyi, akkor is ha havi 300-at számlázol vagy ha havi 100-at. Tehát nem az befolyásolja mennyit számláztál havonta.
2017. júl. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Igazad van hogy nem túl jó a 165eFt, de én azt is nézem hogy világosan megmondta ha be is jelentene, ugyanennyit fizetne bruttóba, tehát igaza van hogy ugyanott vagyok. Vagyis mégsem, hiszem nincs fizetett szabadság sem.


Tudod egy ideje munkát keresek eredménytelenül. Most jött ez a "lehetőség", ráadásul maga a munka nagyon tetszene, és nem tudom mi legyen...előny hátrány megvan...

2017. júl. 7. 17:17
 13/16 A kérdező kommentje:
Abban is 100% igazad van, hogy ebből csak ő jön ki jól...
2017. júl. 7. 17:20
 14/16 anonim ***** válasza:

Két opció szerint vállalnám el. Talán.


1. Több pénzért, pl. min. havi 250-ért, de inkább 300 és akkor ebbe beleférnek még az esetleges le nem dolgozott napok miatti pénzlevonások.


2. Ha ő ehhez az összeghez ragaszkodik, akkor ez a vállalkozósdi legyen csak papíron így, tehát akkor adjon neked ugyanannyi "fizetett szabadnapot" mint amennyi járna ha bejelentene. Valamint ha ő nem tud biztosítani munkát, akkor is fizet. Így te nem jársz rosszabbul, viszont mindkét fél részéről ott van a veszélye egy esetleges nav ellenőrzésnek, ahol könnyen kiszúrhatják a turpisságot. Ilyenkor téged nem tudom terhel e bünti (szerintem valami igen), de neki utólag be kell fizetnie utánad minden járulékot úgy mintha végig be lettél volna jelentve.


Aztán van olyan szabály is, hogy azt a céget akinek egy évben 1 millió fölötti összegben számláztál, azt majd az adóbevallásodon fel kell tüntetned, azaz fel kell nyomnod őt a navnak :) kötelező adatszolgáltatásnak nevezik azt hiszem. Ha nem teszed meg téged is megbüntethetnek..

2017. júl. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Hogy döntöttél végül?
2017. júl. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Még nem döntöttem, de a héten kellene. Egyeztettem a "főnökkel". A simlisség az megy.

Iparűzési adót fizetné, de szabadság nincs. Illetve van, amennyi lenne ha bejelentene, de nem fizetett. Az e.v-t leszámítva elvárja a mindennapos fix 8 órát is.

Szóval én "áldozzam be magam neki" de cserébe nekem ebbe mi a jó? :) semmi..

2017. júl. 19. 17:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!